A2 Istok: Belišću pobjeda u Virovitici

Belišćani su prošli i neugodno gostovanje u Virovitici, Vukovarci su lako došli do pobjede protiv Olimpa kao i Požežani protiv mlade momčadi Vrijednosnica. Gostovanje Vinkovčana u Đakovu je odgođeno, a Županjci su ovo kolo bili slobodni.

Virovitica – Belišće 78:96 (22:20, 37:47, 62:73)

Virovitica: Ferenčević 31, Golub 11, Gverić 9, Pavlović 8, Pocrnić 6, Z. Petrović 5, Bobanac 4, Vajagić 4, Šutalo, S. Petrović, Vuković,  Bajan.
Belišće: Dogan 27, Vidaković 19, Mikulić 19, Markota 13, Hartman 13, Bušić 5, T. Gradinjan, Ikić, Mađarić, Soldo, Preglej, Vezmarović.

Košarkaši Belišća ostvarili su pobjedu na, za njih, uvijek nezgodnom gostovanju u Virovitici. Početak utakmice protekao je u ispitivanju snaga i igralo se koš za koš pa se ni jedna ekipa nije uspjela značajnije odvojiti, a domaćin poenom u zadnjoj sekundi dolazi do prednosti. Ulaskom Kristijana Pregleja i Damira Markote, dizanjem obrane na višu razinu i s nekoliko kontri Belišćani drugu četvrtinu rješavaju u svoju korist i na odmor odlaze sa 10 poena prednosti.

U drugom poluvremenu gosti odlaze na dvadeset razlike, ali uporni domaćin koristi greške protivnika i smanjuje na samo sedam poena minusa četiri minute do kraja utakmice. U tom periodu domaćine je u utakmicu vratio mladi Marin Ferenčević (na fotografiji), koji je s 4 trice u posljednjem periodu dao domaćinu nadu za pobjedu. Ipak, iskusniji gosti to ne dozvoljavaju i s nekoliko uzastopnih poena mirno privode utakmicu kraju.

Kod domaćih jedini raspoloženi bio je Ferenčević sa 31 poenom, dok su gostima 91 poen od 96 zabila petorica igrača. Centar Dino Dogan je postigao 27 poena, Marko Mikulić i Goran Vidaković po 19, a Markota i Boris Hartman po 13.

Olimp Inspekt ING -Vukovar 70:91 (11:25,29:52,48:65)

Olimp Inspekt ING: L. Novaković 17, Stojanović 14, Hrgović 12, Lozančić 13, I. Novaković 5, Lukenda 5, Nađ 2, Vuković 2, Rakitić,  T. Barić,  Petković.
Vukovar: Tadić 25, Katavić 22, Tustonić 17, Madžar 9, Knežević 9, Koljaja 4, Pejaković 3, Boras 2, Pravdić, Kovačević, Kapović, Duspara.

Vukovar je lako upisao i šestu pobjedu u prvenstvu, uvjerljivo su svladali Olimp rezultatom 91:70. Već u prvih deset minuta prednost je iznosila 24 poena i do kraja utakmice domaćin se skoro da nije spuštao ispod 20 poena.

Trojac Nikola Tadić (25) – Danijel Katavić (22) – Hrvoje Tustonić (17) je predvodio Vukovarce, a kod Osječana najuspješniji je bio Luka Novaković sa 17 poena.

Požega – Vrijednosnice Osijek 98:73 (23:21, 44:31, 74:53)

Požega: Baran 31, Soldo 31, Abramović 11, Pejnović 9, Bušić 4, Musil-Todorović 3, Čališ 3,  Alerić 2, Rich 2, Štivičić 2, Grgurić, Androić.
Vrijednosnice Osijek: R. Kujundžić 27, Hrkač 19, M. Kujundžić 9, Čutuk 9, Barišić 5, Žulj 2, Šarac 2, Blažević, Čuljak, Turalija, Buljubašić.

Prvi strijelac lige Slaven Soldo i Nikola Baran, povratnik u redove Požežana, najzaslužniji su za pobjedu domaćina protiv mlade momčadi Vrijednosnica Osijek, njih dvojica su postigli po 31 poen.

Vrijednosnice su u igri do poluvremena držali Robert Kujundžić (27) i Antun Hrkač, igrači koji se skidaju i u A1 ligi. U drugih dvadeset minuta stariji i iskusniji Požežani su se odvojili i na kraju rutinirano priveli utakmicu kraju.