Sjajni Zubčić odveo Tofas do velikog slavlja

U 24. kolu turskog prvenstva u goste Tofasu stigao je Bešiktaš, a obje su ekipe u dvoboj ušle s omjerom od po 13 pobjeda i 10 poraza.

Gosti su bolje ušli u dvoboj te su nakon uvodnih deset minuta otišli na +6, ali potom Tofas drugu četvrtinu dobiva s 30:16 te je rezultat na poluvremenu bio 46:38 za domaćine.

Početkom nastavka Tofas je uspio zadržati stečenu prednost, međutim, Bešiktaš je u zadnjoj četvrtini zakomplicirao stvari i poveo 81:85 na nešto više od minutu do posljednjeg sučevog zvižduka. Ipak, Tofas je na četiri sekunde prije kraja preko Zubčića prešao u vodstvo 88:86, a gosti su pozvali timeout, nakon kojeg im je poništena trica, da bi potom Tofas ubacio još jedno slobodno bacanje za veliko slavlje.

_

Odličan nastup pružio je hrvatski košarkaš Tomislav Zubčić koji je bio prvo ime susreta, Zadranin je ubacio čak 26 poena uz 5 ubačenih trica iz 8 pokušaja te ukupni šut iz igre 7/11. Uz to, uhvatio je i 4 skoka za 30 minuta na parketu.