Cedevita na Sardiniji traži potvrdu prolaska u sljedeći krug

U 9. kolu Eurocupa Cedevita će gostovati kod Dinamo Banco di Sardegna Sassarija. U skupini B jučer je Chalon svladao Bilbao te tako uvelike pomogao Zagrepčanima, a talijanski Sassari pogurao u drugi krug natjecanja. Momčadi Jasmina Repeše za prolazak dalje potreba je današnja pobjeda protiv Sassarija ili pobjeda sljedeći tjedan na domaćem terenu protiv Chalona.

Njemački Oldenburg je u sličnoj situaciji kao Cedevita, a slavljem na domaćem terenu protiv belgijskog Charleroia večeras bi osigurao sljedeći krug. Krajičkom oka, momčad iz Doma sportova će pratiti i taj susret. Slavljem Nijemaca u srazu s Belgijancima koji su odavno ostali bez šansi, Cedevita bi si u zadnjem kolu mogla priuštiti luksuz poraza do 17 razlike jer bi i dalje u krugu s Bilbaom i Chalonom bila najbolja. Ako nekim slučajem Oldenburg danas bude poražen, Cedeviti igra samo pobjeda u 10. kolu.

Drugi krug je tako nadohvat ruke, a Zagrepčani još uvijek mogu zauzeti sva tri mjesta u skupini koja vode dalje. Također niti u ostalim skupinama situacija nije razriješena te iz tog razloga je nezahvalno predviđati koga nosi sljedeća faza. Našim navijačima možda će biti zanimljiva činjenica da je jedan od najvjerojatnijih protivnika Crvena Zvezda koja je izgubila šanse za TOP16 Eurolige.

Prije puta na Sardiniju, ali tada još neznajući za ishod utakmice koji je našoj momčadi išao na ruku, Jasmin Repeša je izjavio:

To je ekipa koja ima stravične oscilacije tijekom utakmice. Obično rade ili pozitivan ili negativan ‘break’ u kratkom vremenu. Tako da su nam u prošloj utakmici krajem prve četvrtine napravili +11, krajem druge su napravili +9, a u trećoj četvrtini +10. Međutim, mi smo s jednim velikim ‘brakeom’ u zadnjoj četvrtini sve okrenuli i dobili utakmicu. Ono što je strašno bitno je ne praviti puno grešaka, kontrolirati skok i ispoštovati karakteristihe tih igrača, kojih je jako puno s izuzetnim šutom. Moramo i paziti na igru dva na dva. To smo već radili u Zagrebu, to ćemo još ponoviti večeras ovdje i to bi otprilike bilo to.

U Eurokupu nije kao u domaćem prvenstvu. Talijani pridaju malo više važnosti domaćem prvenstvu nego međunarodnim takmičenjima, tako da tu atmosfera neće biti naglašeno domaćinska kao što bi bila da je domaće prvenstvo. S te strane možemo biti mirni. Sigurno da je to i za njih bitna utakmica jer pobjedom potvrđuju drugi krug. Međutim, mislim da neće biti jedna nabrijana atmosfera u kojoj je praktički nemoguće igrati.

Stasiti centar Miro Bilan o protivniku je rekao:

Oni su jedna netipična ekipa koja šutira veoma puno trica i to pogađaju s dosta dobrim postotkom. Skloni su velikim oscilacijama da idu u velike pluseve i minuse. Mi moramo biti koncentrirani svih 40 minuta i ne im dopustiti da u jednom trenutku naprave 10-0 ili nekakvu mini-seriju jer će nas to dovesti u nepovoljan položaj. Bitno je da zadržimo koncentraciju. Ako budemo držali skok, mislim da smo jako blizu pobjedi.

Podsjetimo u prvom dijelu takmičenja Cedevita je svladala Talijane u jednoj nevjerojatnoj utakmici kada su u zadnjih 10 minuta okrenuli 20 razlike i na koncu slavili 11. Ne bi imali ništa protiv da se takav scenarij ponovi i danas, a pobjednom zauzme prvo mjesto koji vjerojatno nosi nešto lakše protivnike.