Agrodalm nakon produžetka svladao Gospare, Kvarner razbio Kaštelane

Subotnje utakmice 2. kola Prve lige obilježile su pobjede domaći momčadi. Kvarner je bio uvjerljiv protiv Ribole Kaštela, Dubrava je u vrlo izjednačenoj utakmici u završnici uspjela sačuvati mini inicijativu protiv Zapruđa, a najzanimljivije je bilo na Peščenici gdje je Agrodalm nakon produžetka uspio slomiti otpor žilavih Gospara koji su u četvrtoj četvrtini režirali veliki povratak nakon vrlo slabog izdanja u prvom poluvremenu.

Prva liga, 2. kolo, 13. listopada

Agrodalm – Dubrovnik 98:92

(Ribarić 20(6as, 4ukr), Ceraj 18(9sk), Kalpić 18(5sk) – Došen 23(5as), Dubelj 20(11sk), Boban 14)

S Dubrovnikom (i Đakovom) u ligi momčadi su pretplaćene na dugačka putovanja pa je stoga i za očekivati pokoju “domaćinsku utakmicu” više. Izabranici Joška Garme odigrali su odlično prvo poluvrijeme, ali Gospari su definitivno pokazali da imaju “goriva” i tako potvrdili da bi mogli biti “Dark Horse” cijelog prvenstva. U četvrtoj dionici su se Vrećini dečki potpuno vratili u utakmicu koja na kraju odlazi u produžetak. Iako su Dubrovčani propustili odnijeti pobjedu s linije slobodnih bacanja. Ponajbolji igrač gostiju, Nikola Došen, je morao napustiti igru zbog petog prekršaja, a energije je na kraju ponestalo i bodovi su ovog puta ostali u Zagrebu.

Dubrava – Zapruđe 86:79

(Majić 16(5sk), Šutalo 15(8sk), Smolić 13, Čubrić 12 – Penić 18(14sk, 5as), Raič 16(7sk, 4as, 3ukr))

U gradskom derbiju Dubrava je slavila protiv Zapruđa u vrlo izjednačenoj utakmici u kojoj su “Žuti” imali blagu inicijativu tijekom cijelog susreta. Premda su u par navrata imali do 8 poena viška, košarkaši Dubrave se nikako nisu uspijevali odvojiti i prelomiti utakmicu. No, u završnici su pokazali mirnoću i zasluženo došli do pobjede uz vrlo dobru momčadsku igru i četvoricu igrača koja su bili “dvocifreni”.

Kvarner 2010 – Ribola Kaštela 80:63

(Vucić 18 (15sk, 5as), Bilalović 16(7sk), Salamun 13 – Biočić 15(6sk, 5as, 3ukr), Marasović 12(8sk), Rašetina 12)

Furiozna druga četvrtina bila je dovoljna Riječanima za pobjedu. 25:21 se u svega nekoliko minuta igre pretvara u 42:28 i tu je utakmica praktički do poluvremena bila riješena. Košarkaši Kvarnera u drugom su dijelu sačuvali prednost i tako stigli do prve ovosezonske pobjede.