A2 Zapad: Škrljevu prvi poraz

Odigrano je kompletno 19. kolo A2 lige Zapad. Crikvenica je priredila iznenađenje svladavši dosad neporaženo Škrljevo te tako prvenstvo ponovno učinilo neizvjesnim. Iako se drugoplasirana Stoja još mora sučeliti s Škrljevom, teško da će do prvog mjesta. Momčad iz Mavrinaca slavila je u prvom dijelu prvenstva u Puli s 18 razlike, a Stoja mora to nadmašiti na gostovanju. Ako Puljani pobjede s manje od 18 razlike, bit će primorani čekati kiks konkurenata koji teško da će se dogoditi s obzirom da igraju s momčadima iz donjeg dijela tablice. Naravno, sve to pod pretpostavkom da upišu pobjede protiv Rovinja i Opatije.

Opatija – Šanac Karlovac 59:88 (12:28; 32:45; 46:64)

Opatija: Protega 21, Tatar, Jelić, Mandić, Božićević 16, Piškor 2, Popić-Mileusnić 13, Žeželj 5, Negro 2, Glasnović.
Šanac: Josipović 11, Panjević 9, Katić, Razumić 28, Požar 4, Đurčević 9, Kraljić 22, Beber, Špehar 5, Pastuhović.

Šanac je bez većih problema očekivano upisao pobjedu protiv Opatije. Već u prvoj četvrtini Karlovčani su pobjegli na 16 razlike. Prednost su održavali sve do zadnje četvrtine kada su stigli do konačnih 29 razlike. Odličan je bio kapetan Šanca i prvi strijelac prvenstva Kristijan Razumić s 28 poena, a slijedio ga je Antonio Kraljić s 22. Protega je kod Opatije bio najefikasniji s 21.

Istra – Stoja 60:69 (9:14; 22:27; 36:56)

Istra: Bezmalinović 7, Budinski, Grbavac 12, Erlić, Pačarić, Zorić 14, Behlulović, Živković 17, Martinović, Rupčić, Ivanišević-Sotošek 10.
Stoja: Antolović, Koljanin 10, Perković 11, Mezulić 3, Daslo, Percan 15, Belina, Kordiš 10, Ivanković 2, Maljić 9, Đugum 5, Vinko 4.

Stoja je teže od očekivanog slavila protiv Istre u Poreču. U utakmici na mali broj poena favorizirana momčad iz Pule utakmicu je prelomila tek u drugom poluvremenu. Na veliki odmor se otišlo sa samo plus pet za goste, ali onda su neke stvari sjele na svoje mjesto. Do kraja, domaćin je smanjio prednost, ali nije uspio ugroziti drugoplasiranu momčad lige. Alex Percan bio je najefikasniji kod pobjednika s 15 poena, a za domaćina Živković je ubacio 17.

Škrljevo – Crikvenica 73:83 (15:16; 46:26; 61:59)

Škrljevo: V. Gaćeša, F. Gaćeša, Lipovšćak 8, Breulj, Modić 11, Jugo 11, Ivanovski 5, Zorić 2, Filipović 20, Šarčević, Kučan 10, Velčić 6.
Crikvenica: Mićanović, Amančić 8, Piškulić 3, Olivari 20, Mandžuka 5, Komadina 13, Šamanić 16, Matić 4, Juras-Jerčinović, Kozlevčar, Pjevač, Benić 14.

Škrljevo je ugostilo neugodnu Crikvenicu i doživjelo neočekivani poraz. Poraz je još teži ako uzmemo u obzir vodstvo na poluvremenu od 20 razlike. U trećoj dionici vidjeli smo nevjerojatnu tricašku kanonadu gostiju. Ubacili su čak devet puta iza linije 6,75 te nakon samo devet minuta anulirali minus 20 i izjednačili rezultat na 56:56. Na krilima velike serije uspješno su priveli utakmicu kraju, a domaćin kao da je ostao šokiran. Franko Filipović ubacio je 20 za Škrljevo, a kod gostiju Šime Olivari je također bio najefikasniji s 20.

Ghia Staff – Kastav 62:64 (11:13, 29:32; 44:53)

Ghia Staff: Turčinović 2, A. Ćus 2, Perić 11, Miletić 10, Krnjus, J. Ćus 3, Fabris, Jurić 10, Grubiša 2, Gržinić 11, Đerman 11.
Kastav: Miletić 3, Gušić 13, Maljevac 8, Matek, Barnjak 11, Stanić 5, Santini, Savić, Konjević, Prostran 10, S. Legović 14, A. Legović.

Teže od očekivanog slavili su igrači Kastva na gostovanju u Pazinu. Nakon što je prvo poluvrijeme proteklo u egalu, u trećoj dionici gosti su pobjegli na desetak razlike. Ghia Staff se ipak uspjela približila i u napetoj završnici pobjedu je odnio Kastav. Perić, Gržinić i Đerman za domaćina ubacili su 11 poena, a 10 su nadodali Miletić i Jurić. Pobjednike su predvodili Sanjin Legović s 14 i Gušić s 13.

Rovinj – Zamet 57:74 (21:23; 34:40; 46:64)

Rovinj: Starčević 2, Zečević 4, Božić 3, Honović 8, Atlija 9, Križanac 2, Okmaca, Čosić, Šturman 17, Ključević, Franković 12.
Zamet: Trbović 2, Vidmar 10, Prpić 9, Marečić 2, Vukić 20, Jelenić 7, Matovinović 5, Šverko 5, Ferenčić 10, Furlan 4, Hero.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice, igrači Zameta bili su bolji od Rovinja. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u trećoj četvrtini gosti su došli do ključne prednosti te mirno priveli utakmicu kraju. Najefikasniji igrač kod Zameta je bio Vukić s 20 poena, dok je domaće predvodio Šturman sa 17.

Pula 1981 – slobodna

Parovi 20. kola: Stoja – Rovinj, Zamet – Škrljevo, Crikvenica – Opatija, Šanac – Ghia Staff, Kastav – Pula 1981, Istra – slobodna.