A2 Centar: Hermesu i peta uzastopna pobjeda protiv Dubrave

Sedmo drugoligaško kolo regije centar ponudilo je derbi između Hermes Analitice i Dubrave koji je pripao Analitičarima, te nove pobjede Mladosti i Gorice.Vrijednu pobjedu na gostovanju uhvatio je Samobor, dok su Zapad i Bosco slavili na domaćem parketu.

Hermes, Mladost i Gorica su sada u vrhu s omjerom 6-1 dok Dubrava ima dva poraza. Filip Bundović (23,9) je vodeći na listi strijelaca ispred suigrača iz Mladosti Karla Lebe (20,8) i Nikole Barana iz Kaptola (20,1).

Hermes Analitica – Dubrava 92:85 (24:23, 35:40, 63:52)

Hermes Analitica: Ivanešić, Marcelić 5, Mandić, Repar 3, Šunjić, Garafolić, Perković 16, Penić 22, Stanić 9, Gazić 4, Krasić 22, Rajić 11-
Dubrava: Vragović 14, Jović 5, Pavlović 12, Vodopija 6, Oršanić 2, Kraljević, Grgat 14, Kopanja, Jurković 9, Škara 12, Bjelanović 11, Mikulić.

Derbi kola igran u dvorani Vladimira Preloga pripao je Hermes Analitici.  Analitičari su i peti puta zaredom slaviliprotiv Dubrave koja je u 24. minuti imala 11 koševa prednosti, ali uporni domaćini predvođeni Ivanom Penićem (22) i Barišom Krasićem (22) već do kraja treće četvrtine stigli su do minimalne prednosti.

“Čestitam svojim igračima na pobjedi, pokazali smo da imamo karakter i nakon -11 u 25 minuti uspjeli smo preokrenut i dobiti utakmicu. Kljucan trenutak utakmice je bio postavljane zonske obrane gdje se Dubrava nije najbolje snašla. Ekipi Dubrave isto čestitam na dobroj i korektnoj utakmici, te im želim sreću u nastavku natjecanja” – rekao je trener Hermesa Zvonimir Mravak.

Puno nervoze i nerezonskih šuteva uništili su Dubravaše koji su nakon poraza u Gorici izgubili i drugi derbi. Karlo Vragović i Ivan Grgat su predvodili momčad Srećka Medvedeca koji nije krio nezadovoljstvo nakon utakmice:.

“S obzirom kako smo trenirali odnosno netrenirali uoči ovog susreta i nismo se mogli bolje pripremiti ovaj poraz nije neočekivan. Ali kod naše prednosti od 11 koševa nismo se držali dogovora. Nastala je potpuna nedisciplina u momčadi, pojedinci su htjeli na brzinu riješiti ovu utakmicu. Dogovorili smo se da spuštamo lopte na Grgata kojeg nisu mogli braniti, ali mi smo krenuli tricama rješavati ovaj susret. Čestitam domaćinima na zasluženoj pobjedi”.

Zapad – Podsused 96:78 (25:15, 47:28, 78:38)

Zapad: Smiljanić 8, Zadravec 16, Cvijanović, Buljević 2, Markočić 8, Marić 12
Krpeljević, Krešić 13, Čolak 20, Begić 2, Ikić 9, Pavković 6.
Podsused: Jesenko 2, Nemec 16, Anić 1, Harapin 24, Grabarić 4, Novosel 4, Brčina 7, Vukoja 6, Smolčić 9, Gluhak, Pezelj, Katić 5.

Zapad je bez većih problema nadigrao Podsused koji je tek u posljednjoj četvrtini uspio ublažiti poraz.  Frano Čolak (20) i Stefan Zadravec (16) su predvodili domaćine do četvrte pobjede, dok je kod gostiju Damir Harapin ubacio 24, a Marko Nemec 16.

Rudeš – Samobor 68:72 (20:15, 30:33, 56:54)

Rudeš: Markusi, Gržinić, Radman 7, Jelaska 2, Galić 6, Babić 13, Zadro 9, Prgomet 17, Dmitrović, Marić, Ljubičić, Čutuk 14.
Samobor: Levanić B., Imbert, Gionechetti 4, Mandalinić 12, Šilobod 14, Dragozet, Levanić M. 14, Nakić 21, Belamarić, Sladić, Pavičić, Gašparac 7.

Rudeš je razočarao svoje navijače porazom od Samobora. Momčad Danka Miholića prije dva tjedna svladala Mladost, a protiv žilavih Samoboraca pali su u završnici susreta.

Samobor  su predvodili Mihovil Nakić (21), a Marko Šilobod i Matej Levanić su dodali po 14. Kod Rudeša koji je ubilježio peti poraz Ljubo Prgomet je ubacio 17, Zvonimir Čutuk 14, a Pero Babić 13.

Gorica – Kaptol 75:67 (17:14, 37:32, 64:49)

Gorica: Majcunić 14, Gazić 11, Bingula, Lasić 6, Herendić 8, Kočanović, Tušek 7, Papac 15, Pašalić 2, Galić 2, Primorac, Urli 10-
Kaptol: Poslek 6, Baričević 12, Petrović, Češkić Mi. 2, Kralj 7, Andrijević 8, Češkić Ma. 2, Baran 24, Salopek 4, Sučević 2.

Gorica se nakon poraza od Mladosti vratila pobjedama. Protiv Kaptola nije bilo veće neizvjesnosti. Ivan Papac je ubacio 15, a povratnik nakon ozljede Ivan Majcunić 14 koševa. Kod Kaptola već standardan Nikola Baran (24).

Maksimir – HAKK Mladost 69:83 (11:25, 34:45, 55:62)

Maksimir: Kragulj 3, Stipanović 5, Anić, Džapo 4, Lacić, Šutalo 11, Kravos 7, Stojanović 14, Gogić 21, Karmelić 4, Krajačić, Vukičević
HAKK Mladost: Lončar, Šabić, Mustapić 12, Zebić, Pešut 2, Bundović 25, Jelenek 2, Lebo 24, Solomun 7, Mazalin 11, Gašpert.

Mladost je prošla neugodno gostovanje kod Maksimira gdje je već nakon prve četvrtine najavila pobjedu. Filip Bundović (25) i Karlo Lebo (24) su najzaslužniji za novu pobjedu s kojom su najavili sljedeći derbi u kojem će ugostiti Hermes Analiticu. Kod Maksimira koji je ubilježio drugi domaći poraz Ivan Gogić je ubacio 21.

Bosco – Zrinjevac 98:69 (26:13, 51:27, 74:41)

Bosco: Anzulović 3, Knez 3, Kuga 9, Mijić 2, Gudelj 4, Čar 7, Mujkanović 17, Škaljac 2, Šuica 24, Stoić, Čulek 24, Bubalo 3.
Zrinjevac: Skokna 8, Lučić, Obrvan 6, Kumanović 14, Kvesić, Slavica 15, Tomić 8, Čuže, Božinović 16, Maričević 2, Zadravec.

Prema očekivanju nije bilo neizvjesnosti u susretu Bosca i Zrinjevca. Gosti jednostavno s tako mladom momčadi (juniori Cibone) teško mogu izbjeći posljednju poziciju. Filip Čulek i Ivan Šuica su ubacili po 24 , a Ervin Mujkanović 16 kod Bosca, a Zrinjevac bez Marka Arapovića je predvodio najstariji Blaž Božinović (16), dok je Nik Slavica dodao 15.

Raspored utakmica 8. kola: Podsused – Zrinjevac, Dubrava – Bosco, Mladost – Hermes Analitica, Kaptol – Maksimir, Samobor – Gorica, Zapad – Rudeš.