Alkar bolji od Jollya u borbi za polufinale

Alkar je u svojoj dvorani u Sinju sa 89:87 nakon produžetaka savladao glavnog konkurenta za četvrto mjesto Lige za prvaka, momčad Jolly JBS-a, te se tako približio još jedan korak bliže polufinalu A1 lige. Iako ove dvije momčadi sada na tablici dijeli jedna pobjeda, košarkaši Jollya su u prednosti u slučaju bodovnog izjednačavanja  zbog boljeg međusobnog omjera.

Alkar – Jolly JBS 89:87 p. (18:25; 37:45; 60:59; 78:78)

Alkar: Mikulić 18 (7 sk), Jo. Boban, Bilandžić, M. Modrić 7, Buzolić, S. Modrić 13 (10 sk), Vitali 11, Ju. Boban, Gaurina 8, Perajica 7, Župić 18 (3 bl), Kanaet 7.

Jolly JBS: Gulam, F. Bubalo 13, Katura 25, Kozić, Vrlika, Mrva 16 (10 sk), Smith 16 (5 as, 4 ol), Perković, D. Bubalo 7, Vrsaljko 10, Cinac.

Šibenski sastav bolje je otvorio susret te već nakon sedam minuta igre preko Denisa Vrsaljka dolaze do prve dvoznamenkaste prednosti (9:19), a po dvije trice s obje strane donijele su do kraja četvrtine rezultat 18:25. I u drugu četvrtinu ulazi se s tricama, jednom gostujućom i dvije domaće, koje su ih približile na 24:28, ali dva gostujuća centra Domagoj Bubalo i Vrsaljko odvlače goste na odnose goste na novo dvoznamenkasto vodstvo (33:43) minutu prije kraja prvog poluvremena, do kada je Ivan Mikulić s četiri uzastopna poena približio sinjsku momčad na 37:45.

Do sredine treće dionice Jolly je držao vodstvo između pet i deset razlike, a tada Mikulić pokreće seriju 14:2 koju završava Željko Župić, a Mate Mrva tricom postavlja rezultat 60:59 pred posljednjih deset minuta utakmice. Zakucavanje sjajnog Luke Kature bili su jedini poeni gostiju u prve tri minute posljednje četvrtine, što je domaćinima omogućilo odlazak na komotnih 69:61. Međutim, nije igračima Jollya trebalo dugo da vrate neizvjesnost, koju smo vidjeli i u završnici susreta, a konačnih 78:78 nakon 40 odigranih minuta tricom je postavio Katura, što mu je bila treća trica u posljednjoj dionici. Alkaru je ostalo još 18 sekundi da organizira napad za pobjedu, međutim Župićev pokušaj za tricu nije bio precizan te se ušlo u dodatnih pet minuta.

A junak Alkara u dodatnih pet minuta zove se Slavko Modrić, koji je ubacio šest od 12 domaćih poena u produžetku, uključujući i slobodno bacanje za pobjedu osam sekundi prije kraja. Napad za novi produžetak ili pobjedu Jollya poveo je Terry Smith, ali Župić ga je blokirao za konačnih 89:87 domaćina.

Župić i Mikulić su s po 18 poena predvodili domaćine, dok se kod gostiju s 25 poena i šest pogođenih trica istaknuo Katura. Trice su inače u ovom susretu išle i jednu i drugu momčad – domaćin je ubacio 12 uz vrlo dobrih 43 posto uspješnosti, dok su šibenski košarkaši ubacili 11 uz još boljih 48 posto šuta.

Alkar sada ima pobjedu više i u posljednjem kolu putuje u Rijeku Kvarneru 2010, dok Jolly igra gradski derbi s GKK Šibenikom.