A2 Istok: Borovo i Vukovar na vrhu, Rekordu preokret protiv Đakova

Do samog kraja neizvjesna utakmica igrala se u Oriovcu u kojoj je domaćin napravio veliki preokret. Za razliku od prošlog kola kada su protiv Vukovara potonuli u posljednjoj četvrtini, jučer je Rekord uspio nadoknaditi u zadnjih deset minuta minus 14 i slaviti s minimalnom razlikom.

U ovom kolu pobjede su se odnosile u posljednjoj četvrtini. Vukovar je u Belišću u tom dijelu zabio 16 poena više što im je bilo dovoljno za pobjedu, a Vinkovčani su nakon odlične igre i vodstva od +9 na poluvremenu, u drugom izgubili s čak 35 razlike.

U vodstvu su neporaženi Borovo i Vukovar, a jedan poraz imaju Rekord Tim i Đakovo. Vodstvo na listi strijelaca je preuzeo Ivan Platenik, požeški Australac koji je odveo svoju ekipu do prve pobjede.

Rekord Tim – Đakovo 71:70 (22:26, 40:44, 50:64)

Rekord: Ćorić 22, Čelebija 15, Kovačević 13, Bradić 8,Teskera 7, Matuško 6, Jozić, Čuljak, Miljak, Brezić, Končić.
Đakovo: Herceg 22, Katavić 16, Omazić 13, Ćurić 9, Kruljac 4, Mikulić 4, Budimir 2, D. Šušak, V. Šušak,  Marjanović, Grgić, Dumančić.

Veliki prekret napravili su Orlovčani protiv gostujuće ekipe iz Đakova. Skoro do kraja utakmice igrači Marijana Petrovića su držali sigurno vodstvo, ali u posljednjih deset minuta su prosuli vodstvo od 14 poena viška. Domaćin je samo na početku i kraju ogleda bio u plusu.

Rekord je 55 sekundi prije kraja došao u vodstvo 67:70, a Đakovčani su izjednačili. Sedam sekundi prije kraja, pri rezultatu 70:70, sudac Jozipović svira osobnu Krešimiru Kruljcu, a Pavle Matuško pogađa jedno bacanje za vodstvo 71:70. Gosti su krenuli u posljednji napad, a suci su zaustavili đakovački napad pod izlikom da je Krešimir  Herceg izašao izvan terena što je bio znak za domaće slavlje.

Pobjednički ekipu je predvodio Branislav Ćorić s 22 poena, Bruno Ćelebija je dodao 15, a Igor Kovačević 13. Kod Đakovčana najprecizniji su bili Herceg (22), Danijel Katavić (16) i Zvonimir Omazić (13).

Rekord Tim i Đakovo sada imaju po dvije pobjede i poraz i u poretku su odmah ispod vodećeg dvojca.

Belišće – Vukovar 69:81 (15:22, 35:35, 53:49)

Belišće: Čamagajevac 20, Vidaković 14, Preglej 10, Mikulić 8, Dogan 8, Markota 4, N. Gradinjan 4, T. Gradinjan 1, Ikić, Lipovac, Blažević, Vezmarović.
Vukovar: Peraica 23, Kordić 17, Dugandžić 9, Mađar 9, Tadić 8, Mandić 6, Pejaković 5, Tustonić 4, Kovačević, Knežević, Kapović, Duspara.

Vukovarci su slavili na neugodnom gostovanju u Belišću, a pobjeda je upisana tek zu posljednjem dijelu igre.

Domaćin je uspio anulirati zaostatak od sedam poena iz prve četvrtine, a u posljednju je ušao s plusom od pet koševa. Međutim, u posljednjih deset minuta Vukovarci su dobro reagirali na zonu Belišća i predvođeni šuterom odličnim Dinom Peraicaom upisali su i treću pobjedu u prvenstvu.

Osim Peraice koji je postigao 23 istaknuo se s 17 poena i Filip Kordić. U sastavu Belišća Hrvoje Čamagajevac je ubacio 20, a Goran Vidaković 14 poena.

Požega – Vinkovci 86:60 (12:19, 28:37, 54:49)

Požega: Platenik 33, Rich 15, Čališ 14, Abramović 11, Benić 10, Hofman 2, Milevoj 1, Leko, Grgurić, Štivičić, Todorović, Bilandžija.
Vinkovci: Ćorić 14, Pezer 12, Kondaš 9, Vuić 8, Škof 6, T. Kentržinski 5, Došen 4, Širić 2, Papac, M. Kentržinski, Šibenik.

U ugodnoj  košarkaškoj atmosferi, pred solidno popunjenim tribinama požeškog Grabrika, vjerojatno nitko prisutan nije očekivao ovakav krajnji rezultat.

Vinkovčani su odlično krenuli u utakmicu, brzo su poveli sa 7:2, a u par navrata prijetili su visokim vodstvom. Nakon 19:12 u prvih deset minuta, kontrolirali su igru i u do poluvremena što je rezultiralo odlaskom s +9 na odmor. Gosti su zakoćili protivničke glavne igrače, a u napadu je trener Tomislav Popović imao više rješenja i raspoloženih pojedinaca. Bolje su izgledali na parketu i igrali su kao momčad što je donijelo rezultat.

Vinkovci su u nastavku od prve sekunde griješili i igrali sasvim drugačije nego u prvom dijelu pokušavajući solo akcijama doći do koša. Na drugoj strani su Požežani na krilima nezaustavljivog Ivana Platenika diktirali tempo i koš po koš smanjivali vodstvo. Gosti su bili u utakmici sve do posljednje četvrtine, ali je bilo jasno da će teško doći do pobjede jer su s parketa zbog pet osobnih već u trećem dijelu izbačena sva tri visoka igrača. Na kraju je domaćin drugo poluvrijeme dobio s 35 koševa viška za konačnih 86:60.

Platenik se zaustavio na 33, Dario Rich je dodao 15, Ante Čališ 14, a Leon Abramović 11 poena. U sastavu Vinkovaca najučinkovitiji je bio Domagoj Ćorić (1997) s 14, a Stjepan Pezer je ubacio 12 koševa.

Županja – Olimp inspekt ING 87:73 (21:22, 47:38, 68:55)

Županja: F. Oršolić 27, Bilić 13, Stjepanović 12, Živković 10, Mitrović 7, Smajić 7, Kopić 6, D. Farkaš 2, Oršolić 2, Labrtić 1, Baotić, Hihaljević.
Olimp: Ćosić 18, I. Novaković 13, Lukenda 10, Rakitić 9, Stojanović 8, Tankosić 4, A. Lončar 6, Buljubašić 3, R. Lončar 2, Čuljak, Andrić.

Županja je došla do očekivane pobjede protiv Olimpa iz Osijeka. Igrači Ive Ivančičevića utakmicu su slomili do poluvremena kada je bilo jasno da će Županjci upisati bodove.

Filip Oršulić s 27 koševa je bio najbolji kod domaćina, a dobru potporu je imao u Biliću (13) i Stjepanoviću.

Osječki sokol – Borovo 67:89 (16:16, 35:43, 48:65)

Osječki sokol: Grgić 14, Škrinjarić 12, Raič 11, T. Kovač 8, Uljarević 7, Ostojić 5, Katavić 2, Tomas, Fančović, Radojčić.
Borovo: Gošak 18, Pušić 17, Bekavac 16, Đerić 11, Stanković 7, Vidović 5, Hummel 4, Rajšić 3, Bilandžić, Škrlec, Atanacković.

Novi drugoligaš Borovo upisao je i trećom pobjedu u prvenstvu, slavljem protiv Osječkog sokola izbili su na sam vrh lige.

Mladi Sokolovi su bili u egalu prvu četvrtinu (16:16), a nakon toga su igrači Damira Volodera postavili stvari na svoje mjesto. Pobjeda od 89:67 je realan odnos snaga i Borovu sada predstoje utakmice u kojima su favoriti i već sada je jasno da će u osmom kolu igrati veliki derbi protiv Vukovara koji je također bez poraza. U ovoj pobjedi ekipu su predvodili Tomislav Gošak (18), Dario Pušić (17) i Mihael Bekavac (16).

Na drugoj strani, bivšem A1 ligašu predstoji neizvjestan period. Ne čini se optimistično činjenica da na domaćoj utakmici nisu popunili roster u kojemu je većina igrača rođena 1998. i 1997. godine. Jučer je Grgić (14) bio najuspješniji, a dvoznamenkasti su bili Škrinjarić (12) i Rajić (12).

Virovitica – Vrijednosnice Osijek 97:72 (20:18, 44:38, 73:56)

Virovitica: Ferenčević 39, Golub 24, Pavlović 19, Bojan 6, Vajagić 5, Vuković 2, Petrović, Šutalo 2, Vuković, Salgaj, Počinić.
Vrijednosnice Osijek: Barišić 18, Došen 11, Mazić 9, Žulj 9, Turalija 8, Jakić 6, Šarac 5, Kujundžić 4, Ilić 2, Jovanović.
aedw

Virovitičani su došli do prve pobjede u ligi, sinoć su visoko savladali mlade Brokere u utakmici koja je van konkurencije A2 istoka.

Vrijednosnice su izdržale punu četvrtinu, a nakon toga stvari u svoje ruke su uzeli trojac Marin Ferenčević, Vatroslav Golub i Antonio Pavlović odvevši svoju ekipu do uvjerljive pobjede.

Ferenčević je postigao 39, Golub 26, a Petrović 19 koševa za domaćina. Goste je predvodio mladi Luka Barišić (1998) s 19, a novopridošli Arijan Došen (1996) je ubacio 11 poena

Parovi 4. kola su: Vinkovci – VROS, Borovo – Virovitica, Olimp – Osječki sokol, Vukovar – Županja, Meteor – Belišće i Požega – Rekord Tim.

11. Danijel Katavić (DJA) 3 47  15,7

*Kriterij za strijelce koji mora biti ispunjen je odigranih 50% utakmica. ** Vrijednosnice igraju van konkurencije