Kadetkinje Vodica pokorile Dalmaciju

Pobjedom nad Splitom kadetkinje Vodica osigurale su prvo mjesto u Dalmaciji na kraju prvenstva te plasman na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske.

Split – Vodice 55:63 (15:12, 22:25, 37:47)

Split: Goleš 24, Boban 6, Lučin 7, Piplica, Turić 7, Oršulić J. 1, Oršulić A., Domljanović, Pavić 2, Šakić 8
Vodice: Mišura 4, Tarle 13, Mrdalj, Silov 26, Juričev Grgin 9, Ivas, Goreta, Skorić 10, Mihić, Bumber

Predvođene izvrsnom Josipom Silov Vodice su možda i lakše od očekivanog slavile u Splitu. No sam početak utakmice nije dao naslutiti da bi se takvo nešto moglo dogoditi. Splićanke su bolje otvorile susret i nakon prvih deset minuta imale su blagu prednost.

Tad igračice trenera Bore Vukovića ubacuju u brzinu više i polako dostižu i prestižu Splićanke. Do poluvremena su povele s tri poena prednosti, na kraju treće četvrtine je bilo deset a najveća prednost je iznosila šesnaest razlike u trideset i drugoj minuti susreta.

Do kraja su domaće igračice ublažile poraz te su Vodičanke na kraju zasluženo slavile rezultatom 63:55.

Kod pobjednica najbolja već spomenuta Josipa Silov s 26 poena a uz nju dvoznamenkaste su još bile Marija Tarle s 13 te Lucija Skorić s 10 dok je u Splitskim redovima najbolja bila Dora Goleš s postignuta 24 poena.