A2 Zapad: Dvojac na vrhu i dalje bez poraza

Okončano je šesto kolo A2 lige Zapad. Niti ovaj put iznenađenja nije bilo. Najzanimljiviji dvoboj bio je u Kastvu gdje su domaćini dočekali favorizirano Škrljevo. Iako su gosti na poluvremenu vodili 18 razlike, borbeni domaći košarkaši u potpunosti su se vratili u susret. Početkom četvrte dionice prišli su na 54:56, ali više nisu imali snage. Utakmica je završena s rezultatom 61:74. Rudi Jugo sa 17 i Franko Filipović sa 16 poena predvodili su Škrljevo, dok je za Kastav Prostran ubacio 22.

Šanac se lako obračunao s Rovinjem. Rastrčani domaći pitanje pobjednika su gotovo pa riješili već u prvoj četvrtini, a do kraja su samo povećavali prednost. Kristijan Razumić i drugu utakmicu zaredom išao je preko 30 poena. Kod Rovinja Atlija je ubacio 18.

Pulska Stoja neočekivano teško je svladala riječki Zamet. Susret je bio u egalu do zadnje četvrtine, a do šeste pobjede ih je predvodio Alex Percan s 19 poena. Crikvenica se lako obračunala s Istrom i slavila s velikih 59 razlike, dok je Pula na domaćem terenu s lakoćom svladala Opatiju.

Kastav – Škrljevo 61:74 (17:23; 26:44; 50:56)

Kastav: Miletić 8, Maljevac, Gušić 6, Saftić 8, Mijaljević, Stanić, Savić 3, Barnjak 2, Santini, Prostran 22, Legović S. 12, Legović A.
Škrljevo: Lipovščak 2, Gaćeša, Ivanovski 11, Mitić, Modić 5, Jugo 17, Trbović 9, Zorić 4, Filipović 16, Šarčević, Kučan 8, Vertel 2.

Šanac Karlovac – Rovinj 101:56 (26:10; 50:27; 70:43)

Šanac: Lipak 12, Josipović 19, Panjević 4, Katić, Razumić 32, Požar,
Đurčević 8, Beber 7, Špehar 17, Pastuhović 2.
Rovinj: Starčević 10, Zečević, Božić 2, Honović 11, Atlija 18, E. Križanec 6, Marđetko, Čosić, R. Križanec, Šturman 2, Franković 7.

Pula 1981 – Opatija 87:72 (25:20; 49:37; 69:55)

Pula: Sijamhodžić 3, Perdija 15, Grašo P. 16, Miljak, Grašo A. 18, Škoro 2, Grgurev 9, Čakarić 4, Krizman 6, Konjević 5, Radunić 9, Sablić.
Opatija: Slavić, Agbaba, Protega 11, Ilir 12, Mandić 8, Žeželj, Božičević 2, Piškor 7, Popić-Mileusnić 20, Makvić 5, Jelić 3, Negro 4.

Zamet – Stoja 62:70 (18:17; 25:25; 40:39)

Zamet: Karabaić 0, Koljanin 8 , Vidmar 15, Prpić 0, Krstinić 11 , Vucić 7, Jelenić 7, Matovinović 2, Šverko 0, Ferenčić 5, Furlan 4, Hero 3.
Stoja: Ivis 4, Koljanin 14, Perković 2, Mezulić 15, Dasko, Percan 19, Belina 2, Kordiš 8 , Antolović,Ivanković 2 , Đugum 2, Vinko 2.

Crikvenica – Istra 112:53 (16:19; 56:31; 85:46)

Crikvenica: Juričić 11, Amančić 14, Piškulić 9, Olivari 9, Mandžuka 8, Komadina 11, Šamanić 8, Matić 16, Troskot 4, Kozlevčar, Mićanović 5, Benić 17.
Istra: Bezmalinović 7, Grbavac 10, Pačarić 2, Zorić 6, Behlulović 3, Živković 8, Licul 7, Kraljević, Ivanišević-Sotošek 10, Uljančić.

Raspored 7. kola: Istra – Zamet, Rovinj – Crikvenica, Škrljevo – Šanac, Opatija – Kastav, Ghia Staff – Pula 1981, Stoja – slobodna.