Gorici minimalma prednost uoči uzvrata u Slavonskom Brodu

Košarkaši Gorice ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za popunu A1 lige. Oni su, pred 500-tinjak gledatelja u Velikoj Gorici, košem Filipa Bundovića u posljednjim sekundama susreta, rezultatom 76:75 svladali Slavonski Brod te će s minimalnom prednosti putovati na uzvratni dvoboj sljedećeg tjedna.

Utakmicu je većim dijelom rezultatski kontrolirala momčad iz Slavonskog Broda, međutim, stečenu prednost nije uspjela sačuvati do kraja. To su iskoristili Goričani i u posljednjoj četvrtini napravili preokret, što će im, sasvim sigurno, dati određenu dozu optimizma pred uzvratnu utakmicu.

[rezultat id=873]

Brođani su snažno ušli u utakmicu i već u 5. minuti s 12 koševa Franka Šange (dvije trice) poveli s visokih 16:3. Goričani potom preko Vlade Pašalića i Ivana Gazića uspijevaju smanjiti zaostatak na 9:18, međutim, na kraj četvrtine ipak se odlazi s dvoznamenkastom prednošću gostiju iz Slavonskog Broda (21:11).

U nastavku utakmice bude se Goričani i koševima Bundovića, Pašalića i Gazića čine seriju 11:2 i u 13. minuti približavaju se na samo koš zaostatka (22:23). Međutim, Brođani ne ispuštaju vodstvo, čak štoviše, odgovaraju tricama Mateja Karlovića i Petra Ćosića, a nakon koša Brune Čelebije u 17. minuti, ponovno imaju osjetniju prednost (34:26). Novom tricom Ćosića na asistenciju Čelebije, Slavonski Brod je 19. minuti opet na plus deset (42:32), međutim, Ivan Papac u zadnjem napadu smanjuje na minus osam domaćina na poluvremenu (34:42).

Drugo poluvrijeme, sedmom brodskom tricom, otvara Dominik Šamija za vodstvo gostiju 45:34. Zakucavanjem Papca i tricom Bundovića, Gorica smanjuje na 39:45, što je povod minuti odmora trenera gostiju Dražena Brajkovića. Koš Karlovića i nova trica Šamije zatim vraćaju Brođane na plus 11 (50:39). A onda, sedam koševa Nine Primorca (dvije trice) u 28. minuti približavaju Goricu na samo minus tri (52:55), međutim, niti ovaj put domaćin nije uspio prijeći u vodstvo te se u posljednji dio susreta ušlo s prednošću Slavonskog Broda 61:56.

Koševima Bundovića te tricama Pašalića i Majcunića, Gorica je u 33. minuti ipak uspjela doći do izjednačenja (66:66), a tri minute kasnije i do prvog vodstva nakon slobodnih bacanja Bundovića (70:68). Gosti iz Broda su, ubačajima Trepalovca i Čelebije te još jednom tricom Šamije, ponovno vratili prednost na svoju stranu i u posljednju minutu ušli sa 75:72. Primorac potom smanjuje na 74:75, na drugoj strani tricu promašuje Ćosić, a Bundović, nakon promašaja Primorca, skače u napadu i dvije sekunde prije kraja pogađa za pobjedu 76:75 i minimalnu prednost Gorice uoči uzvrata u Slavonskom Brodu.

Bundović je s double-double učinkom od 20 koševa i 11 skokova (šut 8/12) bio prvo ime susreta. Zapaženu ulogu u redovima goričke momčadi (18 koš, 8 skok) imao je i Vlado Pašalić, dok je Nino Primorac ubacio 16 koševa i dodao pet asistencija. Kod gostiju iz Slavonskog Broda, koji su u susretu ubacili 12 trica, najučinkovitiji bio je Matej Karlović s 20 koševa i osam skokova, dok su 13 koševa postigli Bruno Čelebija i Franko Šango. Vrijedi izdvojiti i 12 koševa Dominika Šamije (4 trice) te double-double učinak Petra Ćosića od 11 koševa i čak 14 asistencija.

Uzvrat u Slavonskom Brodu na rasporedu je u utorak 20. svibnja u 18 sati. Slavonski Brod je domaćin, prvoligaš, tri četvrtine ostavio je bolji dojam u prvoj utakmici. Prema tome, favorit. No, Goričani neće s bijelom zastavom u Vijuš…