A2 Centar: Vodeći bez problema

Pretposljednje kolo prvog dijela sezone A 2 lige centar nije ponudilo veće promjene na tablici. Najveći pomak je napravio Maksimir koji je trećom uzastopnom pobjedom stigao do petog mjesta, dok je vodeća četvorka zadržala pozicije koje je imala i prije ovog kola.

Podsused – Dubrava 78:86 (26:19, 46:390, 70:53)

Podsused: Jesenko, Nemec 27, Anić 5, Harapin 15, Grabarić 9, Novosel 6, Brčina 4, Vukoja 6, Smolčić, Gluhak, Tišlar 6, Katić-
Dubrava: Škara 2, Filić 2, Jović, Bešlić 4, Vodopija 26, Oršanić 8, Kraljević, Grgat 12, Kopanja, Jurković 2, Pavlović 26, Bjelanović Nimac 4.

Dubrava je u zadnjih deset minuta slomila otpor Podsuseda koji je ostao bez trenera Vladimira Krstića. Domaćini su prednost stekli u prvoj četvrtini koju su držali gotovo trideset minuta.

Lavove je na putu prema drugoj uzastopnoj gostujućoj pobjedi povukao Mislav Oršanić koji je razigrao Ozrena Pavlovića (26) i Ivana Vodopiju (26) uz standardan učinak Ivana Grgata (12). Kod domaćina Marko Nemec je ubacio 27, a Damir Harapin 15.

Mladost – Zrinjevac 75:72 (22:10, 37:22, 53:41)

Mladost: Mikšić 4, Šabić 6, Đurinović, Vučić 6, Zebić 10, Pešut 7, Bundović 10, Lončar, Lebo 16, Solomon 7, Gašpert 2, Živko 4.
Zrinjevac: Skokna 21, Lučić 2, Obrvan 7, Kvesić, Zadravec 4, Slavica 19, Tomić, Čuže, Božinović 17, Maričević 2.

Obje momčadi su nastupile oslabljene bez svojih talentiranih vedeta Lovre Mazalina i Marka Arapovića, ali iskusnija Mladost predvođena Karlom Lebom (16) i Filipom Bundovićem otpor Zrinjevca je slomila već u prvom dijelu (37:22), ali i popustila u nastavku što su mladi juniori Cibone predvođeni Brunom Skoknom (21) iskoristili za novi poraz od tri koša razlike.

Kaptol – Bosco 79:70 (18:15, 38:30, 57:49)

Kaptol: Poslek, Baričević 18, Petrović 20, Češkić 2, Kralj, Andrijević 2, Smolčić, Češkić, Božić 26, Baran 11, Salopek, Sučević.
Bosco: Anzulović 4, Linde, Kuga 11, Mijić 20, Gudelj, Čar 8, Škaljac, Šuica 8, Mujkanović, Bubalo 2, Čulek 17, Kuković.

U derbiju začelja Kaptol je slavio protiv Bosca i uhvatio priključak s momčadima koje imaju tri pobjede.  Hrvoje Božić (26) i Marko Petrović (20) su predvodili momčad Pepsija Božića, dok je Mijić ubacio 20, a Čulek 16 za goste.

Samobor – Hermes Analitica 79:92 (22:15, 33:47, 53:66)

Samobor: Levanić 5, Vranić, Gionechetti 13, Gašparac 7, Šilobod 3, Imbert 5,  Levanić 19,  Nakić 17,  Pavičić , Sladić, Mandalinić 10.
Hermes Analitica: Ivanešić, Marcelić 9,Mandić 2,  Repar, Stanić 6, Garafolić 11, Perković 18, Penić 21, Šunjić, Gazić 12, Rajić 13.

Hermes Analitica nastavlja svoj pobjednički niz na gostovanjima. Odličnom drugom četvrtinom slomili su otpor Samobora, a sjajni Goran Perković (18) opet je dirigirao igrom Analitičara uz efikasnost Ivana Penića (21). Kos Samobora Matej Levanić je ubacio 19, a Mihovil Nakić 17.

Zapad – Maksimir 87:93 (27:23, 51:41, 68:63)

Zapad: Smiljanić 2, Buljan, Buljević 4, Markočić 11, Marić, Pavković 8, Krešić 21, Zadravec 16, Krpeljević, Begić, Čolak 25.
Maksimir: Kragulj 2, Anić, Grgurić 18, Džapo, Stipanović, Šutalo 15, Kravos 10, Stojanović 26, Gogić 22, Karmelić, Vukičević, Lacić.

Maksimir je trećom uzastopnom pobjedom stigao do petog mjesta na vrućem gostovanju kod Zapada koji je ubilježio treći uzastopni poraz koji ga je gurnuo na sedmo mjesto.

Gosti predvođeni Domagojem Stojanovićem (26) i Ivanom Gogićem (22) odigrali su odlično drugo poluvrijeme koje su dobili s 16 koševa razlike. Kod domaćina Frano Čolak je ubacio 25,a Andrija Krešić 21.

Rudeš – Gorica 73:78 (18:15, 41:42, 61:64)

Rudeš: Markusi, Gružinić 10 , Radman, Majić, Galić 3, Babić 14, Zadro 7, Prgomet, 18,  Dmitrović 7, Marić 1, Ljubičić 3, Čutuk 10.
Gorica: Majcunić 20, Bićanić , Gazić., Bingula., Lasić 2, Herendić 12, Tušek, Papac, 22, Pašalić 5, Vujović, Primorac 11, Urli 6.

Gorica je u napornom ritmu između kup dvoboja prošla gostovanje u Rudešu i došla na korak od potvrde prvaka prvog dijela. Prevagu je donio Ivan Papac (22) uz odlični izdanje Ivana Majcunića (20). Kod domaćina Ljubo Prgomet je zabio 18, a Petar Babić 14.

Raspored utakmica 11. kola: Gorica – Podsused, Maksimir – Rudeš, Hermes – Zapad, Bosco – Maksimir, Zrinjevac – Kaptol, Dubrava – Mladost.