Osječanima drama protiv Jazina

Zadrani ipak nisu uspjeli do iznenađenja protiv Osječana u drami, koju je preciznim slobodnim bacanjima odlučio Arian Došen deset sekundi prije kraja.

HT Premijer liga, 17. kolo, 4. ožujak

JAZINE-VRIJEDNOSNICE OSIJEK 84:87(19:17,13:23,19:20,33:27)

JAZINE: Sarajlija 14, Barry 17, Gulam 3, Lisica, Bučaj, Škara, Ivanov, Zrnić 10, Šango 2, Fodor 9, Kaštropil 23, Petani 6

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tomsick 9, Taylor 10, Došen 22, Bačić, Markulin 11, Anzulović, Šarac 10, Krolo, Lindbom 12, Vrkić 13

Prvu su četvrtinu bolje otvorili igrači Jazina, koji su preko Franka Kaštropila gradili svoju igru, no već u drugoj četvrtini Osječani su preuzeli vodstvo i na poluvrijeme otišli sa +8, a na kraju će se pokazati da je to bila ključna prednost koja im je bila dovoljna za pobjedu.

Zadrani su u prvom poluvremenu imali premalo raspoloženih igrača, osim Kaštropila, u napadačkim rješenjima nudio se samo Remi Barry, što definitivno nije bilo dovoljno. Njihovo buđenje uslijedilo je u zadnjoj četvrtini, no na kraju ipak prekasno. Iako su Osječani u jednom trenutnku imali i +14, uporni Zadrani uspjeli su doći do izjednjačenja(72:72) četiri minute prije kraja. I tada je krenula prava drama. Igralo se od tada koš za koš, a u toj igri bolje su se snalazili gosti, koji su vodili, a Zadrani to stizali. Tricom Tea Petanija došli su do 81:83, a potom i do 83:85, kada je Barry iskoristio samo jedno od dva bacanja, Josip Gulam napravio je prekršaj na Došenu, koji je iskoristio oba bacanja i pobjeda je otišla u Osijek.

Jazine će tako svoje bodove spasa potražiti u slijedećim utakmicama, a Osječanima je ova pobjeda dobro došla za dobru atmosferu pred slijedeće susrete.

Jazine je predvodio Franko Kaštropil s 23 poena(11-13 za dva poena), Remi Barry je dodao 17 poena i 10 skokova, a Mirza Sarajlija 14 poena uz 9 asistencija.

Kod Vrijednosnica, Arian Došen prvi strijelac s 22 poena, Domagoj Vrkić upisao je 13, a  Finac Carl Allan Lindbom 12.