ALBA razbila Fenerbahče, odličan nastup mladog Hrvata!

U 13. kolu Eurolige ALBA je u Berlinu dočekala turski Fenerbahče i upisala sasvim zasluženu pobjedu rezultatom 89:63.

Momčad Aita Garcie već je u prvoj četvrtini preuzela kontrolu nad utakmicom, a do poluvremena je otišla na ogromnih +17. Ostatak dvoboja bio je samo odrađivanje posla i njemački prvak sigurno je priveo dvoboj kraju.

ALBI je ovo bila peta pobjeda u 12. odigranoj utakmici, a ekipa Igora Kokoškova je sada na omjeru 5:8.

Mladi hrvatski centar Krešimir Nikić odlično je iskoristio pruženu priliku i za samo 9 minuta na parketu ubacio 10 poena (šut iz igre 4/7) te uhvatio 5 skokova. 21-godišnji Nikić je dijete Cibone, a ovo mu je četvrta sezona u njemačkoj metropoli.

Giffey je za domaćine ubacio 13 poena, dok je s druge strane isti broj poena ubilježio Biberović.