ABA liga: Cibona tijesno poražena od Budućnosti

Sjajna utakmica u Draženovom domu. Cibosi mogu žaliti, ali ipak su platili danak neiskustvu u tijesnoj završnici. Momčad iz gornjeg doma tablice je ipak rutinski slavila u utakmici “na dva posjeda” rezultatom 72:76.

Dobar početak Drežnjaka i Prkačina iznenađuje goste (10:6). Imali su Cibosi vodstvo sve do završnice prvog dijela kada ipak Budućnost prelazi u vodstvo u samoj završnici. Podgoričani su sjajno nastavili s dosta agresivnom obranom u drugoj dionici . Plus četiri ubrzo prelazi u plus 11.

Iznenađenje u trećoj dionici. Planinić je odličan te koristi način obrane gostujuće momčadi s dosta solo akcija. Cibona je težila igri na nepostavljeni napad te se vraća u igru u završnici treće dionice. Imali su Zagrepčani plus jedan, ali je u zadnjem napadu Šehović pogodio tricu za 55:57.

Povela je Budućnost s plus četiri u nastavku, ali Darko Planinić i dalje nezaustavljiv. Dosta agresivna crnogorska obrana ipak nije mogla braniti Planinića. Dobru je ulogu odradio Igor Marić s vezanim tricama i kontrom nakon ukradene lopte Drežnjaka za plus tri pet minuta prije kraja (64:61). Ubrzo Cibosi upadaju u probleme s prekršajima. Čak tri igrača su morala izići zbog prekršaja, a ozlijedio se i Nakić.

Pad energije na kraju je rezultirao s par izgubljenih lopti u zadnjim minutama. Utakmica se ipak svela na penal završnicu u kojoj su Cobbs i Ivanović ipak mirno priveli susret kraju.

Darko Planinić je s 26 poena bio najefikasniji igrač Cibone. Mateo Drežnjak je ubacio 14,  Roko Prkačin 12, a Igor Marić 11 poena. Justin Cobbs je bio najefikasniji kod pobjednika s 13 poena.