A2 Zapad: Kastav srušio Stoju, Škrljevu nova pobjeda

Nakon odigranog 14. kola lige neke su se stvari iskristalizirale. Škrljevo je pobjeglo Stoji na dvije pobjede razlike i sigurno plovi prema prvom mjestu i kvalifikacijama.

Derbi kola se igrao u Kastvu. Bila je to utakmica na mali broj poena, kako to obično biva kad igraju Kastavci. Na poluvremenu je bilo rukometnih 18:25 za pulsku momčad. U trećoj četvrtini domaća momčad prelazi u vodstvo i do kraja susreta se igra u egalu. Nevjerojatan je podatak je na isteku treće dionice palo tek 64 poena s obje strane. U napetoj završnici Sanjin Legović potvrdio je pobjedu domaće momčadi. Spomenuti igrač bio je najefikasniji igrač susreta s 18 poena, a kod Stoje 17 je ubacio Alex Percan.

Ghia Staff u istarskom dvoboju na domaćem terenu je bila bolja od Rovinja. Domaći su prednost stekli u trećoj dionici i održali je do kraja susreta. Miletić sa 17, odnosno Gržinić sa 16 poena bili su najefikasniji u redovima pazinske momčadi. Edi Starčević već standardno je predvodio goste sa 17 ubačaja.

Škrljevo je očekivano lakoćom slavilo na gostovanju u Opatiji. Već na poluvremenu je bilo plus 19 za goste i bilo je samo pitanje s kojom će razlikom završiti susret. Maruna je ubacio 16 poena za Opatiju, a Rudi Jugo iz Škrljeva je bio najefikasniji pojedinac susreta s 22.

U drugom istarskom dvoboju Pula 1981 je na domaćem terenu teže od očekivanog slavila protiv Istre. Momčad iz Poreča se odlično držala prvo poluvrijeme na koje se otišlo sa samo plus dva za domaćina. U trećoj četvrtini Puljani su stekli prednost te je čuvali do kraja susreta. Krizman je ubacio 26 poena kod domaćina, a goste je predvodio Živković s 24.

Utakmica između Šanca i Zameta je odgođena na zahtjev gostiju zbog nepovoljnih vremenskih prilika radi kojih nisu doputovali na utakmicu. Susret će se odigrati u srijedu, 29. siječnja. Crikvenica je bila slobodna ovo kolo.

Kastav – Stoja 55:52 (12:15; 18:25; 33:31)

Kastav: Miletić 10, Maljevac, Gušić, Saftić, Barnjak 5, Stanić 10, Vodopić 2, Savić, Konjević, Prostran 10, Legović S. 18, Mataja.
Stoja: Koljanin 5, Perković 6, Mezulić 10, Dasko 2, Percan 17, Belina 1, Kordiš 3, Ivanković 4, Antolović, Đugum 4, Ivis.

Ghia Staff – Rovinj 71:62 (19:15, 32:32; 55:46)

Ghia Staff: Turčinović 2, Grubiša 2, P.Ćus 5, Miletić 17, Brajković, J.Ćus, Daus 7, Hek, Opašić, Fonović 8, Gržinić 16, Đerman 14.
Rovinj: Starčević 17, Zečević, Božić 10, Atlija 8, E. Križanec 2, Marđetko, Ćosić, Šturman 13, R. Križanec, Franković 12.

Opatija – Škrljevo 60:90 (12:28; 24:43; 42:75)

Opatija: Protega 2, Tatara 4, Mandić 2, Maruna 16, Božičević, Piškor 5, Popić-Mileusnić 7, Kovačević 14, Žeželj 10, Negro.
Škrljevo: Lipovščak, Ivanovski 4, Gačeša 5, Mitić, Modić 19, Jugo 22, Trbović 6, Zorić 4, Filipović 6, Šarčević 2, Kučan 17, Velčić 5.

Pula 1981 – Istra 85:77 (23:15; 29:27; 58:49)

Pula 1981: Radunić 12, Božić, A. Grašo 7, P. Grašo, Travica, Konjević 19, Grgorević 4, Mohorović, Krizman 26, Sablić, Rakić 17.
Istra: Bezmalinović 2, Glušac, Grbavac 8, Erlić 8, Pačarić, Zorić 7, Živković 24, Licul 18, Ivanišević 10, Velenik.

Šanac – Zamet

Utakmica je odgođena zbog vremenskih neprilika. Igrat će se u srijedu 29. siječnja.

Parovi 15. kola: Škrljevo – Ghia Staff, Rovinj – Pula 1981, Istra – Kastav, Stoja – Šanac Karlovac, Zamet – Crikvenica, Opatija – slobodna.