Alkar iznenadio Jolly na Baldekinu i došao do važne pobjede

U derbiju 8. kola A1 lige Jolly je na Baldekinu ugostio Alkar. Sinjani su iznenadili sve ljubitelje košarke i slavili protiv favoriziranog Jollya kojima je ovo četvrti poraz u sezoni.

Jolly – Alkar 72:76 (21:17; 34:29; 48:51)

Jolly: Gulam 2, Roso, Katura 5, Kozić 4, Vrlika 2, Ross 22, Mrva 19 (11 sk), Naletilić 4, Peršić 2, Bubalo 12, Perković, Cinac.
Alkar: Mikulić 17 (4 sk, 5 as), Jo. Boban, Bilandžić, M. Modrić 2, Buzolić, S. Modrić 15, Vitali 4, Ju. Boban 6, Gaurina 6, Žitko 15, Župić 11, Kanaet.

Vodstvom 0:4 Alkar je otvorio utakmicu. Jollyu je trebalo pet minuta da dođe do prednosti koju više ne ispušta do poluvremena. Sredinom druge četvrtine činilo se da će Bankari slomiti protivnike no Damir Milačić je pozvao minutu predaha i smirio svoje igrače. Na veliki odmor se otišlo s prednošću Šibenčana 34:29.

Odbili su se Sinjani predati večeras. Već nakon dvije minute igre nakratko su vratili prednost na svoju stranu i zabrinuli Anđelka Matova. Koncem treće dionice Alkar je poveo i čuvao prednost desetak minuta. U nekoliko navrata pobjegli su i na sedam razlike, ali onda bi se zagrijao “dizelaš” Ronald Ross i vratio svoju momčad u igru.

Slavko Modrić i Ivan Mikulić odlično su odreagirali u završnici, bili mirne ruke i donijeli pobjedu svojoj momčadi. Jolly je u finišu promašivao iza linije tri poena i s linije slobodnih bacanja te tako propustio slaviti. Podvučemo li crtu ispod utakmice, potpuno zaslužena pobjeda Alkara.

Nakon pola sezone Jolly je na omjeru 5-4 i izvan je zone koja vodi u Ligu za prvaka. Očito je da u najskupljoj momčadi lige ne cvatu ruže i mjesec dana pauze zasigurno će im dobro doći da zbiju svoje redove. Nije isključeno niti da se dodatno pojačaju jer u ovakvom odnosu snaga i nikad slabijoj ligi ne biti među prvih pet ravno je katastrofi. Alarm se još nije upalio i Šibenčani sve drže u svojim rukama, ali realno gledajući ova polusezona je za zaborav.

Alkar s druge strane iz sezone u sezonu ponovno prkosi svim zakonima fizike i uspješno se održava u gornjem domu ljestvice. Trenutno su na omjeru 6-3 i s polusezonom mogu biti i više nego zadovoljni.