Adecco kup: Srbija teško do pobjede protiv BiH

U prvoj utakmici drugog dana Adecco kupa košarkaška reprezentacija Srbije, teže od očekivanog, pobijedila je Bosnu i Hercegovinu rezultatom 101:91.

Srbija je bolje otvorila utakmicu i u potpunosti je kontrolirala prvu četvrtinu koju je završila sa šest poena prednosti. Ipak, igrači Aleksandra Petrovića boljom igrom u nastavku sustižu Srbiju te u trećoj minuti koševima Zacka Wrighta dolaze i do prednost. Od toga vodstva BiH utakmica u potpunosti postaje neizvjesna i do kraja su se ekipe još pet puta smjenjivale u vodstvu.

Sredinom posljednje četvrtine pri vodstvu Bosne od 80:76, ponajviše zahvaljujući najboljem igraču utakmice Milošu Teodosiću, Srbija pravi seriju od 10-0 i prelazi u prednost koju ne ispušta do kraja. Iako se BiH nije predavala i imala je priliku preko Mirze Teletovića da dođe u vodstvo, Srbija je dobila utakmicu s pristojnih 101:91. Izbornik BiH Aleksandar Petrović nije dočekao kraj jer je zbog prigovora isključen u posljednjoj minuti utakmice.

MVP utakmice Miloš Teodosić je postigao 29 poena uz 11 asistencija i pet skokova. Duško Savanović je dodao 16, Zoran Erceg 15, a Vladimir Štimac 11. U poraženoj momčadi Elmedin Kikanović je bio najučinkovitiji s 21 poenom, a po 19 su ubacili Mirza Teletović i Zack Wright, koji je imao i 12 asistencija.

Srbija – Bosna i Hercegovina 101:91 (24:18, 45:41, 71:68)

Srbija: Teodosić 29 (5sk, 11as), Savanović 18, Erceg 15, Štimac 11, Tepić 9, Kešelj 6, Paunić 5, Mačvan 4, Bjelica 2, Rašić 2
Bosna i Hercegovina: Kikanović 21, Teletović 19, Wright 19 (8sk, 12as), Đedović 16, Mašić 9, Mitrović 3, Peršić 2, Sinanović 2