A2 žene: Sve po očekivanjima

U drugoj ženskoj ligi sve kao i do sada. Favoriti uvjerljivi, a među njima se posebno istaknuo Zagreb koji je u svojoj utakmici slavio s ogromnih sedamdeset i četiri razlike.

Jugozapad

Otočac – Novi Zagreb II 67:75 (13:16, 26:42, 49:57)

Otočac: Bižanović 6, Cindrić, Marković 15, Rogić, Borić 11, Burušić, Kostelac, Stilinović 31, Ladišić 2, Gavrić 2
Novi Zagreb II: Pulić 11, Butina 27, Sarjanović 13, Radoš, Jovanović, Miličević 10, Puntar, Jerković 8, Marošević 6, Stojsavljević

Mlade novozagrebašice su u ovom kolu uspjele prekinuti seriju poraza i ponovno se vratiti na pobjednički kolosijek. Na gostovanju u Otočcu došle su do pobjede od osam razlike. Svoju prednost su izgradile u prvom poluvremenu te su je uz manje poteškoće sačuvale do kraja susreta. Inja Butina s 27 poena je vodila svoju ekipu do pobjede.

Croatia 2006 – Pešćenica Žitnjak 79:46 (18:11, 35:25, 53:35)

Croatia 2006: Vuković, Vukadin 9, Giljanović 4, Divčić 16, Čubrić 26, Ramljak, Mikulčić, Matijević 14, Pleš 10
Pešćenica Žitnjak: Gudelj, Grudić, Draganović, Lelas 7, Mirić 2, Mihaljević 7, Čižić, Milošević 12, Beštak 13, Popovski, Gracin, Nimac 5

Domaća ekipa je pred malim brojem gledatelja pobijedila susjede s Borovja. Utakmica je bila gledljiva a posebno u prvom poluvremenu. Tada je Pešća dobro parirala renomiranom protivniku. Kod domaće ekipe posebno treba pohvaliti preciznost odnosno visok postotak šuta. U nekim dijelovima igre nisu znale promašiti. Taman kad Pešća borbenošću zaprijeti, stiže kazna sa svih strana. Sve igračice su igrale, na obje strane. Pešći je bio problem odgovoriti na domaću agresivnu igru. Presing se igrao čitavu utakmicu.

Zagreb – Jabuka Zaprešić 107:33 (22:2, 44:11, 77:18)

Zagreb: P. Spretnjak, Karaga 11, Fuštin 14, Z. Spretnjak 4, Dumbović 21, Lešnjak 13, Mihić 14, Samardžija 4, Badalić 22, Bilbija 4, Grubišić
Jabuka Zaprešić: Galušić, Vuković 6, Čukac 1, Alapić 2, Vučković, Grubišić, Kovačić 2, Tomić 4, Dobrić 8, Bašić 7, Kovač 3, Žabčić

Razlika u kvaliteti je bila vidljiva od samog početka susreta i na kraju se izrazila u pobjedi od sedamdeset i četiri razlike.

Radost – Salona 76:56 (14:12, 36:23, 58:38)

Radost: Tkalec 22, Hlebec 10, Balog 11, Šmitran 2, Bašek 5, Taradi 2, Levačić 18, Đokić 4, Živković, Kapelari 2, Halić
Salona: Batinić 2, Jelavić Šako 10, Ž.Fredotović, Gabela, Ćoko, Brdar 28, D.Fredotović, Katić 7, Milković 9, Ćurak

U Čakovcu domaće ekipa je pokazala da je u ovom trenutku bolja od gošći te su do poluvremena stekli prednost koju su lagano sačuvali do kraja susreta.

Sjeveroistok

Vindi – Podravac 47:76 (16:21, 31:43, 40:58)

Vindi: Gredelj, Šnidarić 10, K. Petreković 7, Novak 4, Đurasek 10, Lesar, Macolić, Danilović 5, Horvat 5, Šumiga 6, M. Petreković
Podravac: Senjan 2, Begić 2, Ilić 14, Golubić 2, Križić 13, Baruškin 2, E. Šimunić 7, Nikšić 7, P. Šimunić 13, M. Šimunić, Brezak, Drljanovčan 14

Na samom otvaranju utakmice domaća ekipa je povela 5:4, i to je bilo jedino vodstvo domaće ekipe, sve ostalo pripalo je košarkašicama Podravca , koje su u ovaj susret ušle dosta opušteno jer su bile svjesne svoje kvalitete u odnosu na domaće cure. Igra je bila dosta rastrgana ali košarkašice Podravca iz minute u minutu povećavaju vodstvo, tada trener domaće ekipe postavlja zonu, a košarkašice Podravca ne ide šut pa domaća ekipa odolijeva napadima gošći.Na kraju utakmice ipak je velikih +29 za košarkašice iz Virja

Požega – Brod na Savi (17:10, 39:24, 58:40) 75:49

Požega: M. Lovrić 7, P. Lovrić 14, Žanić, Šegota, Tadić, L. Soldo 2, K. Soldo 23, Trnokop, Stazić, Bilić 7, Šišak-Abramović 10, Mihelić 12
Brod na Savi: Božić 4, Kolar 10, Vukojević, Lazić 8, Drmić 2, Švajcer, Akšamović 6, Lutz 4, Drmić 4, Kolesarić 4, Krajnović 7, Fumić

Požega nastavlja uvjerljivo grabiti prema prvoj ligi. Ovaj put su savladali Brod na savi uz odličnu igru Kristine Soldo.

Mursa – Brod 93:50 (24:13,50:26,75:33)

Mursa: Čičić 22, Bobinac 4, Rozić 6, Vilušić 6, Horvat 20, Šarlija 17, Tataj, Tutavac 10, Sigmund 2, Obradović 2, Jajetić 4
Brod: Čaldarević, Stanić 2, Bašić 8, Ahmetbašić 2, Lipovac 2, Katavić 2, Pračuk 6, Pehar 14, Vasiljević, Đaković

Mursa još jednom predvođena s Karmen Čičić je slavila na svom terenu protiv ekipe Broda. Sve je bilo riješeno do poluvremena a ni u drugih dvadeset minuta gošće nisu uspijevale smanjiti razliku.

U ovom kolu slobodna je bila ekipa Koprivnice.