A2 Istok: Meteor dobio Vinkovce, Katavić pojačava Belišće

Zbog samo devet klubova u ligi, na istoku je prije tjedan dana odigrano posljednje kolo u ovoj sezoni. Ovaj vikend su odigrane dvije zaostale utakmice i nakon njih poznat je konačni poredak.

Trećeplasirani Meteor je zaključio uspješnu sezonu pobjedom protiv viceprvaka Vinkovaca, a četvrti Vukovar je u posljednjoj četvrtini slomio otpor sve boljih Virovitičana.

Prvak Belišće se priprema za kvalifikacijsku mini-ligu za popunu A1, a prema dostupnim informacijama za utakmice protiv Šibenika, Hermes Analitice, Škrljeva i Čakovca pojačat će se s Danijelom Katavićem. Katavić (1983, 201) je bivši igrač čeških Levica, Osijeka, Vrijednosnica, Kvarnera i Mladosti iz Čačinaca, a ove sezone je za Vukovar postizao prosječno 20 poena po utakmici što mu je donijelo peto mjesto u poretku na listi strijelaca.

Nikola Baran iz Požege je prvi strijelac lige s prosječno postignuta 23,3 koša po utakmici, a iza njega su njegov suigrač Slaven Soldo (23), Antun Hrkač iz Vrijednosnica (22,6) te Krešimir Herceg iz Meteora (21,9).

Meteor Đakovo – Vinkovci 77:68 (14:11, 35:31, 50:55)

Meteor: Matuško 20, Šušak, Marjanović, Petrović 16, Herceg 13, Kruljac 9, Tadić, Šušak, Ćurić 12, Mikulić 5, Žeravica 2, Budimir.
Vinkovci: Vuić 1, Kordić 24, Dugandžić 20, Peraica 7, Erslan 13, Čičić, Vučetić, Matijević, Pezer 3, Radilj.

Utakmica koja ni o čemu nije odlučivala, dvoboj za prestiž drugog i trećeg u ukupnom poretku istoka.

Đakovčani su prvu četvrtinu riješili u svoju korist 14:11, a drugoj četvrtini nakon serije Marijana Petrovića tu prednost i povećavaju. Ipak, nakon greški domaćina dvojac Filip Kordić i Boris Dugandžić iz kontranapada ponovno Vinkovčane vračaju na pristojnu prednost.

U trećem dijelu gosti preuzimaju inicijativu i po prvi puta dolaze u vodstvo od 41:40, a četvrtinu završavaju s pet poena prednosti (55:50). Posljednjih deset pripadaju domaćinu, na krilima dobre igre mladih igrača Pavla Matuška (na fotografiji) i Filipa Čurića vrlo brzo rade rezultatski preokret i na kraju utakmicu mirno privode kraju.

Matuško (20) i Petrović (16) su predvodili domaćina, a kod gostiju najučinkovitiji su bili Kordić (24) i Dugandžić (20).

Vukovar – Virovitica 1234  92:82 (26:18, 46:47, 67:68)

Vukovar: Koljaja 2, Pravdić 2, Madžar 12, Boras 7, Kovačević 3, Knežević 15, Tustonić 36, Tadić 8, Katavić 7, Duspara.
Virovitica 1234: Šutalo 4, Pavlović 24, Ferenčević 29, Vajagić 12, Golub, Gverić 6, Bobanac 1, Pocrnić 6, Bajan, Vuković.

Ponajviše zahvaljujući raspoloženom dvojcu Antoniju Pavloviću i Marinu Ferenčeviću, Virovitičani su držali rezultatski egal sve do posljednjih deset minuta. Taj završni period pripada Vukovarcima 25:14 i na kraju upisuju devetu pobjedu u prvenstvu za četvrto mjesto u poretku.

Hrvoje Tustinić s 36 poena i Knežević s 15 su bili najučinkovitiji u sastavu Vukovara, a kod Virovitice Ferenčević je ubacio 29, a Pavlović 24 poena.