Sjajni Zubčić odveo Tofas do velikog slavlja

U 24. kolu turskog prvenstva u goste Tofasu stigao je Bešiktaš, a obje su ekipe u dvoboj ušle s omjerom od po 13 pobjeda i 10 poraza.

Gosti su bolje ušli u dvoboj te su nakon uvodnih deset minuta otišli na +6, ali potom Tofas drugu četvrtinu dobiva s 30:16 te je rezultat na poluvremenu bio 46:38 za domaćine.

Početkom nastavka Tofas je uspio zadržati stečenu prednost, međutim, Bešiktaš je u zadnjoj četvrtini zakomplicirao stvari i poveo 81:85 na nešto više od minutu do posljednjeg sučevog zvižduka. Ipak, Tofas je na četiri sekunde prije kraja preko Zubčića prešao u vodstvo 88:86, a gosti su pozvali timeout, nakon kojeg im je poništena trica, da bi potom Tofas ubacio još jedno slobodno bacanje za veliko slavlje.

Odličan nastup pružio je hrvatski košarkaš Tomislav Zubčić koji je bio prvo ime susreta, Zadranin je ubacio čak 26 poena uz 5 ubačenih trica iz 8 pokušaja te ukupni šut iz igre 7/11. Uz to, uhvatio je i 4 skoka za 30 minuta na parketu.