A2 Centar: Gorici nova pobjeda, Samobor iznenadio Hermes

Odigrano je predzadnje kolo A2 lige Centar u ovoj sezoni. Rezultatski više nema neizvjesnosti pa možemo slobodno reći da je proteklo u revijalnom tonu. Prvak je Gorica, a iz lige ispada Podsused. Iznenađenje je priredio Samobor koji je u gostima svladao drugoplasiranu Hermes Analiticu.

Dubrava – Podsused 98:87 (24:22; 44:33; 62:59)

Dubrava: Škara 12, Perić 10, Jović 7, Bešlić 2, Vodopija 4, Oršanić 5, Bjelanović-Nimac 5, Grgat 9, Tomas 4, Jurković 2, Pavlović 38.
Podsused: Jesenko 6, Dragozet 2, Anić 15, Nemec 8, Brčina 16, Vukoja 15, Gluhak, Lekić 2, Katić, Harapin 21, Smolčić 2.

Podsused je nakon prošlog kola izgubio i matematičke šanse da ostane u ligi te se nemotiviran uputio na teško gostovanje u Dubravu. Vodio je domaći sastav veći dio utakmice, ali niti gosti nisu bili bez šansi. U nekoliko navrata opasno su priprijetili, ali momčad s istoka Zagreba rutinski je privela utakmicu kraju. Ozren Pavlović je bio najefikasniji s čak 38 poena. Harapin je za Podsused ubacio 21.

Bosco – Kaptol 95:67 (21:7; 50:24; 72:49)

Bosco: Reljanović 16, Stoić 5, Knez 2, Anzulović 7, Mikić, Linde 4, Mujkanović 19, Mijić 11, Šuica 8, Bubalo 5, Čulek 18, Vuković.
Kaptol: Češkić 7, Baričević 15, Jelčić 4, Razov Andrijević, Gašpar, Poslek 3, Božić 25, Helbich, Salopek 13, Ljubičić.

Kaptol je nastavio s lošim igrama i u ovom kolu. Teško su nastradali na gostovanju kod Bosca. Već nakon 20 minuta bilo je plus 26 za domaće, a slična prednost ostala je i većinu drugog poluvremena. Mujkanović je za Bosco bio najraspoloženiji s 19 poena. Pratili su ga Filip Čulek s 18 te Lovro Reljanović sa 16. Za goste Hrvoje Božić ubacio je 25.

Hermes Analitica – KK Samobor 83:91 (30:15; 50:45; 70:65)

Hermes Analitica: Ivanešić, Marcelić 13, Bencarić, Repar, Stanić 9, Graovac, Perković 18, Penić 16, Šunjić 6, Gazić 21.
Samobor: Levanić B. 8, Vranić, Gionecheti 20, Mandalinić, Šilobod 21, Levanić M. 13, Nakić 12, Guteša 3, Belamarić, Gašparac 11, Imbert, Šuvaković 3.

Iznenađenje kola priredio je Samobor svladavši favoriziranu Hermes Analiticu u gostima. Domaći su vodili veći dio susreta, a Samobor je utakmicu okrenuo u svoju korist u posljednjoj dionici. Domaće su predvodili Goran Perković s 18 i Ivan Gazić s 21 poenom. Za goste je Marko Šilobod ubacio 21, a Gionecheti 20.

Maksimir – Zapad 96:104 (32:22, 50:49; 71:74)

Maksimir: Kragulj 10, Stipanović 5, Grgurić 9, Anić 11, Lacić, Šutalo 9, Kravos 29, Stojanović 20, Krištić, Kramelić 3, Krajačić, I.Vukičević.
Zapad: Smiljanić, Zadravec 21, Čar 18, Buljević 4, Markočić 14, Marić 13, Slivonja, Čolak 13, Turić 15, Ivšić, Pavković.

U dvoboju momčadi sa sredine ljestvice boljima se pokazao Zapad. Maksimiru je pripalo prvo poluvrijeme, ali završnica je otišla na stranu gostiju. Kravos je za domaće ubacio 29, a Domagoj Stojanović 20. Kof gostiju Stefan Zadravec bio je najefikasniji s 21 poenom.

Gorica – Rudeš 80:68 (18:19; 46:34; 64:49)

Gorica: Majcunić 6, Gazić 5, Grill 8, Herendić 2, Kuga 5, Svoboda 9, Tušek 13, Papac 18, Pašalić 8, Vujević, Primorac 4, Urli 2.
Rudeš: Marolić, Gržinić 1, Radman, Jelaska 1, Galić 15, Majić 2, Zadro, Prgomet 24, Dmitrović 2, Ljubičić 16, Stirjan, Ćutuk 7.

Prvak Gorica bez većih je problema slavila protiv Rudeša. Izuzev prve četvrtine pokazali su dominaciju i na koncu zasluženo slavili rezultatom 80:68. Ivan Papac je bio najefikasniji s 18 poena za domaću momčad, a goste je predvodio Ljubo Prgomet s 24.

Zrinjevac – KK Mladost igraju 18.03.2014. u 20,30 sati

Parovi 22. kola: Podsused – Gorica, Rudeš – Maksimir, Zapad – Hermes Analitica, Samobor – Bosco, Kaptol – Zrinjevac, Mladost – Dubrava.