A2 Centar: Nema neporaženih

Šesto drugoligaško kolo regije Centar obilježio je prvi poraz Gorice, pa sada četiri momčadi imaju po pet pobjeda i jedan poraz. Važne pobjede su ubilježili Podsused i Kaptol, a Dubravi je pripao susjedski derbi.

Samobor – Zapad igraju sutra u 20:45 sati.

Mladost – Gorica 76:68 (24:16, 34:39, 56:51)

Mladost: K. Mikšić 2, T. Đurinović, M. Gašpert, J. Mustapić 11, I. Zebić, L. Pešut (cap) 10, F. Bundović 24, Lončar 3, K. Lebo 18, B. Solomun 6, L. Mazalin 2, Živko.
Gorica: I. Gazić, Z. Bingula 6, F. Lasić, D. Herendić 17, D. Kočanović, F. Tušek 8, I. Papac 15, V. Pašalić, D. Galić 7, N. Primorac (cap) 9, N. Urli 6.

U derbiju kola Gorica je na gostovanju kod Mladosti ubilježila prvi poraz. Goričani su u susret ušli bez svog prvog ”zaštićenog’‘ igrala Ivana Majcunića koji je ozlijedio zglob, a domaćini su odličnom trećom dionicom okrenuli susret na svoj mlin.

Prvi strijelac lige Filip Bundović (24) i Karlo Lebo (18) su predvodili domaćine do pete pobjede, a Dominik Herendić (17) i Ivna Papac (15) su predvodili goste.

Podsused – Bosco 81:77 (24:16, 39:38, 55:58)

Podsused: Jesenko, B, Nemec, M. 41, Anić, V. 5, Novosel, Brčina, S. 2, Vukoja, I. 7, Gluhak, G. -, Pezelj, I. -, Katić, V. -, Harpin, D. 7, Grabarić, D. 17, Smolčić, M. 2.
Bosco: Anzulović, R. 5, Knez, D. -, Kuga, M. 3, Stoić, A. 2, Planinić, H. -, Čar, A. 9, Škaljac, G. -, Šuica, I. 22, Mujkanović, E. 9, Bubalo, A. 2, Čulek, F. 16, Mijić, D. 9.

Podsused je stigao do druge uzastopne pobjede. Protiv Bosca susret su riješili u posljednjoj četvrtini. Sjajan je bio Marko Nemec koji je ubacio 41 koš. Kod Bosca Ivan Šuica je ubacio 22, a Filip Čulek 16 koševa.

Zrinjevac – Hermes Analitica 75:96 (22:19, 31:49, 56:75)

Zrinjevac: Skokna 14, Lučić 7, Obrvan, Kumanović 8, Kvesić, Zadravec 2, Slavica 21, Tomić, Čuže, Božinović, Maričević 2, Arapović 21.
Hermes Analitica:  Ivanešić, Marcelić 12, Mandić 2, Repar 5, Kožul 1, Garafolić, Perković 12, Penić 14, Stanić 10, Gazić 9, Krasić 12, Rajić 18-

Hermes Analitica je očekivano slavila kod Zrinjevca. Julijan Rajić je ubacio 18, a Ivan Penić 14 koševa. Marko Arapović i Nik Slavica su ubacili po 21 kod ”vrtlara” koji još uvijek čekaju prvu pobjedu. Analitičare u sljedećem kolu očekuje derbi s Dubravom.

Dubrava – Maksimir 92:78 (22:23, 40:46, 71:57)

Dubrava: Vragović 19, Marić 2, Jović 2, Bešlić 2, Vodopija 17, Oršanić, Kraljević 4, Grgat 16, Kopanja 2, Jurković 20, Nimac Bjelanović, Mikulić 8.
Maksimir: Kragulj 9, Krajačić, Grgurić 6, Džapo, Stipanović 2, Šutalo 15, Kravos 11, Stojanović 14, Gogić 19, Karmelić, Vukičević, Lacić.

U susjedskom derbiju Dubrava je slavila protiv Maksimira koji je početkom drugog poluvremena imao osam koševa viška, ali serijom trica Matea Jurkovića (20) i Karla Vragovića (19) dubravaši su serijom 16:1 slomili otpor gostiju kod kojih je Ivan Gogić ubacio 19, od čega 17 u prvom poluvremenu.

Kaptol – Rudeš 87:80 (17:16, 39:37, 70:59)

Kaptol: Poslek,  Baričević 39, Petrović 20, Češkić Mi., Kralj 2, Andrijević 4, Češkić Ma., Baran 20, Salopek 2, Sučević
Rudeš: Markusi 4, Gržinić 12, Radman, Ljubičić 5, Galić 15, Babić 12, Zadro 5, Prgomet 3, Dmitrović 7, Marić 3, Štirjan 4, Čutuk 10.

Furioznom trećom četvrtinom (31:14) Kaptol je došao do vrijedne pobjede protiv blijedog Rudeša. Alana Baričević (39) je predvodio domaći tercet koji su još činili Nikola Baran (20) i Marko Petrović (20). Kod Rudeša Mario Galić je ubacio 15 koševa.

Raspored utakmica 7. kola: Zapad – Podsused, Rudeš – Samobor, Gorica – Kaptol, Maksimir – Mladost, Hermes Analitica – Dubrava, Bosco – Zrinjevac.