Agrodalm demolirao Kvarner, Grafičaru važni bodovi

Današnjim danom zaključeno je 15. kolo drugog ranga hrvatske košarke, Prve muške lige. Nakon jučerašnjeg derbija Universitasa i Bosca, danas smo mogli vidjeti još jedan zanimljiv ogled između Agrodalma i Kvarnera. Lakše od očekivanog Zagrepčani su stigli do bodova te iskoristili kikseve prvih pratitelja, a sada drže čvrsto drugu poziciju s dvije pobjede više od Universitasa, Bosca i Rudeša iza nepokolebljive Gorice. U drugom susretu koji je bio vrlo važan za ostanak susreli su se Grafičar i Podravac.

Prva muška liga, 15. kolo, 4. Ožujka

Agrodalm-Kvarner 2010  93:56  (22:9, 29:24, 22:9, 20:14)

Matić 17, Žužul 15, Grižnić 14, Mijić 12, Ribarić 10 (8as) ; Ferenčić 13, Cvitković 12 (8sk), Šamanić 11

Vodstvo Riječana od 0:2 ispostavilo se kao i jedino na ovom susretu za gostujuću momčad. Ove sezone sjajni Agrodalm odvodi utakmicu na svoj mlin te već dvije minute prije kraja prve dionice ima plus 13 (20:7). U drugoj četvrtini prednost varira od 12-15 razlike sve do trice Domagoj Matića kojom domaćini odlaze na velikih 20 razlike (42:22). Uspijeva se donedavni Premijerligaš malo vratiti, no domaćini tricom Nikole Barana odlaze na poluvrijeme u potpuno mirnom tonu.

Potpuno demoliranje gostiju uslijedilo je u trećoj četvrtini koja je zapravo bila preslika prve te kraj svakih nadanja za Riječane da mogu uhvatiti vlak za povratak. Posljednja je dionica bila tek rutinsko odrađivanje posla te je Agrodalm stigao do nove i zaslužene pobjede kojom se učvrstio na drugom mjestu iza Gorice.

U sljedećem kolu Agrodalm će u goste Istrauniju dok će Kvarner dočekati Rudeš.

Grafičar-Podravac 89:83  (23:21, 24:25, 19:15, 23:22)

Mario Novak 19 (8sk), Prpović 15, Vilim Poljak 15, Manuel Novak 14, Matija Novak 12 ; Zadravec 24 (8sk, 7as), Krajinović 15, Katavić 14

Nakon potpuno izjednačenog početka susreta domaćini iz Ludbrega prvu veću prednost (16:10) nakon pet odigranih minuta. Ipak, gosti iz Virja početkom druge dionice imaju malu prednost i igraju u boljem ritmu te tricom Zadraveca imaju dotad najvećih šest razlike (23:29). Domaćini su se trgli i ponovno stigli do prednosti da bi Podravac još jednom stisnuo gas pred poluvrijeme i doveo susret u egal.

Egal je potrajao do 58:58 kada domaćini boljom završnicom treće dionice igre dolaze u prednost pred posljednjih deset minute igre vrlo važne utakmice. Minutu i 17 sekundi do kraja bacanjima Zadraveca Podravac stiže na minus tri (82:79). Ipak potpuna drama nije nastala već su domaćini mirnom penal završnicom stigli do vrlo važne pobjede te se izjednačili sa Podravcom i Borovom na omjeru 5-10 dok su Šanac i Pula na dnu s pobjedom manje od ova tri kluba.

Sljedećeg vikenda Grafičar će na “nemoguću misiju” u Veliku Goricu, a Podravac će igrati još jednu utakmicu “spasa” protiv Pule.