A2 Centar: Gorica lako, ostali favoriti teško

Deveto drugoligaško kolo regije centar igralo se punih šest dana, a posljednji susret u utorak navečer su odigrali Rudeš i Podsused, a pobjeda je pripala domaćinima.

Izuzev Gorice koja je bila uvjerljiva, preostale tri vodeće momčadi došle su do teško izborenih pobjeda.

Rudeš – Podsused 75:71 (17:14, 33:33, 48:44)

Rudeš: Majić, Gržinić 7, Radman 2, Jelaska, Galić 5, Babić 16, Zadro 9, Prgomet 23, Savić 2, Marić, Štirjan 3, Čutuk 8.
Podsused: Jesenko, Nemec 17, Anić 5, Novosel 5, Brčina 11, Vukoja, Gluhak, Tišlar, Katić, Harapin 12, Grabarić 21, Smolčić.

Vrlo zanimljiv susret u dvorani OŠ Rudeš igrali su istoimeni domaćin i Podsused, a pobjeda je pripala Rudešu kojeg su predvodili Ljubo Prgomet (23) i Pero Babić (16), dok je kod Podsueda standardan bio dojučerašnji član Rudeša Juraj Grabarić (21), a Marko Nemec je dodao 17.

Gorica – Zapad 101:78 (28:28, 51:47, 69:61)

Gorica: I. Majcunić 14, P.K. Bičanić, I. Gazić 10, Z. Bingula, F. Lasić 3, D. Herendić 6, I. Papac 18, F. Tušek 15, V. Pašalić 13, A. Vujević, N. Primorac (cap) 16, N. Urli 6.
Zapad: J Smiljanić (cap) 9, S. Zadravec 18, N. Cvijanović, L. Buljević, M. Markočić 1, M. Marić 11, A. Krešić 13, F. Čolak 11, L. Buljan, I. Ikić 9, L. Pavković 6.

Gorica je između kup pobjede u Ludbregu i iščekivanja dolaska Križevaca slomila otpor Zapada koji je potpuno pao u posljednjih deset minuta.

Domaćini su imali raspoloženih pojedinaca, a najefikasniji su bili Ivan Papac (18) i kapetan Nino Primorac (16). Kod Zapada Stefan Zadravec je ubacio 18.

Maksimir – Samobor 84:79 (20:20, 41:37, 61:63)

Maksimir: Kragulj 4, Grgurić 2, Džapo 4, Šutalo 13, Kravos 11, Stojanović 20, Gogić 28, Vukičević 2, Anić, Lacić.
Samobor: Levanić B. 7, Imbert, Gionechetti 12, Mandalinić 8, Šilobod 15, Levanić M. 5, Nakić 21, Belamarić, Pavičić, Gašparac 11, Dragozet.

Maksimir je do pobjede protiv Samobora stigao u završnici susreta, iako su do nje mogli i gosti koje su predvodili Mihovil Nakić (21) i Marko Šilobod (15). Kod domaćina koji se diže prema sredini tablice najefikasniji su bili Ivan Gogić (28) i Domagoj Stojanović (20).

Hermes Analitica – Kaptol 113:100 (14:26, 36:46, 64:62)

Hermes Analitica: Marcelić 3, Mandić-, Repar 5, Stanić 10, Penić 21, Garafolić 14, Perković 24, Šunjić-, Gazić 15, Rajić 17.
Kaptol: Poslek-, Baričević 10, Petrović 32, Mi. Češkić-, Kralj 17, Andrijević 13, Smolčić-, Ma. Češkić-, H. Božić 6, Baran 22, Salopek-, Sučević-.

Hermes Analitica je tek nakon produžetka slavila protiv Kaptola koji je dodatnih pet minuta izborio s slobodnim bacanjima Marka Petrovića (32). U utakmici punoj preokreta Analitičare su predvodili Goran Perković (24) i Ivan Penić (21), a kod Kaptola koji je ostao na dvije pobjede uz Petrovića vriejdi izdvojiti Nikolu Baran (22)

Bosco – Mladost 64:67 (14:17, 30:37, 45:52)

Bosco: Anzulović 3, Linde 1, Kuga 10, Mijić, Planinić, Čar 6, Mujkanović, Škaljac, Šuica 18, Bubalo 17, Čulek 9, Stoić.
Mladost: Đurinović, Vučić, Mustapić 8, Gašpert 2, Pešut 2, Bundović 15, Jelenek 10, Lebo 9, Solomun, Mazalin 10, Živko 11.

Mladost je ostala bez trenera Josipa Tusa, a s klupe ih je vodio Ivan Perinčić koji je uspio slaviti na neugodnom gostovanju.

Filip Bundović (15) je predvodio goste koji su u utakmici s malo koševa imali i razigrani trio JelenekMazalinŽivko. Kod domaćina Ivan Šuica je ubacio 18, a Ivan Bubalo 17 koševa.

Zrinjevac – Dubrava 87:90 (21:15, 36:38, 56:63)

Zrinjevac: Skokna 24, Lučić, Obrvan 6, Kumanović 14, Kvesić 2, Zadravec 6, Slavica, Tomić, Božinović 16, Maričević 11, Arapović 8.
Dubrava: Škara 13, Filić, Jović 6, Bešlić, Vodopija 10, Oršanić 3, Bjelanović Nimac 3, Grgat 24, Kopanja 32 Jurković 15, Pavlović 14, Mikulić.

Dubrava je slavila kod fenjeraša Zrinjevca, ali nije opravdala ulogu favorita. Domaćinima je pripala prva četvrtina (21:15) i minimnalni zaostatak na odmoru 38:36. Dubrava je u nastavku stigla do 13 koševa viška i to na krilima veterana Ivan Grgata (24).Uz njega vrijedi izdvojiti učinak Matea Jurkovića (15) i Ozrena Pavlovića (14). Kod Zrinjevcac koji je igrao bez dvojca SlavicaTomić najefikasniji je bio Bruno Skokna (24), a Blaž Božičević je dodao 16.

Raspored utakmica 10. kola: Rudeš –  Gorica, Kaptol – Bosco, Podsused – Dubrava, Mladost – Zrinjevac, Samobor – Hermes, Zapad – Maksimir.