Alkar iznenadio Zagreb

Posljednju utakmicu 9. kola A1 lige košarkaša odigrali su Zagreb i Alkar. U dramatičnoj završnici momčad Damira Milačića svladala je prvoplasiranu momčad lige sa 87:89 i tako prekinula Zagrebovu seriju od 4 dobivene utakmice. To je Alkarova šesta pobjeda, koliko ih ima i Zagreb, uz utakmicu manje.

Zagreb – Alkar 87:89 (13:21, 30:45, 61:66)

Zagreb: Božić 17 (7sk, 5as), Mileković 8, Marčinković 15 (6as), Šarlija 10 (7sk), Batur 9, Perić, Milekić, Vučić, Vladović 23 (6as), Vuković, Radoš, Radić 3

Alkar: Bilić 17, Modrić 18, Boban 3, Vitali 22 (8sk), Gaurina 14 (7sk, 5as), Bilandžić 4, Modrić 5, Pavić, Perajica 4, Boban 2

Alkar je odlično otvorio utakmicu i već nakon par minuta igre stvorio pristojnu prednost do koje ih je nosio Nikola Gaurina s 8 koševa u prvoj četvrtini koja je završila s prednošću gostiju 13:21. Zagreb je pored raspucanih gostiju i u nastavku bio u sjeni. U igri su ih držali samo mladi Luka BožićPavle Marčinković, no visoki tempo Alkara odveo ih je u zaostatak od 15 poena na poluvremenu (30:45).

Gosti su držali visoku razliku svega 5 minuta nakon poluvremena, a onda Mravi dolaze na samo 5 koševa zaostatka (50:55). Do kraja treće dionice Toni Vitali je uzeo stvari u svoje ruke i nije dopustio da Zagreb nametne svoju igru te se u završnih deset minuta ušlo s rezultatom 61:66.

U posljednjoj četvrtini ponovno je briljirao Vitali i napravio razliku na terenu koju su domaćini stigli do zadnjih minuta utakmica pa čak i poveli po prvi puta na utakmici (87:86) košem Marčinkovića minutu do kraja. U posljednjem napadu gostiju tricu je pogodio Antonio Bilić za konačan rezultati 87:89. Zagreb je mogao odvesti utakmicu u produžetak, no Marčinković je u zadnjem napadu bio dva puta neprecizan ispod koša.

Kod Zagreba najbolji je bio Jakov Vladović s 23 koša i 6 asistencija, pratili su ga Božić sa 17 poena, 7 skokova i 5 asistencija te Marčinković koji je dodao 15 poena i imao 6 asistencija.

U redovima Alkara najbolji je već standardno bio Toni Vitali s 22 koša i 8 skokova, Slavko Modrić je ubacio 18 poena, a Nikola Gaurina dodao je 14 poena, 7 skokova i 5 asistencija.