A2 Jug: Sukošanu susjedski derbi, Kaštelani prekinuli negativan niz

Pretposljednje 17. kolo A2 lige Jug najviše je uzbuđenja donijelo u Sukošanu, gdje su domaćini bili bolji od Jazina. Najuvjerljiviju pobjedu slavili su košarkaši Sonik Puntamike, Ribola-Kaštela došla je do pobjede nakon dva uzastopna poraza, a do pobjede su stigli i košarkaši Cetine odnosno Omiš Galeba.

Opširnije izvještaje dvoboja možete pročitati u nastavku.

Mislav – Cetina 50:62 (9:10; 24:23; 41:43)

Mislav: Mamić 5, Biuk, Josipović, Jeličić, Galić 13, Petrašić 4, Maras 14, Delaš 2, Cvitanović 4, Šarac 8, Šustić.

Cetina: Dukić 9, Svalina 5, Macan 13, Šipić, Vukas, Marić, Žaper, Grizelj, Bilobrk 10, Knezović-Žuro, Jadrijević-Tomas 11, Ćurković 14.

U izrazito neefikasnoj utakmici odigranoj na splitskim Gripama, Cetina je u derbiju začelja svladala ekipu Mislava sa 50:62. Izjednačenu utakmicu gosti iz Trilja prelomili su u posljednjoj četvrtini, kada su domaćine ostavili na svega devet ubačenih poena, kao i u prvih deset minuta.

Joško Ćurković kod gostiju i Aljoša Maras kod Mislava su s po 14 poena bili najbolji strijelci na utakmici.

Sukošan – Jazine 81:79 (12:19; 28:40;56:61)

Sukošan: Dijan, Mrkić 18, Kovačević, Bašić 16, Dević 13, Dražević, Jelenković, Perić 15, Jurica 19, Vraneš, Špaleta.

Jazine: Jeličić 2, Bulić 20, Rutar, Atelj 11, Krstić 4, Banović, Baričević 10, Šipić 22, Pehar, Pantalon 10.

Susjedski derbi odigran je u Sukošanu, gdje je istoimeni domaćin ugostio zadarsku momčad Jazina. Već na samom startu susreta domaćini su ostali hendikepirani, kada je pri jednom doskoku koljeno ozlijedio Ivan Vraneš, što na prvi pogled nije izgledalo nimalo ugodno. Prva polovica uvodne četvrtine donijela nam je izjednačenu košarku, a tada se gosti odvajaju i odlaze do 12:19 za kraj prvih deset minuta. Prvo dvoznamenkasto vodstvo gostima je tricom donio Marko Atelj već na otvaranju druge četvrtine (12:24). Domaćini su se preko Josipa Mrkića vratili na jednoznamenkasti zaostatak, a Ivan Bulić sa šest uzastopnih poena (trica pa dvica i dodatno bacanje) donosi Jazinama najvećih +16 na utakmici (22:38) u 17. minuti. Prvo poluvrijeme zaključeno je zakucavanjem u kontri sa zvukom sirene Jure Perića za 28:40.

Domaćini su znatno angažiranije krenuli u drugo poluvrijeme i lagano počeli stizati zaostatak, da bi ih Ante Dević sa dvije uzastopne trice najprije približio na 47:48 u 27. minuti, da bi minutu kasnije novom tricom i doveo domaćine u vodstvo, prvo nakon otvaranja susreta (54:53). Do kraja treće dionice gosti su vratili prednost na svoju stranu i u zadnjih deset minuta ulazi se sa 56:61. Potpuni preokret Sukošanci su napravili u drugoj polovici posljednje četvrtine, kada je Lovre Bašić sa pet uzastopnih poena postavio 68:64. Trenutak utakmice zbio se minutu i pol prije kraja susreta kada je Perić sjajno zakucao na alley-up dodavanje Marka Jurice za 76:70, pa su mladi domaći igrači uranili sa slavljem. U posljednjoj minuti Zadrani su stigli zaostatak, a 17 sekundi prije kraja Jurica ubacuje jedno slobodno bacanje za 79:78. Na drugoj strani također jedno ubacuje Josip Pantalon, ali potom i odmah pravi prekršaj u pokušaju hvatanja lopte nakon promašenog drugog slobodnog bacanja. Jurica je bio mirne ruke i četiri sekunde prije kraja donio domaćinima pobjedu 81:79.

Upravo je Jurica s 19 poena bio najraspoloženiji domaći igrač, a Mrkić je dodao 18. Kod gostiju, koji su igrali prvi susret bez najboljeg strijelca lige i novog igrača Križevaca Roka Čiklića, istaknuo se mladi zaštićeni Duje Šipić s 22 poena i vrlo dobrom obranom.

Dubrovnik – Kaštela 89:100 (23:25; 47:52; 65:77)

Dubrovnik: Sarić, Vidović 11, Radulović 16, Dubelj 27, Meštrović 13, Marin 5, Katić 6, Habul 3, Raguž, Kotlar 2, Kušt 6.

Ribola-Kaštela: Klarica 24, Odak, Rašetina 35, Biočić 6, Tešija 5, Došen 14, Špralja 4, Blažević, Pruže, Bilobrk 12.

Iako su u utakmicu ušli bez Dragana Bendera, Stipe Režića i Ante-Tonija Žižića, košarkaši Ribola-Kaštela opravdali su status favorita i nakon dva uzastopna poraza slavili su u Dubrovniku sa 89:100. Mladi dubrovački sastav pružio je dobar otpor prvacima, kojima je nekoliko dobrih minuta u trećoj četvrtini bilo dovoljno da se odvoje sigurnu prednost koja im je osigurala pobjedu.

Sjajni Ivan Rašetina ubacio je 35 poena kod gostiju, a Luka Klarica dodao je 24, dok je kod domaćina najviših 27 ubacio Petar Dubelj.

Sonik Puntamika – Trogir 91:60 (19:19; 40:35; 72:49)

Sonik Puntamika: Anđelić, Šoba, Gligora 5, Bulić 18, Marin 9, Mileta 2, Dražović 20, Jadrijev 4, Longin 20, Glavan 13, Bašić.

Trogir: B. Ševo, Validžić 4, Beljan, Jurić 11, Barać, J. Bilić 8, I. Bilić 12, Roso 19, Šipić 6, L. Ševo.

Košarkašima Sonik Puntamike za pobjedu nad Trogirom bila je dovoljna odlično odigrana treća četvrtina, a iako su vodili tijekom većine susreta, upravo su u tih deset minuta otišli na nedostižnu prednost, dovoljnu za mirnu završnicu.

Toni Longin istaknuo se kod domaćina s 20 poena, dok se kod gostiju, u izostanku drugog strijelca lige Antonija Bilića, iskazao Tomislav Roso s 19 ubačaja.

Omiš Galeb – Solin 76:72 (21:22; 30:35; 53:60)

Omiš Galeb: Baćak, Babić 9, Ćosić, Lozančić 10, Grizelj 13, Vuko 13, Matijević 9, Kekez, Džapo 18, Kaliterna 4, Radoš, Zadro.

Solin: Bralić, Vuković 12, Oršulić 19, Bulić 3, Baković 8, Milanović 12, Barišić, Vukšić 5, Širić 4, Duvnjak, Lozančić 5, Kapitanović 4.

Solinjani su odigrali vrlo dobru utakmicu u Omišu, gdje su domaćinima pružili sjajan otpor sve do završnice susreta, kada su ipak nešto kvalitetniji Omišani preokrenuli zaostatak i stigli do pobjede koja ima je osigurala treće mjesto.

Do konačnih 76:72 domaćine je s 18 koševa vodio Josip Džapo, dok je kod gostiju poen više ubacio Hrvoje Oršulić.