A2 Jug: Kaštelani i dalje uvjerljivi

Proteklog vikenda odigrano je četvrto kolo A2 lige Jug, a košarkaši Kaštela nastavili su s uvjerljivim izdanjima koje prezentiraju ove sezone. Najzanimljivija utakmica odigrana je u Podstrani, a jedini gosti koji su okusili slavlje su košarkaši Sonik Puntamike.

Cetina – Dubrovnik 71:61 (13:15; 41:30; 62:40)

Cetina: Žaper, Svalina 4, Macan 15, Bru. Šipić 12, Vukas 6, Dukić 9, Bra. Šipić 4, Bilobrk 8, Knezović-Žuro 2, Grizelj, Ćurković 11.

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 9, Jović, Radulović 4, Dubelj 8, Meštrović 6, Marin 19, Katić 6, Habul 3, Kotlar, Kušt 6.

Košarkaši Cetine u svome su Trilju ubilježili prvu ovosezonsku pobjedu, a stradalnici su gosti iz Dubrovnika, koji su sada na istom omjeru kao i Triljani od jedne pobjede i tri poraza. Utakmica je otvorena u izjednačenom tonu, ali potom domaćini odigravaju sjajnu drugu i treću četvrtinu u kojima dolaze do parcijalnih +24, što im je omogućilo mirnu završnicu, a Gosparima da smanje zaostatak u finišu susreta.

Marko Macan s 15 i Bruno Šipić s 12 poena bili su najefikasniji domaćini, dok je kod gostiju jedini dvoznamenkasti igrač bio Hrvoje Marin s 19 ubačaja.

Sukošan – Sonik Puntamika 68:80 (15:27; 37:49; 52:59)

Sukošan: Dijan 1, Mrkić 16, Vraneš 7, Knežević, Krešan, Dević 3, Dražević, Vrkić 4, Perić 6, Jurica 6, Bašić 5, Špaleta 20.

Sonik Puntamika: Mičić, Anđelić, Segarić 8, Gligora 6, Bulić 12, Marin, T. Dražović 4, J. Dražović 10, Jadrijev 2, Longin 6, Glavan 3, Zrnić 29.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Sukošanu između istoimenog domaćina i zadarske Sonik Puntamike. Osim jednog vodstva domaćina na samom početku susreta (8:7), ostatak dvoboja protekao je u vodstvu Puntamičana. Znatno kvalitetnija i iskusnija momčad mladog trenera Josipa Plantaka većinom je bila u dvoznamenkastom vodstvu, ali nikako nisu uspijevali slomiti konačan otpor žilavih domaćina, koji su se nekoliko puta umalo vratili u susret, a najbliže su tomu bili početkom posljednje dionice kada su koš-faulom Ivana Vraneša stigli na samo -4 (55:59). Ipak, treba naglasiti da su uglavnom pogreške gostiju i njihov veliki broj promašenih zicera vraćali domaćina u susret, koji su za hrabru utakmicu nagrađeni pljeskom solidno popunjene sukošanske školske dvorane.

Goste je do pobjede predvodio sjajni Marin Zrnić, koji je u igri proveo gotovo cijeli susret i završio ga s 29 koševa, dok je Josip Bulić dodao 12. Kod domaćina su se istaknuli posuđeni mladi igrači Zadra, a najviše se s dva atraktivna zakucavanja i ukupno 20 koševa izdvojio Mario Špaleta, a nešto stariji Josip Mrkić dodao je 16.

Mislav – Omiš Galeb 77:73 (20:17; 37:40; 61:59)

Mislav: Mamić, Šustić, Josipović, Jeličić 2, Jakoliš 20, Petrašić 18, Maras 8, Delaš 4, Cvitković, Šarac 16, Galić 9.

Omiš Galeb: Kalajžić 13, Babić 14, Bačak, Zadro, Grizelj 2, Vuko 14, Penović 7, Bokšić, Džapo 19, Ćosić, Radoš 4, Zemunik.

U Podstrani je odigrana najneizvjesnija utakmica 4. kola između domaćeg Mislava i gostiju iz dvadesetak kilometara udaljenog Omiša. Obje momčadi konstantno su se izmjenjivale u vodstvu, ali mirnoća je u završnici ipak bila na strani domaćina koji su na kraju slavili sa 77:73.

Dino Jakoliš s 20 i Luka Petrašić s 18 poena bili su najbolji igrači domaćeg sastava, dok se u redovima Omiš Galeba istaknuo iskusni Josip Džapo s 19 ubačenih koševa.

Jazine – Solin 80:64 (13:19; 32:30; 56:46)

Jazine: Čiklić 28, Jeličić 8, Bulić 11, Rutar 2, Atelj 12, Krstić 2, Mlinar 6, Baričević 1, Banović 1, Vladović 9.

Solin: Bralić, Oršulić 16, Krezo, Cvitković 10, Vulić, Baković, Milanović 14, Vukušić, Barišić 1, Katić 2, Lozančić 19, Kapitanović 2.

Vrlo dobro odigrano drugo poluvrijeme bilo je dovoljno košarkašima Jazina za pobjedu nad Solinom. U prvom je poluvremenu odigrana izjednačena utakmica, a u nastavku susreta domaćini dodaju gas, ubacuju 48 koševa i stižu do naoko uvjerljive pobjede. Zanimljivost je da trener gostiju nije imao pravo sjediti na klupi Solinjana, pa je utakmicu pokušavao voditi s tribina, ali nakon učestalih prigovora suci su ga udaljili iz dvorane.

Jazine je standardno predvodio Roko Čiklić s 28 koševa, a prva pratnja bio mu je Marko Atelj s 12 ubačaja. Kod gostiju su se istaknuli Tomislav Lozančić s 19 i Hrvoje Oršulić sa 16 poena.

Ribola-Kaštela – Trogir 111:67 (35:12; 64:24; 88:45)

Ribola-Kaštela: Klarica 7, Odak 4, Rašetina 7, Biočić 7, Tešija 5, Rančić 23, Režić 10, Bender 10, Žižić 21, Požgaj 9, Čirko 8, Pruže.

Trogir: Barać, Šustić, Beljan 2, Jurić 10, A. Bilić 8, J. Bilić 2, I. Bilić 10, Ševo, Roso 10, Bjegović 18, Šipić 7, Kuliš.

Već nakon prvog poluvremena bio je riješen susjedski derbi između Ribola-Kaštele i Trogira. Domaćini su već nakon prvih 20 minuta ubacili samo tri poena manje nego Trogirani u cijeloj utakmici i već tada stigli na ogromnih +40 (64:24). U drugom poluvremenu oba su trenera dala priliku svim igračima, ali ni u nešto ležernijem tonu utakmice gosti nisu uspjeli smanjiti zaostatak.

Damir Rančić s 23 i Ante Toni Žižić s 21 poenom bili su najbolji igrači u redovima jedine neporažene momčadi lige, dok je kod gostiju Đuro Bjegović ubacio 19.