A2 Jug: Pobjede vodećeg trojca

Nakon jednomjesečne pauze, ovog je vikenda napokon nastavljeno natjecanje u A2 ligi Jug. Pobjede su ubilježile sve tri momčadi s vrha ljestvice – Ribola-Kaštela, Sonik Puntamika i Jazine, Dubrovnik je bio uvjerljiv protiv Solina, a nova dva boda upisali su i košarkaši Sukošana.

Cetina – Jazine 81:94 (13:30; 32:58; 49:77)

Cetina: Dukić 8, Svalina 5, Macan 26, Bra. Šipić 5, Vukas 4, Marić, Žaper, Grizelj, Bilobrk 12, Knezović-Žuro 4, Jadrijević-Tomas 8, Ćurković 9.

Jazine: Čiklić 24, Jeličić 5, Bulić 20, Rutar, Atelj 14, Krstić 2, Mlinar, Baričević 9, Šipić 6, Pehar 11, Vladović 3.

Utakmica u Trilju praktički je riješena nakon prve četvrtine, koju su gosti iz Zadra dobili sa 13:30, a sigurno riješena već do poluvremena, na koje se otišlo s gostujućim vodstvom od čak 26 koševa razlike. Do kraja susreta, a pogotovo u posljednjoj četvrtini, došlo je do laganog opuštanja košarkaša Jazina, što su domaćini iskoristili da se približe na konačnih 81:94.

Najbolji igrač u redovima Jazina standardno je bio Roko Čiklić, koji je ovog puta ubacio 24 koša, a pridružio mu se Ivan Bulić s 20. Kod Cetine je najbolji strijelac bio Marko Macan s 26 ubačaja.

Mislav – Ribola-Kaštela 58:81 (17:17; 33:41; 47:59)

Mislav: Šustić, Biuk, Lalić, Jeličić 4, Galić 16, Petrašić 2, Maras 8, Delaš 2, Glavinić 14, Šarac 11, Dajak 1.

Ribola-Kaštela: Klarica 23, Odak 2, Rašetina 4, Biočić 3, Tešija, Pruže, Režić 19, Bender 14, Žižić 16, Blažević, Špralja, Vručinić.

U prvoj utakmici nakon odlaska najboljeg strijelca Damira Rančića u talijansku Firenzu, kaštelanski su košarkaši na splitskim Gripama bili bolji od košarkaša Mislava sa 58:81. Dugo su Kaštelani lomili otpor žilavog domaćina i tek su se u drugom poluvremenu odvojili na uvjerljivu razliku, koju su održali do posljednjeg zvuka sirene.

Luka Klarica s 23 koša i Stipe Režić s 19 predvodili su goste, dok je kod momčadi iz Podstrane Roko Galić ubacio 16.

Sukošan – Trogir 84:78 (22:17; 45:33; 69:47)

Sukošan: Dijan 4, Mrkić 20, Kovačević 6, Knežević 4, Dević 8, Dražević, Vrkić 2, Perić 4, Jurica 15, Vraneš 8, Špaleta 13.

Trogir: Ševo, Kulić, Beljan 2, Jurić 2, A. Bilić 31, Mihaljević, I. Bilić 15, Roso 15, Šipić 10, J. Bilić 3.

Iako to konačni rezultat ne sugerira, pobjeda košarkaša Sukošana nad Trogirom nije dolazila u pitanje tokom cijele utakmice. Čitavi susret rezultat je bio na strani domaćih, a tek su ubacivanje mladih igrača u posljednjim minutama gosti iskoristili za približavanje na konačnih 84:78.

Najbolji u redovima Sukošana bio je Josip Mrkić s 20 poena, a gostima nije pomoglo ni 31 postignut poen Antonija Bilića.

Dubrovnik – Solin 71:50 (19:8; 37:23; 50:33)

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 11, Raguž, Radulović, Dubelj 16, Meštrović 5, Marin 16, Katić 5, Habul 3, Perić, Kotlar, Kušt 15.

Solin: Duvnjak, Milanović 3, Ibrišimović, Cvitanović 7, Vulić, Baković 3, Vuković 4, Vukšić 11, Širić, Bralić, Lozančić 20, Bulić 2.

Pobjedom nad Solinom, košarkaši Dubrovnika prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza i s konačnih 71:50 stigli do treće ovosezonske pobjede. Cijela je utakmica protekla u vodstvu domaćina, koji su na najbolji mogući način iskoristili napadačku nemoć košarkaša Solina.

Petar Dubelj sa 16 je koševa predvodio domaće, dok je kod gostiju Tomislav Lozančić ubacio 20.

Sonik Puntamika – Omiš Galeb 86:76 (19:18; 37:40; 53:56)

Sonik Puntamika: Segarić, Anđelić 11, Šoba, Gligora 14, Bulić 11, Marin 10, Bašić, J. Dražović 7, Jadrijev 9, Longin 2, Glavan 5, Zrnić 17.

Omiš Galeb: Bačak 6, Babić 3. Ćosić, Zadro, Grizelj 9, Vuko 19, Matijević 2, Kekez, Đapo 25, Kaliterna 9, Radoš 3, Zemunik.

Pune tri i pol četvrtine je momčad Sonik Puntamike lomila otpor igrača Omiš Galeba, da bi na koncu slavili s dvoznamenkastih 86:76. Očito je da momčadi Josipa Plantaka ne leže momci iz Omiša, te su se nakon poraza u prvome kolu, ovoga puta na svome terenu porali dobro namučiti na bi stigli do pobjede.

Marin Zrnić je sa 17 koševa predvodio Puntamičane, dok je kod gostiju 25 ubacio Josip Džapo.