Alkar izborio važnu pobjedu u Jazinama

Do vrlo važne pobjede stigli su košarkaši Alkara koji su slavili na gostovanju u Jazinama protiv Sonik Puntamike. Momčad Damira Milačića upisala je svoju šestu prvenstvenu pobjedu kod neugodnih Zadrana i tako se ponovno zadržala u playoff zoni. Glavni cilj je tako vrlo vjerojatno ostvaren i Alkar bi tako, ukoliko nastavi s ovakvim predstavama, nakon dugo godina ponovno mogao biti sudionik doigravanja hrvatskog prvenstva.

Sinjani su slavili rezultatom 64:74 u utakmici prepunoj oscilacija. Gosti su imali plus šest nakon prvih deset minuta igre, da bi Zadrani na poluvremenu režirali preokret i poveli s 35:34. No, Alkari se ponovno bude u trećoj dionici te dolaze na plus devet – 46:55 pred posljednju dionicu. Puntamičani ponovno prijete na otvaranju četvrte četvrtine smanjivši na minus dva, ali više od toga se nije moglo. Alkar je uspio kontrolirati rezultat te se u zadnjih 60 sekundi u penal završnici sačuvala prednost i u konačnici upisala vrlo važna pobjeda.

Goste je do nova dva boda predvodio Nickolas Neal s 19 poena. Kod domaćih se istaknuo Petar Marić s 15 poena. Inače, Marić je ovog tjedna stigao iz redova Zadra.

Sonik Puntamika – Alkar 64:74