ABA2: Split posustao u drugom poluvremenu

Split i Sutjeska su u Nikšiću pred 700 gledatelja otvorili osmo kola Druge ABA lige. Momčad Ante Grgurevića poražena je rezultatom 78:59 u kojoj su domaćini iskoristili totalnu indisponiranost Splita. Žuti su izgubili čak 19 lopti naspram devet izgubljenih od strane domaćih, a katastrofalno slab bio je i vanjski šut (4/21). Skromnih 19% šuta za tri iskoristile bi i slabije momčadi od Sutjeske.

S obzirom na rezime susreta, Splićani su prvo poluvrijeme odigrali čak dobro. Domaćin je imao samo šest poena plusa na velikom odmoru, a zanimljiva je bila vrlo skromna druga dionica u kojoj je postignut ukupno 21 poen od strane obje momčadi.

Sutjeska je u nastavku ipak uspjela podići efikasnost na “normalniju” razinu te u trećoj dionici domaća momčad stvara dodatnu razliku. U zadnjih deset minuta ušlo se s rezultatom 59:46 i tu je neizvjesnosti zapravo došao kraj. Crnogorska momčad je kroz zadnju četvrtina održavala do 20-ak poena razlike na svome kontu i na kraju upisala zasluženu pobjedu.

Sutjeska – Split 78:59

Nikola Pavličević je s 22 poena i šest asistencija bio najbolji igrač u domaćoj momčadi. Kod Splita su se u momčadskoj indisponiranosti “istaknuli” Marčinković i Perković. Oba su ubacila tek 10 poena i jedini su dvocifreni igrači Žutih. Robert Rikić ubacio je devet, kao i Mateo Kedžo.