A2 Zapad: Na vrhu i dalje bez promjena, pobjede Šanca i Kastva

Odigrano je 9. kolo A2 lige Zapad. Trio na vrhu nije imao teške zadatke. Ugostili su klubove iz donjeg dijela ljestvice i očekivano lako slavili.

Najzanimljivija utakmica kola igrala se u Puli gdje je istoimeni domaćin poražen od Kastva. Na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom, a u završnici utakmice gosti su imali više koncentracije i slavili rezultatom 79:86. Predvodio ih je Sanjin Legović s 22 poena, a Saftić je upisao 21. U redovima Pule P. Grašo je bio najefikasniji s 15.

Ghia Staff je ugostila Šanac Karlovac. Trebao je to biti zanimljiv susret, no odlični gosti nisu dopustili iznenađenje i više nego uvjerljivo su slavili. Momčad iz Pazina vodila je na koncu prve četvrtine, ali u drugoj dionici ubacili su samo četiri poena, a Šanac je odjurio na 20-tak razlike. U nastavku su još dodatno povećali prednost i pobjedom se učvrstili pri vrhu ljestvice. Sve bolji Bruno Lipak ubacio je 21 poen, centarski dvojac JosipovićRazumić ponovno je dominirao i zabio 35, a odličan je bio i mladi Antonio Đurčević sa 17. U redovima Pazina Gržinić s 21 ubačajem i Đerman s 14 jedini su bili dvoznamenkasti.

Škrljevo je Zametu ubacilo čak 113 poena, svi igrači upisali su se u strijelce, a najefikasniji je bio Kučan s 30. Zanimljivo je da u redovima gostiju niti jedan igrač nije bio dvoznamenkast. Crikvenica je predvođena Komadinom (15) i Piškulićem (14) svladala Opatiju. Već na poluvremenu su igrača Marjana Mancea se odvojili na 15 razlike i tu prednost čuvali su do kraja susreta.

Alex Percan s 28 poena predvodio je Stoju do pobjede u Rovinju. Slavili su igrači iz Pule s visokih 45 razlike i ostavili domaće i dalje bez pobjede. Rovinj je predvodio Edi Starčević s 14 poena.

KK Škrljevo – KK Zamet 113:64 (41:17: 64:37; 90:52)

Škrljevo: Mitić 9, F. Gaćeša 5, Lipovščak 4, Breulj 6, Modić 12, Kučan 30, Trbović 8, Zorić 1, Filipović 15, Šarčević 5, Velčić 13, V. Gaćeša 5.
Zamet: Koljanin 9, A. Trbović 9, Vidmar 9, I. Prpić 2, Krstinić, Vukić 9, Jelenić 9, Hero 5, Šverko, Ferenčić 2, Furlan 8,Vucić 2.

Opatija – Crikvenica 70:86 (12:19; 27:42; 46:59)

Opatija: Makvić, Jelić 3, Tatara 3, Ilir 14, Protega 8, Maruna 21, Božičević, Piškor, Popić-Mileusnić 6, Kovačević 6, Žeželj 5, Negro 4.
Crikvenica: Juričić 11, Amančić 6, Piškulić 14, Mičanović, Mandžuka 2, Komadina 15, Šamanić 7, Matić 9, Troskot 4, Kozlevčar 6, Deleut, Benić 12.

Pula 1981 – Kastav 79:86 (21:22; 48:48; 65:68)

Pula 1981: Sijamhodžić 12, Perdija 11, Grašo P. 15, Kajfeš, Grašo A. 12, Škoro, Grgurev 5, Puh, Krizman 12, Konjević 5, Rakić 5, Sablić 2.
Kastav: Miletić 12, Brnjak 8, Gušić 10, Stanić 2, Mijaljević, Saftić 21, Savić 7, Santini, Prostran 4, Legović S. 22, Legović A.

Rovinj – Stoja 55:100 (10:24; 16:48; 27:71)

Rovinj: Atlija 10, Božić 10, Codacci 5. Ćosić, Franković 9, Honović 2, Ključević, Križanac, Starčević 14, Šturman 5, Zečević, Tadić, Augustiano.
Stoja: Antolović, Belina 8, Dasko 5, Dubroja, Đugum 5, Ivanković 1, Ivis 9, Koljanin 16, Kordiš 13, Mezulić 12, Percan 28, Perković 3.

Ghia Staff – Šanac 53:75 (18:17; 22:40; 32:60)

Ghia Staff: Turčinović, Grubiša, Ćus 2, Gržinić 21, Krnjus, Perić 2, Daus 6, Jurić 4, Opašić 2, Fonović 2, Hek, Đerman 14.
Šanac: Lipak 21, Josipović 19, Panjević 2, Katić, Razumić 16, Požar, Đurčević 17, Beber, Špehar, Pastuhović.

Parovi 10. kola: Šanac – Pula 1981, Crikvenica – Ghia Staff, Zamet – Opatija, Stoja – Škrljevo, Istra – Rovinj, Kastav – slobodan.

U srijedu 11. prosinca odigrat će se zaostala utakmica 9. kola između Stoje i Istre te utakmica 11. kola između Kastva i Šanca Karlovca.