A2 Zapad: Škrljevo prvak!

U posljednjem kolu A2 lige Zapad košarkaši Škrljeva u izravnom su dvoboju pobjedom nad Stojom osvojili prvo mjesto i ulazak u kvalifikacije za popunjavanje A1 lige. U preostalim dvobojima Crikvenica je bila uvjerljiva protiv Kastva, a Zamet protiv Rovinja, kojima je Ghia Staff pobjedom nad Otočcem prepustila posljednje mjesto ljestvice. U posljednjem kolu slobodni su bili košarkaši Pule 1981.

Škrljevo – Stoja 81:72 (19:15; 34:37; 55:50)

Škrljevo: Palčić 12, Pilat, Salamun 18, Ažić, Amančić 4, Troskot 7, Begonja 2, Zorić 11, Perić, Modić 10, Lipovščak 7, Velčić 10.
Stoja: Bulešić 5, Vinko, Mezulić 6, Dasko, Percan 6, Belina 25, Tumpić, Gržinić, Maljić 5, Ceranja 12, Đugum, Pušić 13.

U ispunjenoj dvorani na Mavrincima, pred oko 700 gledatelja košarkaši Škrljeva i Stoje igrali su direktan dvoboj za osvajanje prvoga mjesta. Važnost utakmice očito je sputavala igrače obje momčadi na samom početku utakmice, pa smo svjedočili mnogim greškama na obje strane terena, a prvu četvrtinu bolje su zatvorili domaći košarkaši koji su serijom 10:0 zaključili istu rezultatom 19:15.

Gosti iz Pule bolje su ušli u drugu dionicu i već nakon nekoliko napada poveli s 21:22. Domaći trener Zoran Dragojević u tim je trenucima tražio raspoloženu petorku, ali do poluvremena istu nije uspio pronaći, pa su Puljani prednost zadržali do velikog odmora (34:37).

Košarkaši Škrljeva u nastavku susreta ne samo da su sustigli vodstvo Stoje, već su serijom 9:0 pred kraj treće četvrtine svoju prednost povećali na +9 (55:46). Tada se Gregoru Belini u momčadi Stoje koševima priključuju Vedran Pušić i Josip Ceranja, pa gosti sredinom posljednje dionice okreću rezultat opet u svoju korist (61:62).

U posljednju minutu utakmice ulazi se vodstvom Škrljeva 73:72, a odluka je padala s linije slobodnih bacanja. Tu su se domaćini puno bolje snašli, gostima su drhtale ruke, a novo pridošli Igor Salamun postiže posljednjih šest koševa za Škrljevo i konačnu pobjedu 81:72.

Upravo je Salamun bio njihov najbolji strijelac s 18 ubačaja, a Zdeslav Zorić je dodao 11. Kod Stoje, Belina je susret završio s 25 poena, Pušić je dodao 13, a Ceranja 12.

Crikvenica – Kastav 83:65 (27:17; 42:27; 60:53)

Crikvenica: Konjević 23, Piškulić 9, Bešlija 5, Mandžuka 6, I. Benić 3, Deleut, Kozlevčar 11, Pjevač 4, M. Benić 6.
Kastav: Miletić 8, Maljevac 20, Gušić 2, Szylvasy 10, Mijaljević 2, Saftić 2, Škrgić, Mataija, Prostran 6, S. Legović 15, A. Legović.

Crikvenica je pobjedom nad Kastvom sezonu zaključila na drugom mjestu s istim brojem bodova kao i drugoplasirana Stoja, dok su Kastavci unatoč porazu preskočili Pulu 1981 i plasirali se na četvrto mjesto zbog bolje međusobne koš razlike.

Utakmica pod Kotorom nije nam donijela nikakvu neizvjesnost. Kirci su dominirali od početka do kraja utakmice i pokazali gostima da se s pravom nalaze ispred njih na tablici.

Odličnu utakmicu za Crikvenicu odigrao je Davor Konjević ubacivši 23 poena, dok je za Kastav Robert Maljevac ubacio 20.

Zamet – Rovinj 90:65 (21:11: 45:25; 70:46)

Zamet:  T. Prpić, A. Trbović 4, Medvedec 4, I. Prpić 2, Maruna 23, Piškor 3, Čorak 2, Miličević 20, Selimović 20, I. Trbović 12.
Rovinj: Bezlimanović 4, Matošević 4, Ćosić 2, Kordiš 25, Čulina 4, Zečević, Živković 9, Šturman 9, Križanac 5, Atlija 7, Franković 5.

Zamećani su se od ove sezone oprostili domaćom pobjedom nad Rovinjom, dok su gosti ovim porazom i pobjedom Ghia Staffa nad Otočcem sezonu završili kao posljednje plasirani.

Tomislav Maruna susret je završio s 23 poena, a Ivan Miličević i Semil Sijamhodžić dodali su po 20 za Zamet, dok je najbolji strijelac prvenstva Sandro Kordiš iz redova Rovinja ubacio 25 koševa, te je sezonu završio s prosječnih 28,4 poena po utakmici.

Bila je ovo i utakmica u kojoj se od aktivnog igranja košarke oprostio dugogodišnji igrač Poreča i Rovinja Davor Bezlimanović, koji je posljednju sezonu karijere završio s prosjecima od 8,2 koša, 5,5 skokova, 3,5 asistencije i 1,6 ukradenih lopti po susretu.

Ghia Staff – Otočac 71:64 (22:17; 33:34; 54:50)

Ghia Staff: Đerman 11, A. Ćus 9, Radolović, Hek 8, Fonović 7, J. Ćus 6, Daus 9, Jakus, Opašić 12, Perić 2, Brajković, Jurić 7.
Otočac: Pervan 15, Sušić 4, Horvat, Prša, Starčević 19, Sekula, Pivač, Bijelić 13, Vrzić 6, Delić 7.

Pazinski Ghia Staff je pobjedom nad Otočcem pobjegao s dna ljestvice, što im sigurno donosi određenu dozu zadovoljstva. Protiv Otočca su kontrolirali igru i rezultat tijekom većeg dijela utakmice i zasluženo slavili po isteku 40 minuta.

Najbolji kod Pazinjana bio je Matija Opašić s 12 ubačenih koševa, a kod Otočca standardno Hrvoje Pervan s 15 poena.