A2 Jug – Kaštela i Sonik još uvijek bez poraza

Iako se očekivala mrtva trka za prvaka juga između Sonika i Šibenika, mlada momčad Kaštela i dalje nastavlja s pobjedama. Ovoga puta je bila bolja od Sukošana u gostima i derbi utakmicu u sljedećem kolu protiv Šibenika dočekati će neporažen. Sonik, druga neporažena ekipa, je također slavio u gostima protiv Poličnika, Šibenik je lako svladao Trogir, Jazine su bile bolje od Solina, Omiš od Cetine, a Metkovićje  u posljednjoj četvrtini dobio DOŠK iz Drniša.

Utakmica između Sukošana i Kaštele je bila izjednačena, a na poluvrijeme je Sukošan otišao s dva poena razlike (41:39) i činilo se da će u nastavku uspjeti svladati goste koji su ostali bez Stipe Režića (dvije tehničke pogreške), a ponajbolji Kaštelani Ivan Čirko i Duje Kaliterna su imali po dvije osobne pogreške. Ipak, u nastavku gosti s dvije trice Maria Jurića i jednom Kaliterne prave devet poena razlike koju održavaju do kraja i dolaze do zaslužene pobjede od 84:80. Kod domaćina imenjaci Josip Mrkić (27) i Krešan (18) su bili najučinkovitiji.

Sonik Puntamika je uspjela upisati pobjedu na neugodnom gostovanju kod Poličnika. Domaćin je odlično krenuo u utakmicu i nakon prvih 10 minuta imali su  22:15, a na poluvrijeme su otišli s 36:32. U sljedećoj četvrtini utakmica odlazi na stranu Sonika, vodeća momčad juga boljom igrom rješava četvrtinu u svoju korist 23:11 i osigurava osmu prvenstvenu pobjedu. Toni Petani i Mladen Gligora s po 15 poena predvodili su pobjednika, a Domagoj Vidaković s 21 košem bio je najbolji u sastavu poraženog Poličnika.

U ostalim utakmicama Šibenik (Šamadan 22, Bašić 21) nije imao nikakvih problema s gostima iz Trogira (Vitali 19) i trener Jeronimo Šarin je dao priliku svim igračima koji su ju iskoristili upisavši se listu u strijelaca. DOŠK (Vlaić 24)  je vodio većim dijelom utakmice, ali je Metković (Karakaš 20) u završnici uspio doći do pobjede. Omiš (Vuko 22) je bio uvjerljiv protiv Cetine (Bruno Šipić 18) kao i Jazine (Čiklić 29) protiv Solina (Lozančić 22).

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Sonik Puntamika i ugodno iznenađenje lige Kaštela su bez poraza (8-0), a GKK Šibenik im puše za vratom (7-1). Na začelju su Cetina, Omiš, DOŠK i Metković (2-6) i Trogir (1-6).

Toni Vitali (Trogir) je još uvijek najbolji strijelac lige s 25,1 koša po utakmici. Slijede ga Hrvoje Marin  (23,8), Jasmin Perković (23,4), Roko Čiklić (22,8) i  Tomislav Lozančić (22,6).

U sljedećem kolu igraju Sonik – Metković, Trogir – Poličnik (9. 12. u 18 sati), Kašeta – Šibenik (8. 12. u 18 sati), Solin – Sukošan (9. 12. u 20 sati), Cetina – Jazine (8. 11. u 18 sati), DOŠK – Omiš (8. 12. u 20:30 sati).