A2 Istok: Požega neporažena u Vukovaru, Belišće u Oriovcu

Derbi utakmica kola igrana je u Vukovaru u kojoj je Požega slavila i ostala usamljena na vrhu s četiri pobjede. Bez poraza u konkurenciji je i Belišće. Poskliznuli su se u prvom kolu protiv Vrijednosnica, ali pošto Baranjci igraju van konkurencije klub iz grada papira je nakon pobjede na neugodnom oriovačkom parketu također neporažen, ali s pobjedom manje.

Đakovo je očekivano dobilo Vinkovce, Virovitičani su upisali drugu pobjedu protiv Sokolova, a Županjci su u samom finišu savladali Olimp iz Osijeka.

Vukovar – Požega 85:94 (12:25, 22:25, 21:17, 30:27)

Mandić 21, Raić 19,  Dugandžić 15, Peraica 15; Čališ 24, Pezer 20, Norac 19, Štivičić 14

Požežani su već u prvoj četvrtini opravdali ulogu favorita i taj dio su završili s 13 koševa viška. Do kraja poluvremena su razliku povećali što je bilo presudno za pobjedu na gostovanju. Domaćin se ipak uspio pred kraj vratiti na samo četiri razlike, a točku na i stavio je tricom Darko Pezer.

Ante Čališ je odigrao odličnu utakmicu i s 24 koša je bio najbolji strijelac. Tim učinkom je došao i na prvo mjesto na listi strijelaca u ukupnom broju postignutih poena. Konačno dobru partiju pružila je kompletna ekipa i trener Vladimir Englman može biti zadovoljan. Pogotovo s Pezerom (20), Branimirom Norcem (19) i zaštićenim Antunom Štivičićem (14).

Kod Vukovaraca Marko Mandić je ubacio 21, Mario Raić 19, Dino Peraica i Boris Dugandžić u svojoj prvoj utakmici sezone po 15.

Najbolji Istok

Belišće je uspjelo napraviti veliki preokret u drugom poluvremenu u Oriovcu. Rekord Tim je u prvoj četvrtini ubacio 37 poena, pet poena manje nego što su to učinili u posljednje dvije. Gosti su u tom dijelu igre uštopali Krešimira Hercega (23), a sa druge strane umorni domaćin nije imao raspoloženog čovjeka za čuvanje iskusnog Kristijana Pregleja koji je s 26 ubačaja igrač utakmice.

Virovitičani su protiv Osječkog sokola upisali drugu pobjedu. Ovoga puta je Beljan s 29 koševa bio najučinkovitiji u ekipi Roberta Fritza, preuzeo je ulogu koja većinom pripada i jučer standardno dobrom Marinu Ferenčeviću (17). Kod Osječana  odskakao je Vedran Došen (24).

Županja je tek u samoj završnici savladala raspoloženu ekipu Olimpa. Gosti su odlično igrali cijelu utakmicu, vodili su na  poluvremenu 40:34, ali pad u trećoj četvrtini i serija 13-0 je vratila Županjce u igru. Kod rezultata 69:69 domaći postižu koš. Gosti su imali zadnji napad za pobjedu, ali ga nisu uspjeli realizirati. Dvojac Josip Mitrović (22) i Ivan Stjepanović (19) su predvodili domaćina, Ivan Komadina (17) i Filip Stojanović (14) goste.

Đakovčani pucaju na sam vrh i u Vinkovcima su išli po uvjerljivu pobjedu. Domaćin im je parirao prvih deset minuta kada su i vodili, a u finišu su uspjeli smanjiti s 20 razlike na ispod deset. Ipak, trener gostiju je brzo reagirao i priveo ogled mirno kraju. Antun Hrkač (26) je bio nezaustavljiv u pobjedničkom sastavu, kod Vinkovčana Tomislav Širić (1997) je bio prvi strijelac s 20 koševa.

Parovi sljedećeg kola su:  Đakovo – Virovitica, Požega – Vinkovci, Olimp – Vukovar, Belišće – Županja, Vrijednosnice – Rekord i Osječki sokol – Borovo.