A2 Sjever: Bjelovar opet bolji od Međimurja

Od utakmica u 14. Kolu izdvajamo pobjedu Bjelovara na gostovanju u Čakovcu kod Međimurja kojem niti 40 postignutih poena Maria Novaka-Mareka nije pomoglo. Čakovec i Mladost vode mrtvu trku za prvo mjesto, prati ih u stopu Grafičar, a Koprivnica i dalje ne zna za pobjedu. Najbolji strijelac kola je odlični Mario Novak – Marek s ranije spomenutih 40 koševa dok je Luka Prprović ubacio 30 u pobjedi Čakovca u Križevcima.

Radnik – Čakovec 66:69 (11:13, 28:34, 44:58)

Radnik: Pomper 3, Samardžija M. 2, Nervo 9, Glamuzina 6, Samardžija T. 2, Kulko, Kirin 13, Jericha 16, Jukić 15, Maksić.
Čakovec: Horvat 6, Novak M. 2, Prprović 30, Terek 6, Kranjčec 5, Pustić 7, Juras, Lepen 4, Momčilović 7, Novak N. 2, Drk.

Utakmica je počela s pola sata zakašnjenja jer su igrači Čakovca imali malu nezgodu na putu u Križevce. Kombi koji je vozio njihov trener Bruno Kovačić, zbog vremenskih neprilika i puno snijega na cesti, sletio je u jarak. Ipak, kombi je uspješno izvučen, ozlijeđenih nije bilo i Čakovec je stigao do Križevaca.

Teški put ostavio je traga na igračima Čakovca, a domaći su igrači pružali dobar otpor, posebno u prvoj četvrtini nakon koje su imali zaostatak od samo -2. Čakovec je do poluvremena povisio na +6, a u trećoj četvrtini gosti su pobjegli na visokih +14. Iako iskusna, momčad Čakovca dopustila je domaćim košarkašima da se približe i dođu na samo -3 u samoj završnici susreta.

Darko Terek s dva pogođena slobodna bacanja podiže na +5 tridesetak sekundi do kraja, Radnik smanjuje na -3, a kod zadnjeg posjeda lopte koji je bio u rukama Čakovca, domaći igrač Matija Jericha dobiva tehničku pogrešku, a ljutit takvom odlukom trener domaćih Ante Tomas protestira i samo 2 sekunde do kraja utakmice prvo dobiva tehničku pogrešku, a nakon toga i isključenje. Suci su nakon toga prekinuli utakmicu i preostale dvije sekunde nisu se niti odigrale.

Čakovec je do pobjede predvodio, očito razbuđeni, Prprović s 30 poena, a bio je jedini dvoznamenkasti strijelac u redovima Čakovca. Domaći sastav imao je 3 dvoznamenkasta strijelca, Jerichu s 16 koševa, Jukića s 15 i Kirina s 13 poena, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje vodećeg na ljestvici Sjevera.

Međimurje – Bjelovar 93:104 (20:23, 53:52, 75:84)

Međimurje: Jelenić 3, Svaty, Novak (cap) 40, Keresteš, Krajačić 29, Hamer 2, Jambrović 10,Pađen 2, Ranteš, Lončarić 4, Martinović 3.
Bjelovar: Vrinjanin 22, Malčić, Pavičić 3, Krpan, Šimatović, Zadravec 17, Oremović (cap) 17, Božić 23, Cukrov 23, Vlahović, Krpan I.

Prije same utakmice znalo se da će na susretu biti pravi vatromet koševa, posebno kada igraju ove dvije momčadi, a kako drugačije i igrati kada u oba sastava igra puno mladih i potentnih igrača, punih snage.

Gosti iz Bjelovara bolji u prvoj dionici s 3 poena razlike, Međimurje uzvraća u drugoj s +4 i na odmor se odlazi s +1 na kontu domaće momčadi. Bjelovar je utakmicu riješio u trećoj četvrtini koju je dobio s 10 poena razlike i u posljednjih je deset minuta ušao s 9 koševa viška. Nisu gosti dopustili u posljednjoj četvrtini igračima Međimurja da stignu rezultat, nego su i taj period riješili u svoju korist s 2 poena razlike za konačnu pobjedu 93:104.

Nezaustavljiv za Bjelovar bio je odlični Mario Novak-Marek s 40 poena, a odmah do njega bio je Danijel Krajačić s 29 koševa. Bjelovar je u odnosu na Međimurje imao puno više raspoloženih igrača, Cukrov je zabio 23, Božić također 23, Vrinjanin se zaustavio na 22, a Zadravec na 17 postignutih koševa.

Vindija – Rudar Cimper 106:54 (36:15, 57:34, 79:46)

Vindija: Skupnjak, Nakić 5, Novak 20, Stanić 13, Pizek 6, Šamarija (cap.) 15, Štefan 25, Mihalj 12, Crnković, Jakšić 10
Rudar Cimper: Varga 1, Brodar, Korbelj, Perčić 3, Lesar 2, Radiković 11, Cilar 3, Vinko-Novak, Dodlek 7, Tkalec (cap.) 2, Hrkač 21, Srnec 4.

Iako konačno u kompletnom sastavu, Rudar je doživio potop u Varaždinu kod Vindije, a da će ovo biti večer domaćina vidjelo se odmah na početku kada igrači Vindije pogađaju četiri trice u prva četiri napada. Vidjelo se da igračima Rudara nedostaje treninga jer cijeli tjedan nisu mogli u dvoranu u Murskom Središću pa su na utakmicu došli bez ijednog treninga, a na terenu su izgledali uspavano, nepokretno i bezvoljno.

Poklopilo se još da je par igrača u sastavu bilo bolesno, a domaći igrači su to koristili i brzom igrom samo povećavali prednost do kraja utakmice. Treba spomenuti da bi domaći igrači pogađali i iz svlačionice da su od tamo šutirali jer u koš im je ulazilo skoro sve. Igrači Rudara u odnosu na prošlotjednu jako dobru utakmicu protiv ponajbolje momčadi lige, Grafičara, protiv Vindije nisu bili ni blizu te razine igre.

U sljedećem kolu Rudar je domaćin momčadi Međimurja, a utakmica se igra u subotu 19. siječnja s početkom u 14:30 sati u sportskoj dvorani Murskom Središće. Utakmica se igra u ranijem terminu zbog Vincekovog pohoda narednog vikenda. Od čak šest domaćih dvoznamenkastih igrača izdvajamo Štefana s 25 koševa i Novaka s 20. Kod Rudara Hrkač 21 i Radiković 11.

Grafičar – Petar Zrinski 85:65 (31:16, 53:27, 70:43)

Grafičar: Martinčević 8, Bušić 18, Bačani 7, Dijanušić 2, Novak Man. 8, Siladić, Poljak 19, Megla 6, Kokolek, Novak Mar. 17, Stručić, Slatina.
Petar Zrinski: Popović 7, Panić, Tomić M. Hrandek 25, Rogović 1, Topalović 8, Tomić F. 6, Čulo 4, Mikac, Ljoljić 10, Nushi 4.

Treba priznati da se očekivao malo jači otpor gostiju iz Vrbovca koji su u prošlom kolu skinuli lidera Mladost nakon produžetaka.

Grafičar je utakmicu riješio već u prvoj četvrtini nakon koje su imali 15 poena razlike. Drugu četvrtinu stisli su još više i na poluvrijeme odlaze s visokih 53:27. Nije popustio Grafičar niti u trećoj četvrtini, uspješno su održavali stečenu prednost iz prvog poluvremena. Petar Zrinski malo je ublažio poraz u posljednjoj četvrtini koju su dobili s 9 poena razlike.

Poljak s 19 poena i Bušić s 18 najbolji kod Grafičara, a Hrandek 25 i Ljoljić 10 kod Vrbovca.

Mladost-Ivančica 78:57 (20:18, 41:28, 66:44)

Mladost: Međimorec, Buković 14, Lovrak 8, Beljan 13, Dautanec 3, Zadravec 15, Jančijev 4, Krajinović 12, Pušelja 5, Capek 4, Baković.
Ivančica: Hojsak 2, Skupnjak 5, Kišiček, Bigec, Putarek J. Smontara, Rožman 23, Kapustić, Morović 16, Sayemeldahr 9, Putarek LJ. Mikac 2.

Ivančica je dobar otpor pružala domaćem sastavu samo u prvoj četvrtini nakon koje su bili u zaostatku od samo 2 poena razlike. Mladost je već do poluvremena podigla prednost na +13, a utakmicu su riješili u trećem periodu nakon kojeg su imali visokih +22. Ivančica bolja s poenom razlike u posljednjoj dionici. Ovom pobjedom Mladost vodi mrtvu trku s Čakovcem za prvo mjesto, a za vrat im diše Grafičar s pobjedom manje.

Najbolji kod Mladosti Zadravec s 15 i Buković s 14 koševa. Za Ivančicu, Rožman s 23 i Morović s 16 postignutih poena.

Podravac-Koprivnica 116:47 (36:8, 69:17, 94:29)

Podravac: Molnar K. 15, Drljanovčan 3, Nikolić 10, Šiprak (cap.) 11, Hrženjak 10, Halusek 4, Kenđelić 6, Šestak 14, Molnar D. 8, Baruškin 19, Tišljar 10, Arlović 6.
Koprivnica: Klačinski (cap) 16, Kovačić, Hrašćanec 4, Sikavica 2, Zlatar 15, Grbeš 4, Indir 2, Šimunović, Sabol 2, Kozulić, Špiranec.

Koprivnica je doživjela još jedan težak poraz, ovaj puta na susjednom gostovanju u Virju kod Podravca kod kojeg su se svi igrači upisali u listu strijelaca. Već 28 poena razlike bilo je nakon prve četvrtine, do poluvremena je to naraslo na +52. Poslije tri četvrtine Podravac je bio na +65. Na kraju je završilo +69.

Sedam igrača Podravca zabilo je dvoznamenkasti broj poena, najviše Baruškin, 19 i Molnar 15. Kod Koprivnice Klačinski je bio najučinkovitiji sa 16, a Zlatar s 15 poena.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Na ljestvici vode Čakovec i Mladost s 11 pobjeda i 2 poraza, treći je Grafičar s omjerom 10-3. Bjelovar je šesti s 8 pobjeda i 4 poraza, ali i utakmicom manje, onom protiv Vindije. Sedmi je Petar Zrinski s 6 pobjeda i 7 poraza, a na dnu je i dalje Koprivnica, jedina momčad bez pobjede.

Luka Božić s 24 koša po utakmici još uvijek je prvi strijelac lige, slijede Mario Marek Novak (24), Bruno Vrinjanin (22,5), Danijel Krajčić (21,4), Nenad Zlatar (21,3),  Željko Novak (21), Matija Jericha (18,8), Ivan Cukrov (18,1), Mario Medo Novak (17,8), a u TOP 10 je i najbolji strijelac u prošloj sezoni Luka Prprović (17,5).

Parovi 14. kola: Čakovec – Podravac, Koprivnica – Mladost, Ivančica – Grafičar, Petar Zrinski – Vindija, Rudar Cimper – Međimurje , Bjelovar – Radnik.