ABA: Olimpiji peti poraz u nizu, Krka bolja od Igokee

U 5. kolu ABA lige Radnički je dočekao ljubljansku Olimpiju i nanio joj peti poraz u pet susreta. Druga slovenska ekipa Krka na domaćem terenu porazila je Igokeu.

Radnički – Union Olimpija 81:66 (15:14; 38:34; 60:47)

Lešić 26 p, Marinović 15 p ; Drobnjak 14 p, Joksimović 12 p

Nakon više manje izjednačenog prvog poluvremena koje je završilo rezultatom 38:34 u korist Radničkog, treća četvrtina je donijela konačno razrješenje pitanja pobjednika.

Radnički je povećao agresivnost u obrani, a šutevi Olimpije nisu ulazili te se domaćin lagano rezultatski odvajao. U 36. minuti prednost je iznosila 19 razlike te je domaći trener Miroslav Nikolić ukazao šansu i mladim igračima.

Radnički je predvodio Lešić s 26 poena dok je kod Olimpije najbolji bio Drobnjak s 14 poena. Od naših igrača u dresu slovenske momčadi Dražen Bubnić za 9 minuta upisao je 5 poena, Jakov Vladović za 23 minute 3 poena, skok i čak 8 asistencija, dok je Paolo Marinelli odigrao 3 minute bez učinka.

Krka – Igokea 69:66 (11:12; 26:21; 50:39)

Murić 18 p, Armstead 15 p ; Gordić 23 p, Jorović 11 p, Štemberger 11 p

Nakon boljeg otvaranja Igokee domaćini su se probudili u drugoj četvrtini te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 26:21 u korist Krke. U trećoj četvrtini Krka je proigrala i s prednošću od 11 poena (50:39) ušla u posljednju dionicu.

Konsolidiranjem svoje igre Igokea se vratila u igru i u 39.minuti došla do izjednačenja 65-65, no dalje od toga nisu mogli. Domaćini su tricom Murića i slobodnim bacanjima Armsteada osigurali pobjedu Krke rezultatom 69:66.

Kod Krke najbolji je bio Edo Murić s 18 poena, dok je Igokeu predvodio Nemanja Gordić s 23 poena. Siniša Štemberger  za 36 minuta ubacio je 11 poena, uhvatio 4 skoka i podijelio 4 asistencije.