A2 Jug: Nove pobjede Šibenika, Kaštela i Sonika

I nakon šest odigranih kola A2 lige Jug trojac na vrhu ljestvice ostao je neporažen. Ssvoju prvu pobjedu ubilježili su košarkaši Metkovića,  Jazine su bile bolje od Trogira, dok je Solin odnio pobjedu iz Drniša.

Najzanimljivija utakmica šestoga kola odigrana je u Metkoviću, gdje su domaći košarkaši svladavši Cetinu 75:72 ubilježili prvu ovosezonsku pobjedu. U vrlo izjednačenoj utakmici, domaći su košarkaši pokazali više mirnoće u finišu i odnijeli tijesnu pobjedu. Do pobjede su ih vodili Marin s 24 i Karakaš s 18 poena, dok je kod Triljana 19 ubacio Klarica.

U Drnišu su snagu odmjerili domaći DOŠK i gosti iz Solina. Solinjani su na krilima Lozančića i Ibrišimovića preokrenuli vodstvo domaćih iz prvog dijela, te sjajnoj posljednjom četvrtinom (13:29) osigurali pobjedu od 64:79. Gore spomenuti dvojac zabio je 21, odnosno 20 poena, a domaće su u igri držali iskusni Bjegović i Džapo s 19, odnosno 15 ubačaja.

Odlična utakmica odigrana je u Omišu, gdje je domaći Omiš Galeb nakon produžetaka poražen od Kaštela. Nakon 40 odigranih minuta rezultat je glasio 82:82, a u produžetku je do izražaja došlo ipak nešto veće iskustvo gostiju, koji iz grada na ušću Cetine odnose pobjedu 90:96. Sjajnu utakmicu kod pobjednika odigrali su Biočić, koji je ubacio 29 poena, te Režić koji je dodao 23, dok domaćima nije pomoglo 19 koševa Vuke i 18 Grizelja.

Košarkaši Jazina odličnom su posljednjom četvrtinom (31:16) osigurali pobjedu protiv mlade momčadi Trogira. Briljirao je Čiklić s 31 ubačajem, sa 17 se nadodao Josipović, a novu dobru utakmicu za goste odigrao je Toni Vitali s 20 koševa.

Košarkaši Sukošana i treći su vikend zaredom bili domaćini, ali su također ubilježili i treći poraz u nizu, a bolji od njih ovoga su puta sa 77:91 bili košarkaši Sonik Puntamike. Puntamičani su na dvoznamenkastu prednost otišli već u prvom poluvremenu, a istu su uspjeli zadržati do kraja utakmice. Odličnu utakmicu s 38 poena odigrao je Mladen Gligora, dok je Dražović dodao 23, a kod Sukošanaca se s 27 poena istaknuo Krešan.

Na Baldekinu je domaći GKK Šibenik ugostio košarkaše Poličnika, te slavio sa 71:56. Gosti iz zaleđa Zadra odnijeli su vodstvo na kraju prve četvrtine (17:20), ali Narančasti iz Draženovog grada tada pojačavaju igru u obrani, te već do poluvremena okreću rezultat u svoju korist. Do kraja utakmice samo su povećali svoju prednost na konačnih +15. Do pobjede su Šibenčane vodili prošlogodišnji A1 ligaši Ljubo Šamadan i Domagoj Bašić s 14, odnosno 13 koševa, dok je Vidaković kod gostiju ubacio 17.

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Sonik Puntamika, Kaštela i Šibenik su bez poraza (6-0), a na začelju su Trogir, Cetina, Omiš i Metković (1-5). U sljedeću subotu u Jazinama rasporedu je derbi između Sonika i Šibenika.

Toni Vitali je još uvijek prvi strijelac lige sa 25,7 koša po utakmici, slijede ga Jasmin Perković (23,5), Hrvoje Marin (22,7), Domagoj Bašić (20,2) i Roko Čiklić s 20 prosječnih poena. Prvi strijelac kola je  Mladen Gligora s 38 poena,  Roko Čiklić je postigao 31, a Toni Biočić 29.

Nastavlja se trend da igrači s drugoligaškog juga završavaju u jakim klubovima. Drugi strijelac lige Perković više ne igra drugoligašku HR košarku,  u nedjelju je upisao nastup u njemačkoj Bundesligi za LTi Giessen 46ers (2 poena). Ako se ne vrati (potpisao na dva mjeseca) nakon devetog kola će ispasti sa liste zbog kriterija od minimalno 50% utakmica. I Mate Mrva je promijenio klub. U A2 je zabijao prosječno samo 14,2 poena po utakmici dok je u subotu u dresu Jolly Jadranske banke Osječkom sokolu zabio 33!