A2 Istok: Uvjerljive pobjede domaćina

U košarkaškom domu Lenije Vinkovčani i Virovitičani su otvorili drugoligašku sezonu istoka. Novo lice u sastavu trenera Sanjina Kalaice je Arijan Došen, kadetski reprezentativac Hrvatske. U drugom susretu novi A2 ligaš Požega izgubila je u u Vukovaru 103:84. Fantastičnu utakmicu odigrao je Hrvoje Tustonić, postigao je 29 poena i upisao 16 skokova.

U nedjeljnim utakmicama na krilima dobre igre Filipa Oršolića i Ivana Stjepanovića Županja je bila bolja od Olimp Inspekta, a najmanji gostujući poraz u ovom kolu zabilježili su mladi igrači Vrijednosnica OS Darde.

[rezultat id=141]

Vinkovčani su ostvarili uvjerljivu pobjedu na startu prvenstva. Za razliku od pripremnih utakmica, u rosteru nije bilo Ćosića, Galića i Dogana, ali je tu Osječanin Arijan Došen (1996), kadetski reprezentativac Hrvatske.
Virovitičani su se predstavili kao čvrsta i simpatična momčad koju predvode mlade snage s klupe, a na parketu dobru igru su pružili Marin Ferenčević i Mario Gverić.

Virovitičani su u prvom poluvremenu dobro parirali  domaćinima, igrači Roberta Fritza nisu dopuštali veću razliku, a u osmoj minuti su polaganjem Zvonimira Petrovića imali prednost od 12:9. Ipak do kraja četvrtine bivši vinkovački juniori Filip Kordić i Sandro Kalaica dižu agresivnost i domaćin  završava prvi period utakmice s minimalnom prednošću (16:15). U drugoj četvrtini pridružuje im se raspoloženi Arijan Došen i kapetan Tomislav Kentržinski te Vinkovčani po prvi puta odlaze na osjetniju razliku. Kalaica tricom u petoj minuti podiže prednost na 10 poena, a poluvrijeme završava s 39:27. U drugom poluvremenu priliku dobivaju svi igrači domaćina, razigrao se raspoloženi Dino Peraica, sve petorke na parketu dobro reagiraju te povisuju  razliku do konačnih +29.

Boris Dugandžić je postigao 19 poena, Sandro Kalaica  i Arian Došen po 15, a Dino Peraica 10. U sastavu Virovitice najučinkovitiji je bio Marin Ferenčević sa 16 koševa.

[rezultat id=142]

Vukovarci su opravdali ulogu favorita, bili su dominantni nad Požegom tijekom cijelog susreta. Na krilima Hrvoja Tustonića i Danijela Katavića domaćin je u četvrtoj minuti imao 11:2, ali do kraja četvrtine Požežani održavaju razliku i smanjuju na 22:15. I u drugoj četvrtini gosti pružaju otpor Vukovarcima tako da se igrači Igora Modaleka ne uspijevaju odlijepiti.
U nastavku stvari uzimaju u svoje ruke dvojac Tustonić-Katavić te serijom 12-0 već nakon dvije minute drugog poluvremena odlaze na 63:40, a četvrtinu Vukovarci završavaju u plusu od 27 koša. U posljednjoj četvrtini Modalek daje priliku svim igračima što Požega koristi za koliko toliko poraz s pristojnom razlikom.

Hrvoje Tustonić je bio najbolji na terenu, postigao je 29 poena (66%) uz 16 skokova, a najbolji strijelac utakmice je Danijel Katavić s 31 košem. Za Požegu Pejnović, Milevoj, Bušić i Soldo postigli su po 14 poena.

[rezultat id=143]

Županjci su startali s pobjednom u novu košarkašku sezonu, odličnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini svladali su Olimp Inspekt iz Osijeka.
Nakon izjednačene igre, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Josipu Mitroviću, Županja četiri minute prije kraja odlazi na 17:4. Međutim, igrači Marina Novakovića se ne predaju te tricom sa skoro pola terena mladog Erne Nađa (1995) izjednačuju na 19:19.
U drugom i trećem dijelu susreta stvari u svoje ruke uzimaju Filip Oršolić i Stjepanović i uz podršku Miroslava Mihaljevića i Josipa Lučića odlaze na 22 poena razlike, a u posljednji period ulaze s rezultatom 63:44. Trener Ive Ivančičević daje priliku svim igračima što koristi Olimp da bi do kraja za dva koša smanjio razliku.

Županjci su večeras imali šutersku večer, pucali su čak 30 puta za tri poena nasuprot 14 gostiju. Puno su bili bolji u skokovima (39-27) i asistencijama (18-7). Ivan Stjepanović imao je double-double učinak, 20 poena, 10 skokova uz valorizaciju 25. Filipu Oršoliću, najboljem strijelcu utakmice, nedostajao je jedan skok da se pridruži Stjepanoviću. Utakmicu je završio zbog pet osobnih s upisanih 22 poena i 9 skokova. Tvrtko Novaković s 19 poena predvodio je goste iz Osijeka

[rezultat id=144]

Mladi košarkaši Vrijednosnica OS Darda pružili su odličan otpor u Belišću jednom od favorita drugoligaškog istoka. U sastavu Baranjaca, koje je vodio trener Vanja Miljković, od igrača koji se skidaju u momčadi trenera Muminovića na parketu su bili kapetan Luka Šarić, Antun Hrkač i Robert Kujundžić, a preostali dio rostera čine njihovi kadeti i juniori. Kod domaćina zbog ozljeda nisu igrali Marko Bušić, Marko Soldo i Kristijan Preglej, a novi igrač u rosteru je Dino Dogan, centar koji je  pripreme prošao u Vinkovcima.
U prvom poluvremenu momčadi su izjednačene, a prvo osjetnije vodstvo Belišćana je ono sredinom druge četvrtine kada su nakon serije od 9-0 otišli na 36:29. Ipak do kraja Hrkač, Šarić i Šarac smanjuju na minimalnih do kraja smanjuju na 40:39.
I drugo poluvrijeme donosi zanimljivu i neizvjesnu utakmicu, u posljednju četvrtinu Belišćani ulaze s dva koša razlike, a tek minutu prije kraja Hrvoje Čamagajevac sa sedam vezanih poena podiže na 79:71 i osigurava svojoj momčadi pobjedu.

Goran Vidaković je bio najbolji strijelac s 22 poena, a Čamagajevac je bio igrač utakmice, postigao je 21 poen uz osam skokova (sedam napadačkih). U sastavu Vrijednosnica OS Darde  Hrkač je upisao 26, a Kujundžić 19 poena.

Belišće - Vrijednosnice OS Darda

A2 Istok:

Portal Crošarka u suradnji s Udrugom košarkaških sudaca grada Osijeka ovaj vikend počinje s kompletnim praćenjem jedne od hrvatskih A2 liga. Za ovo premijerno izdanje je odabran Istok iz razloga što ove godine u natjecanju sudjeluje samo osam klubova (Vrijednosnice OS Darda igra izvan konkurencije). Radi se o brojci koja nikad nije bila manja, a ovo je naš doprinos zaustavljanja negativnog trenda.