A2 Jug: Odluka o prvaku i fenjerašu u posljednjem kolu

Iako su pobjedom nad Sonik Puntamikom praktički osigurali prvo mjesto u ovoj drugoligaškoj regiji, košarkaši Šibenika to moraju i u praksi dokazati. Za konačnu potvrdu prvoga mjesta u posljednjem kolu moraju savladati momčad Cetine, koji će u taj susret ući neopterećeno budući da su ovog vikenda osigurali opstanak pobjedom nad Sukošanom. Sonik Puntamika prisluškivat će moguće iznenađenje s Baldekina, a zanimljivo je da se utakmice u Zadru i Šibeniku igraju već u četvrtak, ali ne počinju u isto vrijeme (!?), dok se ostale utakmice igraju za vikend.

Omiš Galeb – Metković 93:77 (21:23; 46:44; 70:63)

Omiš Galeb:  Kalajžić, Babić 13, T. Vuko 5, Bačak 2, Grizelj 7, M. Vuko 14, Penović 12, Bokšić 12, Džapo 15, Granić, Radoš 13, Nikolić.
Metković: Grbavac, Marin 21, Habul 8, Karakaš 35, Bušić, Dominiković, Matić 11,  Obšivać, Galov, Štrbe 2, Vuletić.

Omišani su sjajnom igrom u drugom poluvremenu slomili otpor gostiju iz Metkovića i pobjedom 93:77 osigurali plasman u gornjem dijelu ljestvice, bez obzira na rezultat posljednjeg kola.

Protiv Metkovića su u svom sastavu imali čak šestoricu dvoznamenkastih igrača, a najviše su se istaknuli Josip Džapo s 15 i Martin Vuko s 14 poena, dok je kod gostiju odličan nastup imao Milan Karakaš ubacivši 35 poena.

DOŠK – Jazine 99:102 (24:31; 57:52; 86:72)

DOŠK: Nimac 22, Pavelić 8, Matić, Copić, Škaro 13, Najev 30, Matulja 10, Melvan, Grgurica 2, Vlaić 14.
Jazine: Čiklić 27, Baždarić 18, Kovačević, Banić 6, Atelj 33, Josipović 17, Čavara 1, Grabovac, Banović, Kaštropil.

Veliku priliku propustili su košarkaši DOŠK-a na domaćem parketu protiv Jazina. U posljednju su četvrtinu ušli s vodstvom od 14 koševa razlike (86:72), ali uspjeli su to prokockati i sada će na teškom gostovanju u Sukošanu u posljednjem kolu tražiti pobjedu spasa ili se nadati porazu Trogira u Metkoviću.

Drnišanima nije pomogla ni sjajna igra Filipa Najeva koji je postigao 30 koševa, a kod gostiju iz Zadra koji su četvrto kolo za redom ubacili preko sto poena, najviših 33 koša je ubacio Marko Atelj, a 27 je dodao Roko Čiklić.

Cetina – Sukošan 91:71 (23:15; 38:30; 67:48)

Cetina: Klarica 32, Boban 3, Jelović 6, Bru. Šipić 21, Buzolić, Dukić, Perić  3, Bra. Šipić 2, Bilobrk 7, Knezović-Žuro, Tomašević 17, Jadrijević-Tomas.
Sukošan:  Blažević 6, Mrkić 19, Krešan 9, Dević 11, Čirjak, Hoti 4, Perić 12, Šaran 2, Glavan, Crnjak 8.

Košarkaši Cetine iz Trilja uvjerljivom su pobjedom nad Sukošanom osigurali opstanak u drugoligaškom društvu. Već od samog početka utakmice Triljani su kontrolirali rezultat, ne dopustivši Sukošancima da im uskrate slavlje pred domaćom publikom.

Do konačnih 91:71 Cetinu je predvodio sjajni Luka Klarica s 32 koša, Bruno Šipić je dodao 21, a Velimir Tomašević 17. Jedini raspoloženiji igrač u redovima Sukošana bio je Josip Mrkić koji je susret završio s 19 koševa.

Solin – GKK Šibenik 84:95 (18:32; 40:50; 63:75)

Solin: Bralić 7, Vuković 3, Ibrišimović 8, Cvitanović 19, Duvnjak, Barišić 6, Milanović 19, Latinović, Vlak, Elez 2,  Lozančić 10, Bulić 10.
GKK Šibenik: Junaković 7, Šarin, Radovčić 2, Mišić 8, Badžim, Bašić 21, Blaće 4, Grgat 18, Vukičević 22, Skorić 4, Sandrić 9, Šamadan.

Šibenčanima je dobro odigrana prva četvrtina (18:32) bila dovoljna da odnesu pobjedu iz Solina, a ostatak utakmice su održavali razliku na dvoznamenkastom broju, ne dopustivši domaćinima da im ozbiljnije zaprijete vodstvu. Šibenik tako sada samo mora ostvariti domaću pobjedu protiv rasterećene ekipe Cetine, pa se u posljednjem kolu očekuje ponovno puni Baldekin koji će čekati na proslavu prvaka.

Matej Cvitanović i Zoran Milanović su s po 19 poena bili najefikasniji igrači Solina, dok su se kod gostiju istaknuli Filip Vukičević s 22 ubačaja i Domagoj Bašić s jednim manje.

Kaštela – Poličnik 90:51 (24:14; 43:25; 66:38)

Kaštela: Topić 6, Odak 6, Pruže, Biočić 13, Jurić 20, Baković 4, Delić 9, Jurić 1, Čirko 8, Madunić 5, Kaliterna 18.
Poličnik: Bašić 13, Mijolović, Baričević 11, Bulić 9, Škaro 6, Jurica 6, Kovačević 2, Marinović, Jurjević 2, Mijolović 2.

Sjajnom utakmicom košarkaši Kaštela oprostili su se od domaće publike za ovu sezonu i sa 90:51 deklasirali prošlosezonske prvake, košarkaše Poličnika. Kaštelani su vodili tokom cijelog susreta, a dvoznamenkastu prednost ostvarenu već u prvoj četvrtini dizali su minutu po minutu, sve do konačnih +39. Iako su nastupili kompletni, gosti su odigrali najlošiju utakmicu sezone i ovim se porazom više ne mogu vratiti u gornji dio ljestvice.

Kod domaćih košarkaša istaknuo se 18-godišnji Hrvoje Jurić, ubacivši šest trica iz osam pokušaja i ukupno 20 poena, a iskusni Duje Kaliterna dodao je 18. Kod Poličnika se jedini istaknuo Jurićev vršnjak Domagoj Bašić s 13 koševa.

Trogir – Sonik Puntamika 75:84 (14:27; 31:43; 55:62)

Trogir: Kuliš, Vučko 9, Rašetina 23, Bilić 6, Poljičanin, Bilić 13, Ševo, Vitali 15, Roso, Krajina 6, Šipić 3, Blajić.
Sonik Puntamika: Tuta, Anđelić 13, Gligora 24, Bulić 19, Marin, Jošić, Dražović, Longin 8, Čakarun 14, Škara 4, Zagorac 2.

Košarkaši Sonik Puntamike ostali su u teoretskoj utrci za naslov prvaka, dok Trogir ovim porazom ista ta teorija ostavlja u lizi. Naime, oba kluba u posljednjem kolu moraju ubilježiti pobjede, uz očekivanje poraza njihovih izravnih konkurenata – Šibenika i DOŠK-a.

Što se strijelaca na utakmici tiče, kod Trogira se istaknuo Ivan Rašetina s 23 koša, a kod Puntamičana je poen više ubacio Mladen Gligora.