A2 Istok – Belišću derbi protiv Vinkovaca

Košarkaši Belišća u derbi utakmici lige pobijedili su Vinkovce i s tom pobjedom su osigurali naslov jesenskog prvaka istoka. Meteor iz Đakova je došao u Požegi do prve gostujuće pobjede, Županjci su bili bolji od mlade momčadi iz Darde, a Virovitičani su prvi puta u sezoni slavili.

Utakmica u Belišću bila je dostojna derbija. U susretu dvije neporažene ekipe u dosadašnjem dijelu prvenstva mladi Vinkovčani, iako bez pravog centra, pružili su izvrstan otpor domaćinu i ostvarili odličan rezultat za nastavak prvenstva i borbu za prvo mjesto. Prva četvrtina, koja je završila neodlučeno, pokazala je da će to biti tvrda utakmica i da se pobjednik neće znati do samog kraja. Gosti iz Vinkovaca u prvom dijelu nisu imali rješenja u obrani za Marka Soldu, koji je već u prvih dvadeset minuta zabio 6 trica, te tako držao prednost na strani domaćina. U nastavku utakmice, zbog dosuđene četvrte osobne greške, a zatim i tehničke greške, Soldo je morao napustiti igru već u 25. minuti utakmice, a gosti iz Vinkovaca su to iskoristili i s nekoliko trica približili se na minimalan zaostatak. Ipak, do kraja utakmice iskusnije Belišće je sačuvalo prednost. Kod domaćih najviše poena zabio je  Soldo 25 (6 trica) i Kristijan Preglej 19, a kod gostiju Jure Primorac je postigao 22 (6 trica), Boris Dugandžić 20 , a Filip Kordić 15 poena.

Meteor iz Đakova je na krilima dobre igre Krešimira Hercega (32) i Marjana Petroviča (29) došao do gostujuće pobjede nad Požegom koju je predvodio Slaven Soldo (25). Požežani su odlično krenuli, poveli 7:0, a prvu četvrtinu dobili s četiri poena prednosti (22:18) koju su zadržali do poluvremena. Ključan je bio treći period igre u kojem su gosti dominirali i riješili u svoju korist s 17:9).

Virovitički košarkaši su na domaćem terenu po prvi puta slavili u ovoj sezone. Pobijedili su Olimp Inspekt-ING iz Osijeka rezultatom 85:68. Virovitičani su kontrolirali rezultat rijekom cijelog susreta, a do prve pobjede su ih vodili s Mario Gverić (24), Nenad Vajagić (18) i Marin Ferenčević (15). Kod gostiju iz Tenje Ivan Komadina je bio najučinkovitiji s 20 poena.

Ivan Stjepanović (20), Filip Oršolić (19) i mladi Miroslav Mihaljević (15) su bili najbolji u domaćoj pobjedi protiv mlade momčadi iz Baranje. Kod gostiju Antun Hrkač (18), Luka Šarić (17) i Ivan Radetić (12) su bili dvocifreni.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Belišće (7-0) je na prvom mjestu i sljedećeg vikenda u Vukovaru proslaviti će titulu jesenskog prvaka. Vinkovčani su drugi (5-1), slijede Vukovar i Meteor (4-2), Županja (2-4), Olimp (1-6), Vrijednosnice (2-3) te Požega (1-5) i Virovitica (1-4).

Listu strijelaca predvodi Krešimir Herceg (24,5) iz Meteora, u TOP 5 su Slaven Soldo (23) iz Požege, Danijel Katavić (21,5) iz Vukovara, Antun Hrkač (21) iz Darde te Hrvoje Tustonjić (19,7) iz Vukovara.

U sljedećem kolu igraju Vukovar – Belišće, Vinkovci – Vrijednosnice, Županja – Požega i Meteor – Virovitica.