A2 Istok: Belišću peta pobjeda

U 5. kolu A2 istoka rezultatski najzanimljivije je bilo u Osijeku gdje je Olimp protiv Vrijednosnica u posljednjoj četvrtini ispustio 16 poena razlike. Vukovarci su se nakon kiksa u Đakovu vratili s pobjedom, Požežani su protiv Virovitice došli do prve pobjede, a Belišće je lako riješilo utakmici s Meteorom.

Vodeća momčad lige je na početku utakmice protiv Meteora imala problema sa zonskom obranom gostiju i do sredine četvrtine gosti su imali osjetnu prednost. Nakon dosuđene tehničke greške Đakovčanima jer su napravili propust prilikom prijave igrača za utakmicu, utakmica je poprimila drugačiji tijek. Belišćani su do sredine druge četvrtine napravili seriju od 28:0 i već se u tom trenutku znao pobjednik. U sastavu pobjednika najučinkovitiji su bili Dino Dogan s 21 poenom, Marko Soldo je dodao 19, a Hrvoje Čamagajevac 15. Krešimir Herceg je s 22 poena bio najbolji kod gostiju. Belišćani su uz Vinkovčane, koji su ovo kolo bili slobodni, ostali neporaženi.

Županjci su i u ovoj utakmici pružili odličan otpor momčadi koja je prije prvenstva označena kao jedan od favorita za najviše pozicije. To ih neće puno utješiti jer im je na kontu samo jedna pobjeda protiv Olimpa dok su poraženi od Meteora, Vinkovaca i u ovom kolu Vukovara, u utakmicama u kojima nisu bili bez šansi. Županjci su do poluvremena kontrolirali rezultat i imali su visokih osam poena prednosti. Nakon odmora slijedi loša igra što domaćin koristi i rješava sljedeću četvrtinu s 26:13, a u posljednjih 10 minuta potvrđuju pobjedu. Dvojac Hrvoje Tustonjić (17) i Danijel Katavić (16) su se istakli kod Vukovara, a Filip Oršolić (22) i Ivan Stjepanović (15) su po običaju najbolji Županjci.

Olimp Inspekt nije uspio dobiti Vrijednosnice, poraženi su minimalnom razlikom (77:76). Imali su domaćini na poluvremenu +22, a na ulasku u posljednju četvrtinu +16, ali su igrači koji nastupaju i za prvu momčad A1 ligaša iz Darde preokrenuli rezultat dobivši posljednji period sa 30:13. Za pobjedničku momčad Robert Kujundžić je postigao 25, a Antun Hrkač 18 poena. U sastavu Olimpa Ivan Lozančić je ubacio 26, a  Filip Stojanović 20 koša.

Požežani su na parketu požeške dvorane Grabrik došli u prve pobjede u ligi. I u ovoj utakmici rezultat se lomio u posljednjoj četvrtini. Virovitica je imala prednost na kraju prvih tri četvrtina, a Požežani predvođeni Slavenom Soldom uspjeli su preokrenuti utakmicu i pobijediti rezultatom 75:69. Soldo je za Požegu postigao 23 koša dok je Mario Gverić predvodio goste s ubačenih  20 poena.

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Na vrhu su bez poraza Belišće (5-0) i Vinkovci (4-0). Vukovar je na omjeru 4-1, Meteor ima 2-2, Vrijednosnice 2-1, a Županja i požega 1-3. Olimp Inspekt  (0-5) i Virovitica 1234 (0-4) su bez pobjede.

Antun Hrkač (Vrijednosnice) s prosječnih 24,7 poena po utakmici je najbolji strijelac lige, slijede ga Krešimir Herceg (23,8), Slaven Soldo (21,3), Danijel Katavić (21,2), a peti u poretku je Arian Došen (20,0).

U sljedećem kolu na rasporedu je županijski derbi između Vinkovaca i Vukovara, Belišće gostuje u Županji, Meteor dočekuje Brokere, a Olimp Požegu.