A2 Zapad: Pula, Škrljevo i Crikvenica na vrhu

Dvoznamenkastom razlikom završene su sve tri ovaj vikend odigrane utakmice trećeg kola A2 lige Zapad. Utakmica Pule 1981 i Rovinja igrana je sinoć (srijeda) u kojoj su Puljani sretno došli do pobjede. U zaostaloj utakmici drugog kola, Kastav je na domaćem parketu također s dvoznamenkastom razlikom savladao goste iz Otočca.

Košarkaši Pule 1981 pobijedili su u istarskom derbiju Rovinj rezultatom 79:76. U ne baš kvalitetnoj utakmici Puljani su se pridružili Škrljevu i Crikvenici u vrhu poretka lige. Domaćin je loše odigrao utakmicu, košarkaši Rovinja imali su pobjedu u rukama. U posljednjih četiri minute vodili su deset poena razlike, ali nakon toga vodstva suđene su im nesportska i tehnička greška, a Sandro Kordiš je zaradio razbijenu arkadu. To su iskoristili domaćini za treću pobjedu. Za pobjednika Đerman i Gligorević su ubacili po 20 poena, a kod poražene momčadi najbolji je bio Kordiš s 26 poena.

Škrljevo je visokom domaćom pobjedom nad ekipom Ghia Staff iz Pazina potvrdilo svoje visoke ambicije u ovoj sezoni. Gosti su u prvom poluvremenu pružili kakav-takav otpor (42:27), ali u nastavku susreta uslijedio je pravi potop, u kojem su postigli tek 19, a primili čak 62 poena. Svi igrači Škrljeva upisali su se u strijelce, a najučinkovitiji je bio 16-godišnji Oscar Amančić s 19 poena, dok je Krstić s 15 poena bio bolji od ostalih kod gostiju.

Igrači Stoje pobjedom na gostovanju u Otočcu barem malo su isprali gorak okus dva poraza u prve dvije utakmice sezone. Jedino vodstvo domaćina bilo je ono na otvaranju utakmice, a kako je utakmica odmicala tako su igrači pulskog drugoligaša povećavali svoju prednost do konačnih +22. Gregor Belina je u pobjedu ugradio 19 poena, Percan 18, a Pušić 13, dok su kod domaćina dvoznamenkasti bili Pervan s 20 te Starčević s 10 poena.

Crikvenica je rutinski došla do pobjede nad Zametom. Završilo je 73:56, iako se u posljednju četvrtinu ušlo s prednošću domaćina od +31, ali lagano opuštanje nije naškodilo domaćinima. Kirce je s 20 poena predvodio Kozlevčar, a Benić je dodao 19. Kod Zameta je Kovačević ubacio 16.

U zaostaloj utakmici drugoga kola, Kastav je ugostio Otočac i ubilježio pobjedu 99:73. Prvo poluvrijeme bilo je neizvjesno, bez većih rezultatskih odmaka, a u drugom dijelu veća agresivnost i duža klupa domaćine odvodi do visoke pobjede. Kastavce je predvodio kapetan Gušić s 25 poena, dok je kod gostiju 17 poena ubacio Pervan. Vrijedi istaknuti i debi Josipa Barnjaka, koji je svojim ulaskom u igru šest minuta prije kraja sa 13 godina, 10 mjeseci i 10 dana postao najmlađi igrač koji je ikad zaigrao za seniore Kastva.

Rezultati 3. kola:

Škrljevo – Ghia Staff 104:46 (25:11, 42:27, 73:37)

Škrljevo: Palčić 10, Jusić 4, Dadić 4, Ažić 14, Amančić 19, Troskot 6, Begonja 16, Zorić 10, Bobanović 12, Šarčević 1, Perić 4, Lipovšćak 4.
Ghia Staff: Krstić 15, A. Ćus 8, P. Ćus, Jakus 4, Fonović 5, J. Ćus, Daus 3, Hek, Onašić, Ferenčić 1, Bratulić, Jurić 10.

Otočac – Stoja 59:91 (15:23, 27:45, 41:65)

Otočac: Pervan 20, Sušić 2, Horvat 4, Burić 4, Starčević 10, Mujkanović 7, Marinković, Bijelić 9, Delić 3, Galetić, Sekula.
Stoja: Peruško 1, Elbl 4, Pušić 13, Mezulić 9, Bulešić 5, Percan 18, Belina 19, Vurušić, Perković 4, Banko 2, Maljić 8, Đugum 8.

Crikvenica – Zamet 73:56 (30:16, 44:27, 62:31)

Crikvenica: D. Konjević 15, I. Konjević, Piškulić 3, Bešlija 2, Mandžuka 6, Komadina 7, I. Benić, Modrić 2, Domijan, Kozlevčar 20, Pjevač, M. Benić 19.
Zamet: Govorčin, A. Trbović 10, Medvedec 4, Breulj 10, Maruna 2, Prpić, Piškor 3, Suman, Čorak, I. Trbović 8, Kovačević 16, Selimović 2.

Pula 1981 – Rovinj 79:76 (21:17, 31:23, 50:59)

Pula 1981: Sijamhodžić 4 (2-2), Perdija 13, Grašo, Vinko, Đerman 20 (12-14), Kaić 13 (6-8), Gligorović 20 (4-5), Pavlović, Krizman (0-2), Konjević 1 (1-2), Licul, Radunić 8.
Rovinj: Bezmalinović 21 (11-11), Matošević 3 (1-2), Atlija, Ćosić, Kordiš 26 (7-12), Čulina, Živković 7 (1-2), Križanac, Lešić 8 (2-4), Codacci 11 (4-6), Franković (0-2).