A2 Centar: Dubrava i Hermes do nove pobjede

Odigrano je nepotpuno 15. kolo A2 lige Centar. U posljednjem dvoboju večeras će se susresti Gorica i Zrinjevac. Iako je Zrinjevac doživio preporod u zadnjih nekoliko kola, sve osim pobjede domaće momčadi bi bilo iznenađenje. Od rezultata valja istaknuti pobjede Dubrave i Hermesa, dok četvrtoplasirana Mladost polako gubi korak s momčadima na vrhu.

U sljedećem kolu očekuje nas derbi između Dubrave i Gorice koji je jedan od ključnih u borbi za prvo mjesto koje osigurava kvalifikacije.

Hermes Analitica – Podsused 98:68 (27:9; 47:27; 75:47)

Hermes: Ivanešić 2, Marcelić 5, Mandić 4, Repar 6, Stanić 3, Ćubela 29, Perković 4, Penić 12, Šunjić, Gažić 13, Rajić 20.
Podsused: Jesenko 7, Anić, Nemec 19, Novosel 8, Brčina 4, Vukoja 8, Ikić 2, Gluhak, Katić, Harapin 7, Grabarić 13, Smolčić.

Hermes je na domaćem terenu očekivano slavio protiv momčadi Podsuseda. Slobodno možemo reći da je susret već bio riješen u prvoj dionici kada se domaćin odvojio na velikih 18 razlike i do kraja je samo održavao prednost. Ivan Ćubela s 29 poena bio je najefikasniji kod Hermesa, a pratio ga je Julijan Rajić s 20. U gostujućim redovima Marko Nemec je zabio 19.

Maksimir – Bosco 86:77 (24:20; 45:39; 63:52)

Maksimir: Kragulj 14, Anić 5, Džapo 4, Šutalo 2, Kravos 7, Stojanović 16, Gogić 29, Karmelić 6, Vukičević, Stipanović 3, Lacić, Krajačić.
Bosco: Reljanović 24, Planinić, Kuga 3, Anzulović 4, Mikić, Linde, Škaljac, Mijić 4, Mujkanović 16, Bubalo 7, Čulek 15, Stojić 3.

Maksimir je na domaćem terenu svladao Bosco i učvrstio se u sredini ljestvice. Slobodno možemo reći kako su ovom pobjedom osigurali ostanak u drugoligaškom društvu te u nastavku sezone mogu igrati znatno opuštenije. Domaća je momčad na krilima najboljeg strijelca lige Ivana Gogića (29 poena) čitavu utakmicu gradila prednost da bi na kraju slavila rezultatom 86:77. Kod gostiju je Lovro Reljanović bio najefikasniji s 24 poena.

Rudeš – Dubrava 78:88 (21:22; 39:48; 59:69)

Rudeš: Markusi, Gržinić 6, Radman 3, Jelaska 2, Galić 12, Savić, Zadro 4, Prgomet 20, Dmitrović 12, Ljubičić, Štirjan 2, Ćutuk 17.
Dubrava: Perić 12, Jović, Bešlić 5, Vodopija 14, Oršanić 1, Kraljević, Grgat 23, Tomas 5, Jurković 13, Bjelanović Nimac 4, Pavlović 11, Kopanja.

Dubrava je slavila na gostovanju u Rudešu te spremna očekuje okršaj u sljedećem kolu s Goricom. Do pobjede ih je, već standardno, vodio najiskusniji Ivan Grgat koji je ubacio 23 poena.

Slijedio ga je Ivan Vodopija s 14 poena koji je kratko prokomentirao susret: Eto dogodila se ta isključujuća pogreška njihovog trenera što je Grgat iskoristio i pogodio dvije trice. Krenuo nas je šut, zatvorili smo prilaze košu i došli do prednosti. U drugom dijelu smo nametnuli svoj ritam i iskoristili njihov manjak igrača, pogotovo na visokim pozicijama. Dobro smo iskoristili udvajanje Grgata i da je to možda na kraju bila i lagana pobjeda u drugom poluvremenu.

Ljubo Prgomet s 20 poena predvodio je goste, a 17 je dodao mladi Zvone Čutuk.

Zapad – Mladost 105:82 (25:24; 53:42; 79:60)

Zapad: Zadravec 19, Buljan, Marić 9, Krešić 22, Čar 6, Krpeljević, Turić 13, Čolak 21, Buljević, Ivšić, Pavković 15.
Mladost: Mikšić 4, Šabić 2, Đuranović , Vučić, Zebić 6, Pešut 10, Jelenek 18, Lončar, Gašpert 6, Solomun 4, Mazalin 22, Živko 10.

Mladost nije imala šanse kod iskusne momčadi Zapada. Već na kraju treće dionice bilo je 19 razlike za domaće i tu je susret bio riješen. Gostima nije pomogla niti odlična večer Lovre Mazalina koji je ubacio 22 poena te Dorijana Jeleneka s 18 poena. Andrija Krešić u redovima Zapada ubacio je 22 poena, a Frano Čolak 21.

Samobor – Kaptol 65:70 (19:10; 37:32; 50:51)

Samobor: Levanić 7, Vranić, Gionechetti 4, Gašparac 10, Šilobod 4, Imbert 5, Levanić 8, Nakić 15, Belamarić, Guteša 9, Mandalinić 3.
Kaptol: Češkić, Baričević 21, Petrović 27, Ražov, Andrijević, Poslek, Božić 6, Ljubičić, Salopek, Helbich 16.

U borbi za ostanak Kaptol je upisao važnu pobjedu kod Samobora. Domaći su vodili čitavo prvo poluvrijeme, a Kaptol je preokrenuo rezultat u svoju korist u trećoj četvrtini. U napetoj završnici došli su do pobjede. Za domaću momčad Mihovil Nakić ubacio je 15 poena, a kod pobjednika se istaknuo Marko Petrović s 27 te Alan Baričević s 21 ubačajem.