A2 Zapad: Stoja, Škrljevo i Crikvenica bez poraza

Odigrano je 3. kolo A2 lige Zapad, a iznenađenja niti ovog puta nije bilo. Ljestvicu predvodi Stoja iz Pule s tri pobjede, slijede ju Crikvenica i Škrljevo s dvije pobjede, ali i s utakmicom manje.

Stoja – KK Kastav 63:59 (16:14; 26:26; 43:38)

Stoja: Kordiš 6, Koljanin, Perković 7, Mezulić 9, Dasko, Percan 16, Belina 3, Tumpić 2, Bulešić, Maljić 20, Đugum, Ivanković. Trener: Begonja.
Kastav: Miletić 1, Maljevac, Gusić, Barnjak 11, Stanić 5, Saftić 2, Santini, Prostran 14, S. Legović 26, A. Legović. Trener: Pavić.

Prvoplasirana Stoja ugostila je Kastav i na koncu teže od očekivanog slavila. Odlično su domaći otvorili utakmicu i poveli 10:0, ali Kastav se ubrzo vratio i pred kraj prvog poluvremena je uspio povesti. Na veliki odmor se otišlo s neriješenim rezultatom.

U nastavku se Stoja malo odvojila i teško stečenu prednost čuvala do kraja utakmice. Velike probleme im je zadao Sanjin Legović koji je ubacio 26 poena, a domaće je predvodio Matija Maljić s 20 poena i 10 skokova.

Škrljevo – Opatija 101:49 (22:14; 48:30; 82:46)

Škrljevo: Kukec 4, Gaćeša 17, Ivanovski 10, Ažić 2, Modić 7, Jugo 20, Trbović 7, Zorić 1, Kučan 16, Šarčević 4, Lipovščak 9, Velčić 4.
Opatija: Slavić, Agbaba, Tatara, Dominik 13, Mandić 1, Protega, Božičević, Žeželj 10, Popić-Mileusnić 17, Makvić 2, Glasnović, Negro 6.

Škrljevo je u prvoj domaćoj utakmici ugostilo Opatiju. Prošlogodišnji prvaci su očekivano slavili, a do kraja utakmice priliku su dobili svi igrači te su se svi upisali u strijelce. Goste je predvodio Popić-Mileusnić sa 17 poena, dok je za domaće Rudi Jugo ubacio 20.

Nakon utakmice za klupske strance Jugo je izjavio:

Trebala nam je ovakva utakmica, jer se još uvijek uigravamo i ovo je bio protivnik upravo da se istrčimo, steknemo sigurnost i još poneke stvari uigramo, za one teže utakmice koje dolaze. Važno je da se nije nitko ozlijedio. Iznenadila me posjećenost utakmici i hvala svima koji su nas podržali, a mi ćemo nastaviti i dalje ovim ritmom u nove pobjede.

Rovinj – Ghia Staff 61:72 (14:19; 33:31; 49:59)

Rovinj: Starčević 10, Zečević, Božić 13, Honović 4, Atlija 6, Križanac, Okmaca, Ćosić, Šturman 6, Codacci 11, Franković 11.
Gia Staff: J. Ćus, A. Ćus, P. Ćus 7, Gržinić 18, Krnjus 3, Perić, Daus 29, Jurić 7, Opašić 4, Hek 4, Grubiša, Đerman.

U istarskom dvoboju slavili su gosti iz Pazina. Momčad Rovinja na poluvremenu je vodila, ali na koncu nisu mogli do pobjede. S 13 poena Božić je predvodio domaće, dok se kod gostiju najviše istaknuo Daus s 29 ubačaja.

Zamet – Šanac Karlovac 54:77 (8:15; 22:35; 42:59)

Zamet: Koljanin 11, Trbović 2, Vidmar 11, Prpić, Krstinić 7, Vukić 8, Jelenić 4, Matovinović 3, Šverko, Ferenčić 2, Furlan 6, Hero.
Karlovac: Lipak 20, Josipović 19, Panjević 9, Razumić 23, Pozar, Đurčević 1, Lukačić, Beber, Špehar 5, Pastuhović.

Riječki Zamet ugostio je Šanac Karlovac, novajliju u ligi. Nervozno, s puno grešaka su obje momčadi krenule u utakmicu. Gosti su se bolje snašli u prvoj dionici i prvenstveno zahvaljujući odličnoj obrani nakon deset minuta vode sedam razlike. Do poluvremena su nastavili u istom ritmu, a proradio je i napad pa na veliki odmor odlaze s 13 poena prednosti.

U nastavku obrana je popustila na obje strane, a Šanac polako povećava vodstvo. Dvoboj je završen pobjedom Karlovčana 54:77. Bruno Lipak s 20 poena, Branimir Josipović s 19 i Kristijan Razumić s 23 bili su nerješiva enigma za domaće koje su predvodili Koljanin i Vidmar s 11.

Istra – Pula 1981 53:60 (12:12; 27:29; 39:43)

Istra: Bezmalinović 9, Grbavac 13, Erlić 8, Poletti, Sošek, Ivanišević 10, Behlulović, Živković 13, Legović, Kraljević, Velenik.
Pula: Sijamhodžić 21, Perdija 9, Grašo A. 5, Grašo P. 5, Škoro, Grgurev 5, Krizman 9, Sablić 2, Radunović 2, Konjević 2.

Momčad iz Poreča ugostila je Pulu 1981. Nakon izjednačenog prvog dijela, gosti su u nastavku nadodali gasa te na koncu slavili 53:60. Selim Sijamhodžić s 21 poenom bio je najbolji u redovima Puljana, dok su Grbavac i Živković s 13 predvodili Istru.

Parovi 4. kola: Ghia Staff – Škrljevo, Pula 1981 – Rovinj, Kastav – Istra, Šanac Karlovac – Stoja, Crikvenica – Zamet.