A2 Jug: Pobjede bivših prvoligaša

Peto kolo A2 lige Jug nije nam donijelo značajnijih rezultatskih iznenađenja, ali donijelo nam je jedno zanimljivo ime u rosteru jednog od drugoligaša. Slavila su sva četiri bivša drugoligaša, a sve rezultate donosimo Vam u nastavku.

Trogir – Cetina 87:84 (18:14; 42:33; 64:61)

Trogir: Bjegović 19, Ševo, Beljan, Jurić 3, A. Bilić 27, Mihaljević 6, I. Bilić 11, J. Bilić 6, Roso 4, Kuliš 4, Šipić 7, Barać.

Cetina: Svalina 6, Macan 13, Bru. Šipić 13, Vukas, Dukić 4, Bra. Šipić 4, Bilobrk 21, Knezović-Žuro, Grizelj, Ćurković 23.

Na krilima odličnog Antonija Bilića Trogir je stigao do svoje druge ovosezonske pobjede i ostavio goste iz Trilja same na dnu ljestvice. Domaćini su bolje odigrali prvo poluvrijeme i iako su gostima dopustili vraćanje u susret u drugome poluvremenu, ipak su na koncu zasluženo slavili.

Gore spomenuti jedan od trojice Bilića u redovima Trogirana predvodio je iste s 27 poena, a Đuro Bjegović dodao je 19, dok su se kod gostiju istaknuli Joško Ćurković s 23 i Jakov Bilobrk s 21 košem.

Solin – Ribola-Kaštela 77:96 (17:26; 34:49; 47:78)

Solin: Oršulić 19, Vuković 16, Ibrišimović, Cvitanović 4, Vulić, Baković 5, Milanović, Vukšić 7, Katić 17, Barišić, Lozančić 9, Kapitanović.

Ribola-Kaštela: Klarica, Odak 7, Rašetina 8, Biočić 12, Tešija 3, Rančić 15, Režić 17, Bender 15, Žižić 13, Požgaj 3, Čirko, Vručinić 3.

Još jednu uvjerljivu pobjedu upisali su košarkaši Ribola-Kaštele, ovoga puta na gostovanju u susjedstvu, u Solinu. Konačnih samo -19 (77:96) rezultat je opuštenosti vodećeg južnog drugoligaša u završnici susreta, nakon što su vodili i preko 30 koševa razlike.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Stipe Režić sa 17 ubačaja, a kod domaćina je 19 koševa pogodio Hrvoje Oršulić.

Omiš Galeb – Jazine 89:85 (27:28; 55:45; 78:64)

Omiš Galeb: Kalajžić 11, Babić 13, Bačak 2, Lozančić 4, Grizelj 5, Vuko 12, Penović, Bokšić, Džapo 23, Čosić, Radoš 19, Zemunik.

Jazine: Čiklić 28, Jeličić, Bulić 8, Rutar, Atelj 4, Krstić, Mavra 19, Mlinar 6, Baričević 2, Šipić 14, Banović 2, Vladović 2.

Uzbudljiva utakmica odigrana je u Omišu, gdje su gosti iz Zadra pojačani Dominikom Mavrom dugo hvatali zaostatak za domaćinima i uspjeli ga sustići u posljednjoj četvrtini, ali Omišani su bili koncentriraniji u završnici susreta i zasluženo slavili, u sličnoj utakmici kakvu su vikend prije izgubili od Mislava.

Josip Džapo bio je najbolji domaći igrač s 23 koša, a Božo Radoš dodao je 19. Kod gostiju je Roko Čiklić bio na standardnoj razini s 28 koševa, a Mavra, koji bi u Jazinama trebao ostati do pronalaska unosnijeg angažmana, dodao 19.

Sonik Puntamika – Mislav 93:86 (17:26; 39:45; 71:65)

Sonik Puntamika: Anđelić 11, Ivanić, Gligora 8, Bulić 12, Marin 22, Bašić 1, Dražović 1, Jadrijev 6, Šoba, Segarić 3, Zrnić 29.

Mislav: Mamić 25, Biuk, Josipović, Jeličić, Jakoliš 10, Petrašić 16, Delaš 10, Marko Cvitanović I 2, Marko Cvitanović II, Šarac 2, Galić 21.

Iako se očekivala puno lakša pobjeda od konačnih +7 (93:86), košarkaši Sonik Puntamike na kraju mogu biti zadovoljni i samom pobjedom nad dobrom momčadi Mislava. Momčad Josipa Plantaka oslabljena neigranjem ozlijeđenog Tomislava Dražovića prvi je puta do vodstva došla u 28. minuti susreta, ali od tada ga više nisu prepuštali gostima.

Marin Zrnić ubacio je, kao i prošloga kola 29 poena, a Niko Marin dodao je 22 u redovima Puntamičana, dok su se kod gostiju iz Podstrane istaknuli Vladimir Mamić s 25 koševa i 16-godišnji Roko Galić sa 22.

Dubrovnik – Sukošan 90:78 (33:24; 50:45; 71:64)

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 15, Jović, Radulović 3, Dubelj 13, Meštrović 4, Marin 17, Katić 3, Habul 22, Kotlar, Kušt 13.

Sukošan: Dijan, Dražević, Knežević 16, Dević, Kovačević 3, Vrkić 6, Bilanžić, Jurica 21, Vraneš 20, Špaleta 12.

U dvoboju dvije mlade momčadi, prošlogodišnji prvoligaš Dubrovnik upisao je pobjedu nad gostima iz Sukošana. Cijelu utakmicu Gospari su bili u vodstvu, ali značajniju prednost nisu uspijevali ostvariti tokom svih 40 minuta, ali i konačnih 90:78 lijep je rezultat za podizanje samopouzdanja pred nastavak sezone.

Husnija Habul predvodio je Dubrovčane s 22 koša, a kod gostiju su se istaknuli juniori Zadra Marko Jurica s 21 poenom i Ivan Vraneš s jednim ubačajem manje. Valja naglasiti i da su Sukošanci igrali bez dvojice ponajboljih igrača Lovre Bašića i Jure Perića koji su bili u sastavu seniorske momčadi Zadra u pobjedi nad MZT-om.