A2 Jug: Kolo domaćina

Proteklog je vikenda odigrano svih pet susreta A2 lige Jug, a u njima su svih pet pobjeda ubilježili domaćini. Zanimljivost je da su sve pobjede izražene dvoznamenkastom razlikom, a najbolje je prošao Mislav, koji je u Trogiru izgubio s 12 koševa zaostatka. Čak su desetorica košarkaša u ovome kolu ubacila 20 ili više koševa.

Sonik Puntamika – Cetina 80:62 (26:8; 47:24; 66:40)

Sonik Puntamika: Segarić 3, Anđelić 16, Šoba, Gligora 3, Bulić 13, Marin 7, Mileta, Dražević 13, Jadrijev, Longin 3, Glavan 14, Zrnić 8.

Cetina: Dokić 7, Macan 22, Šipić, Vukas, Marić, Žaper, Grizelj, Bilobrk 12, Knezović-Žuro, Ćurković 21.

Od samog početka susreta košarkaši Sonik Puntamike uspostavili su dominaciju na terenu i pokazali gostima da nemaju što tražiti u Jazinama. Dobro raspoloženi domaćin već je na poluvremenu imao velikih +23 (47:34), a gosti iz Trilja uspjeli su smanjiti zaostatak u posljednjoj četvrtini, kada su Puntamičani malo smanjili gas.

Kod domaćina se sa 16 poena istaknuo Mate Anđelić, a od tek četvorice gostujućih košarkaša koji su se upisali u strijelce, 22 je zabio Marko Macan, a jedan manje Joško Ćurković.

Omiš Galeb – Dubrovnik 100:84 (24:42; 55:60; 77:77)

Omiš Galeb: Bačak 2, Babić 24, Ćosić, Lozančić 5, Grizelj, Vuko 21, Matijević, Zadro 6. Džapo 22, Kaliterna 18, Radoš 2, Zemunik.

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 3, Vidović, Dubelj 18, Meštrović 7, Marin 23, Katić 4, Habul 14, Roguž, Kotlar 2, Kust 10, Radulović 3.

Sjajan preokret kreirali su košarkaši Omiš Galeba u utakmici protiv Dubrovnika. Gosti s krajnjeg juga Hrvatske već su u prvoj četvrtini ubacili 42 poena i imali 18 koševa prednosti, ali isto toliko koševa ubacili su u preostalih 30 minuta, a tek 24 u drugom poluvremenu, što je domaćin sjajnim pucačkim arsenalom iskoristio za preokret i na koncu uvjerljivu pobjedu od 100:84.

Josip Džapo s 22 i Martin Vuko s 21 košem predvodili su domaćine, dok je kod gostiju 18 poena ubacio Petar Dubelj.

Solin – Sukošan 87:70 (21:16; 41:32; 64:45)

Solin: Bralić 2, Vuković 14, Oršulić 26, Cvitanović 10, Vulić, Milanović 6, Baković, Vukšić 6, Širić, Duvnjak, Lozančić 22, Bulić 1.

Solin: Dijan 3, Mrkić 17, Dražević 2, Knežević 7, Dević, Kovačević, Jelenković 2, Perić 8, Jurica 19, Vranješ 2, Špaleta 10.

Košarkaši Solina stigli su do vrijedne domaće pobjede nad gostima iz Sukošana i time se malo odvojili od trojca s dna ljestvice. Domaćini su polako gradili prednost kroz prvih 20 minuta, da bi u trećoj dionici konačno prelomili susret u svoju korist.

Hrvoje Oršulić s 26 i Tomislav Lozančić s 20 koševa bili su najbolji pojedinci u momčadi trenera Đure Nenadića, dok je kod gostiju Marko Jurica ubacio 19 poena.

Trogir – Mislav 77:65 (11:19; 30:39; 59:48)

Trogir: Ševo, Kuliš, Beljan, Jurić, A. Bilić 38, Mihaljević, I. Bilić 7, Barać, Roso 12, Šipić 20, Validžić, J. Bilić.

Mislav: Šustić 2, Biuk, Lalić, Jeličić, Galić 12, Petrašić 6, Maras 18, Delaš 2, Glavinić 15, Šarac 10.

Predvođeni sjajnim Antoniom Bilićem, košarkaši Trogira stigli su do pete ovosezonske pobjede i svoje protivnike iz Podstrane ostavili u borbi za opstanak. Iako su gosti vodili čitavo prvo poluvrijeme, odlično odigrana treća četvrtina osigurala je domaćinima pobjedu.

Bilić je susret završio sa 38 ubačenih koševa, a najbliža pratnja bio mu je Dino Šipić s 20 ubačaja. Kod gostiju se sa 18 koševa istaknuo Aljoša Maras.

Ribola-Kaštela – Jazine 84:65 (18:18; 42:39; 62:51)

Ribola-Kaštela: Klarica 17, Odak, Rašetina 8, Biočić 20, Tešija, Pruže, Režić 21, Bender 7, Žižić 3, Blažević, Bilobrk 6, Vručinić 2.

Jazine: Čiklić 19, Jeličić, Bulić 9, Rutar, Atelj 8, Krstić, Banović 2, Mlinar 2, Baričević 5, Šipić 6, Pehar 8, Vladović 6.

Pojačani krilnim igračem Antom Bilobrkom košarkaši Ribola-Kaštele stigli su i do jedanaeste pobjede u ovoj sezoni. Dugo su Kaštelani lomili otpor košarkaša Jazina, da bi Zadrani napokon pali u drugom poluvremenu, a domaćini odjurili do nedostižne dvoznamenkaste prednosti.

Stipe Režić s 21 poenom i Toni Biočić s jednim manje predvodili su domaći sastav, dok je kod gostiju jedini dvoznamenkasti igrač bio Roko Čiklić s 19 ubačaja.