A2 Jug: Pobjede favorita

Nakon što smo u prvome kolu drugoligaškog loptanja na Jugu vidjeli nekoliko iznenađujućih rezultata nauštrb favorita, već ovog vikenda u drugome kolu stvari su se vratile u normalu. Trojac od kojeg se očekuje borba za vrh – Dubrovnik, Ribola-Kaštela i Sonik Puntamika – ubilježili su pobjede, a do istih su došli i Mislav i Sukošan na domaćim parketima.

Cetina – Sonik Puntamika 65:78 (17:18; 26:38; 43:57)

Cetina: Žaper, Svalina 6, Macan 15, Bru. Šipić 12, Vukas, Dukić 13, Bra. Šipić 2, Bilobrk , Knezović-Žuro 6, Grizelj, Ćurković 11.

Sonik Puntamika: Mičić, Anđelić 11, Segarić, Gligora 4, Bulić 15, Marin, T. Dražović 16, J. Dražović 22, Jadrijev 3, Longin, Glavan 7, Zrnić.

Nakon što su u prvome kolu iznenađujuće poraženi od ekipe Omiš Galeba, košarkaši Sonik Puntamike nisu dozvolili i drugo iznenađenje. Rutinski su odradili gostovanje u Trilju i sa 65:78 svladali Cetinu, odvojivši se u drugoj četvrtini i ne dopustivši domaćinima ugrožavanje rezultata do kraja susreta.

Najefikasniji kod Puntamičana bili su braća Dražović. Tomislav je utakmicu završio s 22 poena, a Jurica je dodao 16. Kod Cetine se istaknuo prošlosezonski igrač Alkara Marko Macan s 15 ubačaja.

Dubrovnik – Omiš Galeb 89:75 (21:20; 42:40; 67:53)

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 5, Vidović, Radulović 2, Dubelj 22, Meštrović 2, Marin 13, Katić 12, Habul, Lučić 18, Kotlar, Kušt 15.

Omiš Galeb: Kalajžić 15, Babić, Bačak, Zadro, Grizelj 3, Vuko 15, Penović 8, Bokšić 4, Džapo 22, Čosić, Radoš 8, Zemunik.

Prošlosezonski prvoligaši, košarkaši Dubrovnika, došli su do prve pobjede u ovome rangu natjecanja, a stradalnik je Omiš Galeb. Ključnim se pokazala treća četvrtina, koju su Gospari bili bolji sa 25:13, dok je ostatak susreta protekao u uglavnom izjednačenom tonu.

Najbolji u domaćim redovima bili su Petar Dubelj s 22 i Maro Lučić s 18 poena, dok je kod Omišana iskusni Josip Džapo ubacio 22 koša.

Sukošan – Solin 67:63 (17:5; 35:22; 57:43)

Sukošan: Dijan, Mrkić 13, Kovačević 7, Knežević, Krešan 6, Dević 6, Dražević, Vrkić 5, Perić 8, Jurica 6, Bašić 6, Špaleta 10.

Solin: Bralić 3, Vuković 2, Ibrišimović 5, Cvitanović, Vulić, Baković 7, Milanović 11, Vukšić 4, Barišić, Katić 10, Lozančić 21, Kapitanović.

U Sukošanu je odigrana utakmica s najmanjim brojem koševa u ovome kolu, a istoimeni domaćin je prednost stečenu u prvoj četvrtini (17:5) mirno održavao do završnice susreta, kada se u njihove redove uvukla nervoza, što gosti iz Solina ipak nisu uspjeli iskoristiti unatoč odlično odigranoj posljednjoj dionici.

Kod domaćina se s 13 poena istaknuo Josip Mrkić, dok je u redovima Solina Tomislav Lozančić utakmicu završio s 21 košem.

Mislav – Trogir 88:75 (16:20; 42:37; 70:61)

Mislav: Mamić 24, Biuk, Josipović, Jeličić, Jakoliš 4, Petrašić 2, Maras 26, Delaš 2, Cvitanović 13, Šustić, Šarac 8, Galić 9.

Trogir: Beljan, Barać, Jurić 8, Bilić 17, Mihaljević 6, Bilić 3, Bilić, Roso 4, Bjegović 19, Šipić 14, Kuliš 4.

Odlična utakmica Aljoše Marasa i Vedrana Mamića bila je dovoljna košarkašima Mislava za pobjedu nad Trogirom. Iako su gosti bolje otvorili susret, spomenuti dvojac dovodi momčad iz Podstrane do preokreta i na kraju do zaslužene pobjede 88:75.

Maras je susret završio s 26 poena, a Mamić je dodao dva manje, dok je kod gostiju najbolji bio Đuro Bjegović s 19 postignutih koševa.

Jazine – Ribola-Kaštela 56:85 (14:19; 23:42; 38:63)

Jazine: Čiklić 23, Jeličić 3, Bulić 12, Rutar, Krstić 1, Atelj 3, Mihoč, Mlinar 10, Ivanov, Banović, Vladović 4.

Ribola-Kaštela: Klarica 3, Odak 9, Rašetina 9, Biočić 6, Tešija, Rančić 20, Režić 11, Bender 8, Žižić 11, Požgaj 6, Ćirko, Vručinić 2.

Debi kola odigran je u Zadru, gdje su Jazine dočekale goste iz Kaštele. Domaćin u ovom susretu nije mogao računati na ozlijeđenog Ivu Josipovića, dok je Marko Atelj nastupio unatoč još nezaliječenoj ozlijedi. Gosti su odlično odradili susret, zaustavivši u prvome poluvremenu najboljeg igrača domaćih Roka Čiklića, čime su već na poluvremenu stvorili velikih +19 (23:42). Čiklić se probudio u nastavku susreta, ali razlika ne da se smanjila, nego su je gosti do kraja susreta rutinskom igrom povećali na konačnih 56:85.

Damir Rančić ubacio je 20 poena u pobjedničkim redovima, zaradivši pljesak pune male dvorane Sportskog centra Višnjik pri izlasku iz igre pred kraj susreta. Uz njega su se s po 11 ubačaja istaknuli Stipe Režić i Ante Toni Žižić. Kod domaćina je već spomenuti Čiklić ipak uspio dostići svoju minimalnu normu i susret završio s 23 poena, dok je Ivan Bulić dodao 12.