A2 žene: Favoriti uvjerljivi, prvi poraz mladih Lupica

Deveto kolo A2 ženske lige donijelo nam je derbi susret u skupini jugozapad dok se na sjeveroistoku odigrala samo jedna utakmica.

Jugozapad

Zagreb – Novi Zagreb II 68:62 (19:20, 37:27, 51:50)

Zagreb: Lešnjak 2, Karaga 8, Fuštin 7, Mihić 20, Dumbović 14, Grubišić, Prgomet 6, Samardžija 6, Badalić 2, Bilbija 2
Novi Zagreb II: Pulić, Sarjanović 6, Pačkovski 26, Grizelj 1, Miličević 8, Čutura, Mijatović, Jerković, Franić, Stojsavljević 8, Butina 12

U derbiju skupine jugozapad Zagreb trenera Đure Simona je nani prvi poraz ekipi Novog Zagreba II. Utakmica je obilovala brojnim promjenama vodstva i crnim rupama u igri obije ekipe. Lana Pačkovski je vukla drugu ekipu Novog Zagreba no nije mogla sama.

U ekipi Zagreba se naviše istaknula Mihić s a 20 poena no imala je veliku pomoć ostatka ekipe. Pitanje pobjednika je riješeno tek na samom kraju susreta.

Radost – Croatia 2006 49:85 (12:24, 21:44, 42:62)

Radost: Tkalec 12, Hlebec 6, Balog 12, Taradi, Kapelari 4, Kranjčec 2, Levačić 10, Đokić 2, Živković 1, Bašek, Halić
Croatia 2006: Čubrić 17, Pleš 12, Vukadin 11, Giljanović 4, Fumić 3, Divčić 10, Ramljak 4, Matijević 23, Mikulčić 1, Perić

Croatia nastavlja s uvjerljivim igrama u drugom dijelu prvenstva. U devetom kolu uvjerljivo je poražena Radost iako su gošće na utakmicu doputovale bez par standardnih prvotimki.

Sve je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena tako da su sve cure dobile priliku zaigrat u ovom susretu.

Salona – Otočac 67:46 (17:10, 31:20, 59:31)

Salona: Batinić, Jelavić Šako 6, Fredotović 15, Gabela 10, Ćoko, Brdar 13, Katić 2, Milković 6, Ćurak, Škaro 15
Otočac: Bižanović 4, Cindrić, Delač 15, Rogić, Borić 2, Mlinarić, Kostelac 8, Stilinović 17, Ladišić, Gavrić Špalat

U Solinu domaća ekipa je kroz cijeli susret pokazivala više i na kraju zasluženo pobijedila. Već na poluvremenu je bilo 11 poena prednosti da bi do kraja treće četvrtine ta prednost otišla na ogromnih 28. Ostatak susreta je bilo samo odrađivanje posla.

Jabuka Zaprešić – Pešćenica Žitnjak 66:73 (14:20, 36:42, 51:57)

Jabuka Zaprešić: Galušić 8, Pevec, Zadro 4, Alapić 25, Tomić, Kovačić 3, Žabčić, Dobrić 7, Bašić, Kovač 7, Vuković 12
Pešćenica Žitnjak: Čižić 24, Valjevac, Beštak, Grudić 2, Lelas 22, Mihaljević 10, Malešević, Milošević 16, Milinković 1, Žaja, Popovski

Ni izvrsna Ivana Alapić nije uspjela pomoći svojoj ekipi da ostvari prvu pobjedu ove sezone. Iako je zabila 25 poena nije bilo dovoljno pomoći od suigračica te su bodovi s ove vrlo neizvjesne utakmice otišli na Pešćenicu.

U pobjedničkoj ekipi najbolja Kristina Čižić.

Sjeveroistok

Brod na Savi – Podravac 52:62 (16:17, 27:31, 42:42)

Brod na Savi: Božić 15, Kolar 7, Vukojević, Lazić 7, Fumić, Poljac, Akšamović 9, Lutz 4, Drmić 8, Kolesarić 2, Krajnović, Maglić
Podravac: Senjan, Šimunić 3, Begić, Ilić 8, Golubić 7, Križić 4, Vinković, Baruškin 5, E.Šimunić 9, P. Šimunić 15, Nikšić 11, M. Šimunić

U Brodu gledatelji su mogli uživati u jednoj vrlo neizvjesnoj utakmici gdje je pobjednik odlučen tek u posljednjih deset minuta. Utakmicu je odlučio peti faul Marine Akšamović bez koje domaća ekipa nije mogla parirati gošćama u reketu.

Utakmica između Koprivnice i Broda je odigrana proteklog vikenda te je Brod slavio rezultatom 78:59., a utakmica Mursa-Vindi odgođena je na zahtjev gostujuće ekipe.

Zbog neparnog broja ekipa u ovoj skupini ovo kolo je slobodna bila ekipa Požege.