A-2 sjever: Grafičar rekordno, Bjelovaru derbi kola

Grafičar je u dvoboju prvog i posljednjeg deklasirao Rudar Cimper i slavio s 73 poena razlike. Vindija je uvjerljivo dobila Čakovec nakon što je gubila početkom treće čevrtine, a Međimurje je bilo bolje od Mladosti. Najzanimljiviji susret, a i derbi kola igran je u Bjelovaru gdje su istoimeni domaćini bili bolji od Petra Zrinskog iz Vrbovca. Podravac je bio uvjerljiv protiv Ivančice, a Radnik je ostvario svoju treću pobjedu na gostovanju u Koprivnici.

Najbolji strijelac kola opet je bio Luka Božić iz Bjelovara koji je Petru Zrinskom ubacio 42 poena. Blizu njemu u ovom kolu bili su i Jakša Petrović iz Vindije koji je Čakovcu zabio 38, te Leon Ivandić s 36 protiv Radnika.

Spomenimo i to da su u ovom kolu mnoge momčadi bile napadački raspoložene pa su tako dvije prešle granicu od 100 poena, tri su išle preko 90, a tri preko 80, s time da je Radnik bio blizu da prijeđe 90, pošto su zabili 89 koševa.

Grafičar – Rudar Cimper 110:37 (27:9, 32:7, 22:9, 29:12)

Grafičar: Prprović 18, Kokolek 15, Štefan 15, Novak Mat. 13, Novak Mar. 12, Dijanušić 9, Poljak 9, Bačani 7, Slatina 1, Bušić, Mihalić.

Rudar Cimper: Dodlek 15, Perčić 6, Vinko-Novak 6, Bedi 5, Sobočan D. 5, Vrbanić, Brodar, Sobočan, Rihtarec, Lesar.

Vodeći Grafičar nanio je posljednjem Rudar Cimperu najteži poraz u sezoni, a ujedno je ovo i najveća razlika kojom je neka momčad izgubila, te najmanji broj koševa jedne momčadi u ovoj sezoni. Treba spomenuti da je momčad iz Murskog Središća nastupila znatno oslabljena, bez  Alena Varge, Tomislava Radikovića i jedinog centra u momčadi, Nevena Mikulaja, a pola momčadi bilo je kadetske. Grafičar je također još uvijek nekompletan. Nisu igrali Andrej Bušić i Luka Siladić, koji će uskoro zaigrati, dok prvi strijelac momčadi iz prvog dijela sezone, Manuel Novak, još jedno vrijeme neće biti u pogonu zbog prometne nesreće i ozljeda koje je zadobio.

Već sam rezultat na poluvremenu pokazao je kolika je razlika u kvaliteti između ova dva sastava, bilo je 59:16. Do kraja susreta razlika je samo rasla i zaustavila se na konačnih, plus 73.

Grafičar u sljedećem kolu ide na gostovanje kod snažnog Petra Zrinskog iz Vrbovca, a mi ćemo sa zanimanjem iščekivati rezultat tog dvoboja.

Vindija – Čakovec 104:72 (18:21, 21:22, 27:12, 38:17)

Vindija: Petrović 38, Zajec 14, Bađun 14, Šamarija 13, Nakić 8, Stanić 6, Filipović 6, Skupnjak 2, Crnković 2, Martinčević 1, Šincek, Pizek.

Čakovec: Vehtersbah-Stojan 22, Kranjčec S. 17, Vrus 12, Kolovrat 6, Ranteš 4, Novak 3, Pustić 3, Drk, Kranjčec M.

Čakovec je kao i prošlog tjedna protiv Ivančice, vodio više od pola susreta, ali je na kraju upisao poraz. Iako poraz od Ivančice nije bio visok, ovaj od Vindije je bio.

Još u 23. Minuti susreta Čakovec je imao minimalno vodstvo, a onda su domaći igrači zaigrali bolju obranu i oduzeli igračima Čakovca puno lopti te iz polukontri i kontri u preostalih 17 minuta susreta otišli na čak 30 poena razlike. Vindija je u drugom poluvremenu zabila našim košarkašima čak 65 poena. Na kraju je završilo s plus 32 u korist Vindije.

Najbolji u redovima Čakovca bili su Petar Vehtersbah-Stojan s 22 i Stjepan Kranjčec s 17 koševa. Kod Vindije najbolji je opet bio Petrović s 38 koševa, a drugi je strijelac lige.

Međimurje – Mladost 91:78 (28:21, 29:22, 22:16, 12:19)

Međimurje: Krajačić 24, Novak 17, Jambrović 17, Gašparić 11, Lepen 10, Martinović 10, Pađan 2, Svaty, Posavec, Guld, Momčilović, Čibarić.

Mladost: Pušelja 16, Jančijev 15, Beljan 11, Buković 10, Dautanec 9, Lovrak 8, Zadravec 7, Robotić 2, Lončarić, Baković, Markač, Capek.

Međimurje se nakon poraza od Vindije u prošlom kolu vratilo na pobjedničke staze. U goste im je stigla uvijek neugodna Mladost iz Đurđevca koja se nalazi na sredini ljestvice, a u prvom dijelu sezone, Međimurje je slavilo u Đurđevcu.

Međimurje je nakon prve četvrtine imalo sedam poena prednosti, do poluvremena su prednost povisili na 14 koševa viška, a u trećoj četvrtini razlika je narasla i do plus 25. Mladost je u posljednjoj četvrtini samo ublažiti poraz koji je na kraju iznosio 13 koševa razlike.
Kod Međimurja je bilo čak šest dvoznamenkastih strijelaca, a istaknuli su se Danijel Krajačić s 24 poena, dok su Mario Novak-Marek i junior Patrik Jambrović postigli po 17 koševa. Kod Mladosti su najbolji bili junior Anto Pušelja s 16 i razigravač Zoran Jančijev s 15 postignutih koševa.

Bjelovar – Petar Zrinski 94:91 (29:19, 27:29, 22:19, 16:24)

Bjelovar: Božić 42, Vrinjanin 24, Zadravec Mi. 13, Cukrov 10, Šilježar 2, Oremović 2, Zadravec Ma. 1, Geček, Krpan, Vlahović, Ljubičić.

Petar Zrinski: Tomić 29, Krajinović 26, Ljoljić 17, Mikac 8, Barukčić 4, Fašaić 4, Topalović 3, Pavić, Drvenkar, Božić.

Bio je ovo derbi kola u susretu gdje je Bjelovar imao prednost na bekovskim pozicijama iako su bili oslabljeni neigranjem drugog strijelca momčadi, Luke Žugaja, dok je Vrbovec imao prednost na centarskim pozicijama.

Bjelovar je već u prvoj četvrtini došao do deset poena prednosti, a najviše zahvaljujući toj razlici iz prvog perioda došli su do pobjede. Petar Zrinski smanjio je prednost na osam poena minusa do poluvremena. Treći period pripao je opet Bjelovaru na krilima odličnog Božića i Brune Vrinjanina, a u odlučujućih se deset minuta ušlo s plus 11 za domaći sastav.

Gosti su odigrali puno bolju obranu u posljednjem periodu jer igrati na koš više protiv Bjelovara može rijetko koja momčad u ligi. To se isplatilo jer su uspjeli zaprijetiti i smanjiti prednost, ali vremena za preokret nije bilo pa je Bjelovar slavio s tri poena razlike u susretu s puno koševa.

Najzaslužniji za pobjedu Bjelovara bio je juniorski reprezentativac Hrvatske, Božić koji se zaustavio na 42 postignuta poena, a dobar je bio i Vrinjanin koji je zabio 24. Kod Petra Zrinskog opet najbolja trojica visokih igraća, Filip Tomić zabio je 29, Dean Krajinović 26, a Miroslav Ljoljić 17 koševa.

Podravac – Ivančica 82:61 (21:21, 19:10, 26:16, 16:14)

Podravac: Nikolić 20, Molnar 14, Baruškin 13, Šiprak 10, Halusek 8, Tišljar 6, Hrženjak 5, Šestak 4, Kenđelić 1, Koščić 1, Paligač, Drljanovčan.

Ivančica: Hatlak 14, Rajh 13, Rožman 12, Bigec 11, Roginić 5, Sayemeldahr 2, Kapustić 2, Smontara 2, Morović, Uršulin, Martinčević-Smodek, Kozina.

Očekivana pobjeda Podravca, iako je Ivančica pružala dobar otpor, posebno u prvom poluvremenu. Prva četvrtina završila je rezultatom 21:21, ali već je udrugom periodu domaći sastav odigrao puno čvršću obranu koja je dozvolila gostima iz Ivanca samo deset postignutih poena. Na odmor se otišlo s devet poena prednosti za Podravac.

Susret je bio odlučen u trećoj četvrtini koju domaći sastav dobiva s deset poena razlike i odlazi na nedostižnih 19 poena razlike. Posljednji period opet je otišao na stranu domaćina koji su na kraju slavili s 21 razlike te i dalje vode mrtvu trku s Grafičarem za prvu poziciju koja će prema svemu biti odlučena baš u Virju za par tjedana kada gostuje sastav iz Ludbrega.

Ilija Nikolić opet je predvodio Podravac, postigao je 20 poena dok je njegov suigrač, junior Karlo Molnar zabio 14. Kod Ivančice najbolji Tomislav Hatlak s 14 i Luka Rajh s 13 koševa.

Koprivnica – Radnik 80:89 (22:25, 15:21, 27:22, 16:21)

Koprivnica: Ivandić 36, Topić 20, Bronić 11, Antolić 6, Zlatar 5, Jukić 2, Grbeš, Šimunović, Kozulić, Njemeček, Kovačić, Horvat.

Radnik: Maksić 23, Nervo 22, Jericha 20, Kirin 17, Jukić 3, Pomper 2, Prstec 2, Kulko, Vragović, Tomas, Deković.

Mogli bi reći da je ovo malo iznenađenje prema prikazanim igrama do ovog dijela sezone. Radnik je bio bolji u prve dvije četvrtine. Prva je otišla na njihovu stranu s tri poena prednosti, a druga s šest za ukupnih plus devet na poluvremenu.

Igrači Koprivnice predvođeni Ivandićem probudili su se u trećoj četvrtini koju dobivaju s pet poena prednosti te smanjuju prednost Radnika uoči posljednjih deset minuta na četiri koša zaostatka. Ipak, trener Ante Tomas i njegovi igrači nisu dopustili domaćinima da preokrenu rezultat. Dobili su posljednji period s pet poena razlike i na kraju slavili s devet koševa viška.

Najbolji u redovima poražene Koprivnice bio je Ivandić s 36 poena, a 20 je dodao Topić. Kod Radnika su tri igrača postigla 20 ili više. Davor Maksić zabio je 23, Dominik Nervo 22, a Matija Jericha 20.

Parovi 14. kola (25. siječnja): Čakovec-Podravac, Ivančica-Bjelovar, Petar Zrinski-Grafičar, Rudar Cimper-Koprivnica, Radnik-Međimurje, Mladost-Vindija.