ACB: Barcelona i Real lako do domaćih pobjeda

Za uvod u ovo kolo prve španjolske košarkaške lige poslužit će nam susret između Reala i gostiju iz Bilbaa. Trebala je ovo biti jedna zanimljiva utakmica, ali Real je rutinski odigrao od samog početka i na kraju zasluženo slavio s plus 14. Najbolji u redovima domaćina bili su Fernandez s 20 koševa, Mirotić sa 17 i Sergio Llull sa 16. Kod momčadi Bilbaa najefikasniji su bili  Mumbru i Hamilton – obojica po 16 poena. Naš Fran Pilepić se još uvijek ne uspijeva izboriti za značajniju minutažu, pa je  protiv Reala odigrao samo šest minuta i za to vrijeme na parketu uspio napraviti jedan faul. Momčad iz Madrida i dalje gazi sve pred sobom i trenutno su na omjeru 7-0.

Drugi španjolski velikan Barcelona u ovom je kolu imala poprilično lagan zadatak. U goste im je došla Manresa koja još uvijek nije uspjela upisati niti jednu pobjedu. Nije bilo teško za pretpostaviti da će tako biti i nakon ogleda s Barcelonom, no ipak katastrofu kakvu su doživjeli ne viđamo baš često. Barcelona je pobijedila s čak 42 koša razlike i zadržala goste ispod 50 postignutih koševa. Naravno, u utakmici koja završi ovim rezultatom da se zaključiti da je cijela momčad odigrala dobro. Strijelce je predvodio naš Ante Tomić koji je postigao 16 poena, uhvatio 6 skokova i podijelio 4 asistencije.

Naši treneri imali su polovičan učinak. Nakon ovog kola i Unicaja Jasmina Repeše i Valencia Velimira Perasovića su na omjeru 5-2. Valencia je na domaćem terenu ugostila Caju Laborala koja je tijekom tjedna izgubila u Euroligi od Cedevite. Domaći igrači su odlično  odigrali prvo poluvrijeme i imali 13 poena viška. Mogli su ovom pobjedom doći do drugog mjesta bez konkurencije, ali Caja je odigrala fantastičnu treću dionicu igre (koju je dobila s 13-27) i vratila utakmicu u egal. Do kraja igre košarkaši trenera Perasovića nisu uspjeli pronaći ritam iz prvog dijela i Caja je na kraju zasluženo pobijedila. Simon i Žorić bili su najbolji u gostujućem slavlju Unicaje protiv Lagun Ara. Simon je zabio 15 poena, a Žorić 13. Unicaja zasad dobro gura u španjolskom prvenstvu, a ponajbolji igrači ekipe iz Malage su upravo spomenuti hrvatski košarkaši.

CAI Zaragoza Damjana Rudeža pobijedila je na gostovanju kod Estudiantesa, a Rudež je u pobjedu ugradio 11 koševa. Utakmicu kola odigrao je Uroš Tripković, igrač Valladolida koji je zabio 27 poena protiv Joventuta.

U sljedećem kolu nema velikih derbija, ali Valenciju očekuje teško gostovanje kod CB Canarisa. Barcelona čeka ogled protiv Fuenlabrade, Real ide u goste Manresi koja će se teško oporaviti od katastrofe koju je doživjela u Barceloni, a Unicaja dočekuje Estudiantes.